Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki jest koszt wymiany pompy wtryskowej?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Koszt wymiany pompy wtryskowej
Jaki jest koszt wymiany pompy wtryskowej?

Biorąc pod lupę cenniki warsztatów samochodowych w większości z nich usługa wymiany pompy wtryskowej to koszt rzędu ok. 350 zł. Ostateczny cena zależy jednak od przebiegu naprawy, a więc czasu, jaki mechanik poświęcił na demontaż pompy oraz od ilości części wymagających wymiany. Koszt wymiany pompy obejmuje więc demontaż tego podzespołu z układu, rozbiórkę na elementy składowe, profesjonalne oględziny oraz weryfikację parametrów pracy pompy na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych. Decydując się na naprawę pompy wysokiego ciśnienia, warto wiedzieć, że autoryzowane warsztaty samochodowe obejmują serwisowane przez siebie części dwuletnim okresem gwarancyjnym.

Wymiana pompy wtryskowej – Wymiana pompy wysokiego ciśnienia cena

Wymiana pompy wtryskowej konieczna jest wtedy, gdy znajdujące się na niej uszkodzenia mechaniczne uniemożliwiają jej wykonywanie pracy. W większości przypadków jednak usterka pompy spowodowana jest zużyciem się poszczególnych elementów, które zwyczajnie należy wymienić, by przywrócić jej odpowiednie właściwości. Trzeba też pamiętać, że samodzielnie nie będziemy w stanie naprawić pompy, ponieważ by to zrobić, najpierw musimy ją zdemontować. Z racji tego, że oględziny, demontaż, jak i montaż pompy wtryskowej wymagają użycia odpowiednich narzędzi, to wymianę tego podzespołów należy powierzyć doświadczonym mechanikom.

1. Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych – Demontaż pompy wtryskowej

Majsterkowicze powinni wiedzieć, że naprawa pompy wtryskowej nie jest możliwa bez uprzedniego jej demontażu. Na tym etapie mamy możliwość zauważyć ewentualny brak szczelności w konstrukcji pompy lub różnego typu uszkodzenia mechaniczne znajdujące się w okolicy pompy lub na niej samej. Kiedy mamy podejrzenia, że objawy uprzykrzające nam jazdę spowodowane są uszkodzoną pompą wysokiego ciśnienia, należy rozebrać ją na części pierwsze, by móc rzetelnie ocenić stopień zużycia każdego z nich.

2. Ile kosztuje naprawa układu wtryskowego? – Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI cena

Koszt naprawy tego typu awarii uzależniony jest od jej przebiegu, a w szczególności od rozmiaru uszkodzeń. Z uwagi na powyższe, jeśli mamy do czynienia z objawami uszkodzonej pompy wtryskowej, wtryskiwaczy, czy innym rodzajem awarii układu paliwowego, należy usunąć źródło usterki możliwie szybko, aby uszkodzenia nie wpłynęły na pracę innych newralgicznych części samochodowych. W pierwszej kolejności więc warto skorzystać z diagnostyki układu wtryskowego przy użyciu profesjonalnych testerów diagnostycznych, aby sprecyzować powód awarii.

Ile kosztuje naprawa układu paliwowego?
Ile kosztuje naprawa układu wtryskowego?

3. Regeneracja pomp wtryskowych. Na czym polega? – Skup pomp wtryskowych cena

Po wyjęciu pompy z układu należy rozłożyć ją na części pierwsze, aby możliwe było dokładne wyczyszczenie wszystkich tych elementów. Warto tu wspomnieć, że bez demontażu naprawa, jak i regeneracja pompy nie przyniosłaby żadnych rezultatów. Po wyczyszczeniu pompy, konieczna jest także wymiana zużytych uszczelek oraz innych części tego wymagających. Aby obniżyć koszty naprawy, wymienione części można sprzedać na skupie, dzięki czemu pozbędziemy się także problemy zalegających komponentów samochodowych. Końcowym krokiem regeneracji jest testowanie pompy na stole probierczym, co ostatecznie potwierdzić ma parametry jej pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Olek

Wystawiono 2 lata temu

Koszt wymiany pompy wtryskowej w samochodzie zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rodzaj silnika, typ układu wtryskowego oraz lokalizacja serwisu samochodowego. Wymiana pompy wtryskowej może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od tych czynników. Aby uzyskać szacunkowy koszt wymiany pompy wtryskowej w swoim samochodzie, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub mechanikiem, który oceni stan pompy wtryskowej i zaleci odpowiednie działania. Wymiana pompy wtryskowej wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy oraz dokładnej procedury, dlatego też nie jest zadaniem, które można wykonać samodzielnie w domu lub w warsztacie.

Czy ta opinia była pomocna?

Piećka

Wystawiono 2 lata temu

Dobre były jak mi

Czy ta opinia była pomocna?

Nunek

Wystawiono 2 lata temu

Trzeba od razu reagować, jak widzimy, że samochód pracuje gorzej, a nie później się dziwić, że wszystko do wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

Kornel99

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiedziałem, że koszt wymiany pompy wtryskowej może być w takiej kwocie, świetne informacje. Dziękuje

Czy ta opinia była pomocna?

Robcio

Wystawiono 2 lata temu

Cena samej wymiany pompy, ok, spoko, ale gorzej jak trzeba nową pompę załatwić :D

Czy ta opinia była pomocna?

dawid004

Wystawiono 2 lata temu

MÓJ KUMPEL WYDAŁ PONAD TYSIAKA ZA WYMIANĘ POMPY... fajny artykuł

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki