Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zresetować wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Resetowanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak zresetować wtryski?
Jak zresetować wtryski?

Aby zresetować wtryski, należy podłączyć się do sterownika silnika za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego. W następnym kroku uruchamiamy program dedykowany kodowaniu / adaptacji wtryskiwaczy i w odpowiednim miejscu kasujemy stare kody IMA. Po wymianie wtrysków kody te stają się nieaktualne, dlatego też obowiązkowe jest ich usunięcie i wpisanie nowych. Czynność kodowania należy realizować po każdej naprawie wtryskiwaczy, wymianie na nowe, regenerowane czy używane. W przypadku kodowania nowych wtrysków po prostu wpisujemy kod IMA danego numeru katalogowego wtryskiwacza, natomiast w przypadku wtrysków regenerowanych konieczne jest uprzednie wyliczenie takiego kodu. Nowy kod uzyskamy, testując wtryski na stanowisku probierczym, gdzie komputer porównując aktualne wartości z wartościami zadanymi przez producenta, automatycznie wyliczy nowy kod IMA.

Co to jest reset wtryskiwaczy? - Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Reset wtrysków to nic innego, jak kasowanie starych kodów IMA ze sterownika. Bez tej czynności na wtryski nadal narzucane byłyby nieodpowiednie parametry, przez co nowe / zregenerowane wtryskiwacze działałyby, jak przed naprawą / wymianą. To samo dzieje się w momencie, kiedy wcale nie zakodujemy wtrysków. Wówczas naprawa staje się bezsensowna i nieskuteczna, ponieważ sterownik wysyła niepoprawne parametry na w pełni sprawne wtryski. W takiej sytuacji w dalszym ciągu możemy mieć do czynienia z objawami awarii.

1. Jak zrobić reset wtryskiwaczy? - Samoadaptacja wtryskiwaczy

Jak zrobić reset wtryskiwaczy?
Jak zrobić reset wtryskiwaczy?

Jak już wiemy, reset wtryskiwaczy wykonujemy poprzez uruchomienie odpowiedniego modułu na komputerze diagnostycznym. Usuwamy wtedy nieaktualne parametry pracy wtrysków, po czym wpisujemy nowe. Kasowanie starych kodów IMA wymaga więc odpowiednich urządzeń diagnostycznych oraz wiedzy na temat poprawnych wartości dla danych wtryskiwaczy. W nowoczesnych silnikach wysokoprężnych jest dodatkowo funkcja tak zwanej samoadaptacji, która polega na samoczynnym narzucaniu korekty przez sterownik silnika. Po przejechaniu odpowiedniej ilości kilometrów sterownik sam wprowadza poprawki, aby wyrównać ewentualne rozbieżności w pracy wtryskiwaczy.

2. Regeneracja i kodowanie wtryskiwaczy - Zablokowany wtrysk

Po regeneracji wtryskiwaczy kolejnym, obowiązkowym etapem naprawy jest kodowanie. Za pomocą regeneracji odzyskujemy prawidłowe parametry wtrysków, natomiast za pomocą kodowania możemy wyrównać dawkę paliwa we wszystkich wtryskiwaczach. Usługa regeneracji jest świetnym rozwiązaniem w przypadku awarii, takiej jak zablokowany wtrysk. Winowajcą usterki są osady i zanieczyszczenia, które osiadają między innymi na iglicy i blokują jej możliwość poruszania się. Przez to wtryskiwacz może być zacięty albo w pozycji zamkniętej albo otwartej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Aalek

Wystawiono 2 lata temu

Resetowanie wtryskiwaczy polega na przywróceniu ich do stanu fabrycznego, co może być konieczne w przypadku ich uszkodzenia lub zanieczyszczenia. Resetowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu, takiego jak diagnostyczne komputery samochodowe lub specjalne narzędzia do resetowania wtryskiwaczy. W niektórych przypadkach resetowanie wtryskiwaczy może być wykonane przez samochodowych mechaników lub w specjalistycznych warsztatach. W innych przypadkach konieczne może być wysłanie wtryskiwaczy do specjalistycznej firmy, która zajmuje się ich resetowaniem. Jeśli chcesz zresetować wtryskiwacze w swoim samochodzie, najlepiej skontaktować się z mechanikiem lub specjalistycznym warsztatem, który będzie w stanie doradzić ci, jakie kroki należy podjąć i jakie narzędzia lub sprzęt będą potrzebne do tego celu. Pamiętaj, że resetowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, więc nie powinieneś tego robić samodzielnie, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki