Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zwiększyć dawkę paliwa na pompie wtryskowej?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zwiększanie dawki paliwa na pompie

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ze względu na mechaniczną budowę pompy wtryskowej nie da się zwiększyć dawki paliwa poprzez zmiany parametrów w sterowniku silnika. Jednak to, co daje zwiększenie dawki paliwa, wymusza wprowadzenie zmian w konstrukcji samej pompy. Wówczas wymianie podlegają: wałek napędowy, rolka jezdna, zaworki ssące oraz zawór ZME. Aby zwiększyć dawkę lub ciśnienie paliwa, konieczna może być także ingerencja w sterownik silnika.

Trzeba jednak wiedzieć, że samodzielne zmiana konfiguracji to nic innego, jak tuning i może się wiązać z utartą gwarancji na daną część. Ponadto odstępstwa od technologii producenta mogą spowodować wystąpienie objawów analogicznych do objawów uszkodzonej pompy, co z pewnością skróci jej żywotność.

Dawka paliwa na pompie wtryskowej - jak większyć?
Jak zwiększyć dawkę paliwa na pompie wtryskowej?

1. Jak poprawić parametry pracy pompy wtryskowej?

Zużytą, wykazującą objawy uszkodzenia pompę wtryskową warto poddać tak zwanej regeneracji. Za pomocą wszystkich etapów wchodzących w zakres takiej usługi będziemy w stanie przywrócić odpowiednie parametry pomp, które zazwyczaj porównywane są do właściwości nowych fabrycznie podzespołów. Bardzo ważną rolę odgrywa też dokładna diagnostyka, dzięki której będziemy w stanie określić główną przyczynę usterki i szybko ją wyeliminować. Dlatego też decydując się na regenerację, warto znaleźć sprawdzony warsztat, który rzetelnie ją przeprowadzi. Doświadczona kadra mechaników, stosując zalecenia producenta co do naprawy i regulacji pompy wtryskowej Bosch, niewątpliwie uzyska bardzo dobre efekty regeneracji.

Kiedy konieczne jest sprawdzenie pompy wtryskowej?

Na usługę sprawdzenia pompy wtryskowej powinniśmy zdecydować się w momencie wystąpienia pierwszych objawów dysfunkcji. Już wtedy warto wybrać się do warsztatu samochodowego, aby za pomocą odpowiednich urządzeń diagnostycznych, odpowiednio wcześnie ustalić powód uszkodzeń. Co więcej, cena sprawdzenia pompy wtryskowej wynosi zazwyczaj ok. 100 zł i a sama usługa trwa stosunkowo krótko.

Sprawdzenie pompy wtryskowej
Kiedy konieczne jest sprawdzenie pompy wtryskowej?

Warto pamiętać o tym, iż zignorowanie symptomów awarii będzie skutkowało zwiększeniem stopnia uszkodzeń. Ponadto niesprawna pompa spowoduje niekorzystne środowisko pracy dla innych podzespołów układu wtryskowego. Zatem im szybciej udamy się na oględziny, tym szybciej zatrzymamy eskalację usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie dawki paliwa na pompie wtryskowej, jednak metoda ta zależy od konkretnego modelu silnika oraz rodzaju pompy wtryskowej. Oto kilka pomysłów: Zmiana oprogramowania w komputerze silnika - W niektórych przypadkach możliwe jest zmodyfikowanie oprogramowania komputera silnika, aby zwiększyć dawkę paliwa, jednak wymaga to specjalistycznej wiedzy i specjalnych narzędzi. Zmiana dyszy wtryskowej - Wymiana dyszy wtryskowej na większą pozwala na zwiększenie dawki paliwa, ale należy pamiętać, że zmiana dyszy wtryskowej musi być dokonana przez specjalistę, który będzie w stanie dobrać odpowiednią dyszę do konkretnego silnika. Zwiększenie ciśnienia paliwa - Zwiększenie ciśnienia paliwa w układzie wtryskowym pozwala na zwiększenie dawki paliwa, jednak należy pamiętać, że zwiększenie ciśnienia paliwa może wpływać na wiele innych parametrów silnika, takich jak emisja spalin i osiągi. Zwiększenie przepływu paliwa - Zwiększenie przepływu paliwa do silnika pozwala na zwiększenie dawki paliwa, ale należy pamiętać, że zwiększenie przepływu paliwa może wpływać na wiele innych parametrów silnika, takich jak emisja spalin i osiągi. Ważne, aby pamiętać, że niektóre z powyższych metod mogą wprowadzić negatywne skutki jak np spalanie więcej paliwa ,wzrost emisji spalin i/lub uszkodzenie silnika. Dlatego ważne jest, aby każdą zmianę dokonywać pod okiem specjalisty oraz zawsze zweryfikować jakie skutki przyniesie taka zmiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki