Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zdemontować zapieczone wtryski? - skuteczny sposób fachowców

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Skutecznym sposobem wyciągnięcia zapieczonych wtryskiwaczy, jest ich demontaż bez głowicy, który polega na wyjęciu wtrysków specjalną prasą hydrauliczną. Aby mogło zostać to wykonane prawidłowo, należy skorzystać z usług specjalistycznych serwisów samochodowych, które dysponują zestawami narzędzi z napędem hydraulicznym z przeznaczeniem dla wybranych modeli wtryskiwaczy. Dzięki nim ryzyko uszkodzenia komponentów, głowicy lub pokrywy zaworów jest zminimalizowane. Warto wiedzieć, że dzięki takim narzędziom, jest możliwe usunięcie każdego wtrysku urwanego, z uszkodzonym gwintem bądź zaspawanego.
Decydując się na samodzielny demontaż wtrysków paliwa, można je z łatwością uszkodzić, co wiązać się będzie z koniecznością zakupu nowych komponentów. Tym bardziej nie warto podejmować się tego zadania, gdy nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, jak i profesjonalnym sprzętem niezbędnym do wykonania demontażu.
Warto mieć na uwadze, że próby siłowego wyciągnięcia wtryskiwaczy bez doświadczenia mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń układu wtryskowego, a nawet silnika. Dlatego też zawsze zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców, w przypadkach, kiedy napotkamy problem z zapieczonymi wtryskiwaczami.

Płyn do demontażu wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Zdemontowany wtryskiwacz do czyszczenia

Co zrobić po wyciągnięciu zapieczonego wtrysku?

Po zdemontowaniu zapieczonych wtryskiwaczy ważne jest ich dokładne sprawdzenie oraz fachowa ocena ich stanu, czy nie uległy one uszkodzeniu mechanicznemu. W sytuacji, gdy komponenty nie uległy usterce przeprowadzone zostaje ich precyzyjne czyszczenie, a następnie sprawdzenie ich parametrów pracy.
Zazwyczaj po wyciągnięciu zapieczonego wtrysku można z powodzeniem poddać go procesowi regeneracji, który przywróci mu pierwotne parametry poprzez wymianę niesprawnych części.

Co jest przyczyną zapiekania wtryskiwaczy?

Przyczyn zapiekania wtryskiwaczy może być wiele. Głównymi jednak czynnikami są:

  • Zła jakość paliwa oraz liczne zanieczyszczenia. Stosowanie kiepskiej jakości oleju napędowego, które zawiera zanieczyszczenia bądź substancji zwiększających korozję, przyczynia się do zapiekania wtryskiwaczy.
  • Wysokie temperatury. Wtryskiwacze pracują w warunkach dużych temperatur, co może przyspieszać proces utwardzania się obecnych tam zanieczyszczeń. Dodatkowo, w przypadku nieprawidłowej pracy silnika bądź problemów z układem chłodzenia, komponenty mogą być narażone na jeszcze większe temperatury, co przyspieszy proces zapiekania.
  • Nadmierna wilgoć, na powierzchni wtryskiwaczy pod wpływem wilgoci gromadzi się woda, która w połączeniu z metalem powoduje niszczenie ich struktury, czyli korozji. Wtryski mogą zapiekać się w wyniku niewłaściwego przechowywania oraz obecności wody w baku z paliwem.
  • Zaniedbania serwisowe, brak regularnej konserwacji i wykonywania bieżących napraw.
Zregenerowany wtryskiwacz paliwa

Jak zadbać o wtryski i uniknąć ich zapieczenia?

Aby uniknąć problemu zapieczonych wtrysków, warto świadomie dbać o stan komponentów, a w tym celu:

  • Upewnij się, że używasz dobrej i wysokiej jakości paliwa, zminimalizuje to ryzyko zanieczyszczeń, które uszkadzają wtryski.
  • Warto zastosować specjalne dodatki do paliwa, które pomagają w utrzymaniu czystości wtryskiwaczy oraz zapobiegają korozji.
  • Regularnie wymieniaj filtr paliwa, ponieważ zatrzymuje on wszelkie zanieczyszczenia.
  • Kontroluj stan stan przewodów paliwowych, mogą one z czasem ulec pęknięciu bądź rozszczelnieniu, co prowadzi do przedostania się powietrza do układu paliwowego.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki