Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zdiagnozować wadliwe wtryskiwacze? - poznaj te metody

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Aby mieć pewność co do działania wtryskiwaczy Common Rail w silniku Diesla, należy je poprawnie zdiagnozować. Można to zrobić na podstawie:

• inspekcji wizualnej, która polega na dokładnej weryfikacji stanu wtrysków, w tym wycieków, stanu przewodów paliwowych oraz usterek mechanicznych,
• badania pod mikroskopem, które pomoże wykryć nawet najmniejsze uszkodzenia,
• testu przelewowego, dzięki któremu widać, z którym wtryskiem jest największy problem,
• urządzeń diagnostycznych, ponieważ informują o kodach błędów i sygnalizują problem z wtryskiwaczami,
• testów na stole probierczym, które pomogą zweryfikować wszystkie parametry pracy wtrysków w warunkach symulujących rzeczywistą eksploatację samochodu.

Diagnostyka wtryskiwaczy jest podstawowym działaniem w kierunku oceny stanu komponentów. Dzięki niej będzie jasne, czy wtryski nadają się do regeneracji, czy do wymiany.

Zabrudzony wtryskiwacz
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Porównanie wtrysków stary vs nowy

Jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy?

Aby wykonać test przelewowy wtryskiwaczy, należy podpiąć do przewodów urządzenie, które składa się z gumowych, przezroczystych rurek, a także menzurek z miarką. Następnym krokiem jest rozgrzanie silnika, ponieważ tylko wtedy ukażą się rzeczywiste parametry wtrysków. Wkrótce po rozruchu jednostki napędowej paliwo zacznie spływać do menzurek. Jeśli ilość przekracza 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, oznacza to prawdopodobne uszkodzenie wtryskiwacza. Test przelewowy można przeprowadzić samodzielnie, natomiast należy pamiętać, że ma on charakter wyłącznie poglądowy. Aby faktycznie ocenić stan techniczny wtrysków, trzeba je rozebrać i sprawdzić elementy pod mikroskopem.

Po czym poznać, że wtryski leją?

Testowanie wtrysków

Jeśli chodzi o wtryski paliwa w silniku spalinowym, istnieje kilka objawów, które mogą wskazywać na problemy z wtryskiem. Są to między innymi:

1. Nierówna praca silnika - wtryskiwanie niewłaściwej ilości paliwa do cylindrów może prowadzić do nieregularnej pracy silnika. Może to objawiać się niestabilnymi obrotami biegu jałowego, szarpaniem lub trudnościami w utrzymaniu stałej prędkości.
2. Zwiększone zużycie paliwa - uszkodzone wtryski mogą prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa. Jeśli zauważysz, że samochód spala więcej paliwa niż zwykle przy normalnych warunkach jazdy, może to być objaw problemu z wtryskiem.
3. Czarne kłęby dymu wydostające się z układu wydechowego - nadmierna ilość paliwa w mieszance powietrza i paliwa może prowadzić do niepełnego spalania, co skutkuje czarnym dymem wydobywającym się z układu wydechowego. Ten objaw może być widoczny szczególnie podczas przyspieszania lub obciążania silnika.
4. Trudności w uruchamianiu silnika - niesprawne wtryski mogą utrudniać rozruch silnika, szczególnie w przypadku silników z wtryskiem bezpośrednim. Jeśli silnik ma trudności z odpaleniem lub uruchamia się dopiero po wielokrotnych próbach, może to być spowodowane problemami z wtryskami.

Czy wtryski mają wpływ na moc silnika?

Zdecydowanie tak, ponieważ źle działające wtryskiwacze pogorszą moc jednostki napędowej, a także doprowadzą do wystąpienia innych problemów. Zatem, jeśli czujesz, że coś niedobrego dzieje się z Twoim autem, jedź do serwisu na diagnostykę podzespołów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki