Jak zabezpieczyć wtryskiwacze przed niskimi temperaturami – wiele problemów zniknie!
1. Tankuj do pełna i nie doprowadzaj do sytuacji, w której auto często jeździ na rezerwie. Dzięki temu ograniczysz skraplanie się pary wodnej wewnątrz zbiornika, więc ryzyko zaciągnięcia wody przez pompę paliwową jest o wiele mniejsze.
2. Regularnie wymieniaj filtry paliwowe, aby zminimalizować ryzyko zapchania się filtra przez kryształki parafiny, która wytrąca się z oleju napędowego w okresie niskich temperatur. Osiadając na filtrze, blokuje prawidłowy przepływ paliwa do komory spalania.
3. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania, montując dodatkowy filtr zaraz za zbiornikiem paliwa. Filtr wstępny lepiej zabezpieczy w zimie zarówno wtryskiwacze, pompę Common Rail, jak i pompę niskiego ciśnienia.
4. Użyj smaru do wtryskiwaczy przed ich zamontowaniem. Dobrej jakości smar zabezpieczy wtryski przed wilgocią i opóźni proces zużywania się części.
Stosując się do powyższych zaleceń, unikniesz zimowych przestojów i problemów spowodowanych przez układu wtryskowy. Jeśli jednak silny mróz unieruchomi Twój samochód na drodze, pozostaje go odholować w ciepłe miejsce i ogrzewać okolice przewodów paliwowych. Warto też od razu wymienić filtr paliwa i odczekać, aż parafina w paliwie rozpuści się.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
CENA | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
CZAS REALIZACJI | 24 - 48 godzin |
GWARANCJA | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |

Czy warto stosować dodatki do Diesla w okresie zimowym?
Na rynku są dostępne tak zwane depresatory, których zadaniem jest obniżenie temperatury krzepnięcia oleju napędowego. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania parafiny w paliwie. Dzięki zastosowaniu dodatku do diesla na mrozy, unikniemy więc zgęstnienia paliwa i zablokowania się przewodów paliwowych i filtrów.
Czym smarować wtryskiwacze w Dieslu?
Przed montażem wtrysków w gniazdach można zabezpieczyć je pastą ceramiczną. Wykazuje ona właściwości antykorozyjne i termo ochronne, dzięki czemu wtryski mogą pracować w pełni sprawnie przez długi czas. Smarowanie wtrysków tego typu pastą, ułatwi również wyjęcie wtryskiwaczy i ich demontaż na części pierwsze w przyszłości. Istnieją też specjalne dodatki do paliwa, które zawierają środki smarujące i detergenty. Te dodatki mogą pomóc w utrzymaniu czystości wtryskiwaczy, poprawie płynności paliwa i zapobiegają szybszemu zużywaniu się części.

Od czego psują się wtryskiwacze?
Jakość paliwa odgrywa kluczową rolę w sprawności wtryskiwaczy. Zanieczyszczenia w paliwie, takie jak drobiny brudu, rdzy czy inne osady, mogą prowadzić do zablokowania lub uszkodzenia wtryskiwaczy. Zbyt wysokie ciśnienie wtryskiwania również może być szkodliwe dla wtryskiwaczy. Wysokie ciśnienie może prowadzić do nadmiernego obciążenia, co z kolei przyspiesza ich zużycie. Naprawy nieodpowiednimi narzędziami, czy tuning wtryskiwaczy również wpływają destrukcyjnie na stan wtrysków.
Komentarze