Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy?
Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy?

Przewidziana przez producentów żywotność pompowtrysków oscyluje w granicy 150 tysięcy kilometrów, jednakże odpowiednia dbałość o te podzespoły oraz poprawna eksploatacja pojazdu, pozwoli im pracować w pełni sprawnie nawet przed 250-300 tys. km. Jak więc zadbać o pompowtryski, aby działały prawidłowo i bezawaryjnie przez długi czas? Otóż to, ile wytrzymują pompowtryskiwacze, zależy od wielu czynników - jakich? Zdecydowanie warto pamiętać o regularnych czynnościach serwisowych, zwłaszcza o wymianie filtrów i olejów. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest tankowanie paliwa na sprawdzonych stacjach. Dobrze też, by olej napędowy wykazywał dobrą jakość i właściwości. Popularną praktyką jest też dolewanie do paliwa odpowiednich dodatków, które czyszczą układ paliwowy, poprawiając tym samym spalanie i parametry użytkowe. Jeśli jednak pompowtryski odmówią posłuszeństwa, świetnym rozwiązaniem jest poddanie ich kompleksowej regeneracji, która jeśli realizowana jest w profesjonalnym serwisie, przywraca pompowtryskiwaczom fabryczne parametry pracy.

Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów?

Pompowtryski są uznawane zarówno przez użytkowników, jak i mechaników za trwałe, wydajne podzespoły układu paliwowego, które zapewniają świetne parametry użytkowe. Mimo tego, że kultura pracy pozostawia wiele do życzenia, to zyskały one naprawdę duże uznanie na rynku motoryzacyjnym. Pompowtryski nie są tak wrażliwe na kiepskie paliwo, jak wtryskiwacze Common Rail, w związku z czym są mniej awaryjne i mają dłuższą żywotność. Największym zagrożeniem dla ich funkcjonalności są trudne i niewłaściwe warunki pracy, które często sami zapewniamy.

1. Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić?

Niesprawne pompowtryski dawkują olej napędowy w sposób nieprawidłowy, co przedkłada się na znaczne pogorszenie pracy jednostki napędowej. Jeżeli obserwujemy pierwsze objawy dysfunkcji pompowtrysków (zostały wymienione poniżej), warto w pierwszej kolejności poddać je kompleksowej regeneracji. Dzięki tej usłudze zakup nowych podzespołów możemy odłożyć na znacznie później, bowiem przedłuża pompowtryskom żywotność na minimum kolejne 150 tysięcy kilometrów. Dobrym rozwiązaniem będzie regeneracja całego kompletu, gdyż możemy mieć wtedy pewność, że wszystkie pompowtryski wykazują jednakowe parametry pracy i mają taki sam okres użyteczności.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek?
Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek?

2. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Kiedy okres eksploatacyjny pompowtrysków dobiega końca, z pewnością nasz samochód poinformuje nas o tym. Możemy mieć bowiem do czynienia z nieprzyjemnym szarpaniem silnika i trudnościami w uruchomieniu auta. Silnik może też gasnąć na biegu jałowym, a na kokpicie zaobserwujemy dziwne falowanie obrotów. Tego typu awaria może też spowodować większe kopcenie z rury wydechowej, utratę dawnej mocy i znacznie gorsze osiągi. W takich właśnie sytuacjach warto wybrać się na diagnostykę pompowtrysków, zanim dojdzie do eskalacji uszkodzeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Eryk

Wystawiono rok temu

Żywotność pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak sposób eksploatacji, jakość paliwa, warunki jazdy i konserwacja. Ogólnie rzecz biorąc, żywotność pompowtryskiwaczy wynosi około 100 000-150 000 kilometrów lub więcej, w zależności od tych czynników. Należy jednak pamiętać, że wtryskiwacze są bardzo precyzyjnymi elementami układu zasilania i mogą być narażone na uszkodzenia spowodowane np. przez nieodpowiednie paliwo lub nieodpowiednią konserwację. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan pompowtryskiwaczy i upewnić się, że są one w dobrym stanie i działają prawidłowo. Jeśli masz wątpliwości co do stanu pompowtryskiwaczy w swoim samochodzie, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie ocenić stan pompowtryskiwaczy i zalecić odpowiednie działania.

Czy ta opinia była pomocna?

Franciszek

Wystawiono rok temu

Kiedy następuje wtrysk paliwa w dieslu? Wtrysk paliwa w dieslu następuje w różnych momentach w zależności od rodzaju układu zasilania i silnika. W silnikach Diesla z układem zasilania common rail wtrysk paliwa następuje podczas każdego cyklu pracy silnika, na etapie rozprężania. Wtrysk paliwa w układzie common rail jest sterowany elektronicznie i może być dostosowywany do warunków pracy silnika, takich jak obroty, ciśnienie oleju itp. W silnikach Diesla z układem zasilania płynnym wtrysk paliwa następuje podczas rozprężania w cylindrze, po zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej. Wtrysk paliwa w układzie płynnym jest sterowany mechanicznie przez sprężyny lub hydraulicznie przez ciśnienie oleju.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki