Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki dodatek do diesla do czyszczenia wtrysków? - Przekonaj się sam!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jaki dodatek do diesla do czyszczenia wtrysków? - Przekonaj się sam!

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zalecanymi dodatkami do czyszczenia wtrysków w dieslu są preparaty renomowanych marek takich jak STP, TEC 2000, Liqui Moly czy K2 Diesel. Środki te są łatwo dostępne dla właścicieli diesli i kosztują stosunkowo niewiele. Wielu kierowców, zastanawia się jaki jest najlepszy preparat do czyszczenia wtrysków, na tę chwilę możemy odpowiedzieć, że w rankingu wysoko plasuje się Liqui Moly. 

W przypadku lekko zabrudzonych wtryskiwaczy, jak najbardziej zalecamy czyścić wtryski w domowych warunkach preparatem chemicznym. Należy mieć jednak na uwadze, że jeśli nasze podzespoły są bardzo zużyte i zabrudzone, konieczna jest wizyta w serwisie, ponieważ środki zakupione w sklepie nie są na tyle silne, by usunąć uciążliwe osady z układu paliwowego.

Najlepsze rezultaty czyszczenia daje wizyta w serwisie i mycie podzespołów falami w myje ultradźwiękowej. Metoda ta należy do najbardziej skutecznych i profesjonalnych rozwiązań problemu zabrudzonych wtrysków.

Czy warto stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy?

Tak, jak najbardziej warto stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy. Preparaty tego typu, nie tylko zapobiegają osadzaniu się brudów na wtryskiwaczach, ale także chronią układ paliwowy przed korozją. Dlatego ich profilaktyczne stosowanie może pomóc w przedłużeniu żywotności naszych podzespołów.

Ponadto warto wiedzieć, że czyszczenia preparatem lekko zabrudzonych wtrysków Diesel daje duże rezultaty myjące. Należy jednak pamiętać, że podzespołom bardzo zniszczonym i zapchanym nie pomogą środki kupione w sklepie motoryzacyjnym, a jedynie wizyta w serwisie i czyszczenie w myjce ultradźwiękowej.

Kiedy wlać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Kiedy wlać preparat do czyszczenia wtrysków?

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy wlewa się zazwyczaj do baku paliwa samochodowego przed tankowaniem. Warto jednak przed samodzielnym czyszczeniem wtrysków, najpierw przeczytać instrukcje produktu, ponieważ złe dawkowanie może uszkodzić części lub zapowietrzyć układ paliwowy. Jeśli nasze podzespoły są mocniej zabrudzone i profilaktyczne działania nie dają rezultatów, możemy spróbować zastosować detergent bezpośrednio do filtra paliwa lub podłączyć przewody paliwowe do pojemników ze środkiem chemicznym.

Jak często stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy?

Profilaktyczne stosowanie środka do czyszczenia wtryskiwaczy zalecane jest średnio co 5 tys. kilometrów przebiegu. Dokładana długość między czyszczeniami jest jednak trudna do określenia, ponieważ każdy z producentów preparatów zaleca inne odstępy czasowe. Dlatego ważne jest, aby postępować według instrukcji, ponieważ ilość dawkowania ma duży wpływ na podzespoły – zbyt częste czyszczenie lub za duża ilość środków może zapowietrzyć układ paliwowy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki