Jak zabezpieczyć wtryski, żeby nie lały? Sprawdź ten sposób!
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Aby upewnić się, że wtryski nie będą lały, należy całkiem wymienić rozpylacz oraz założyć nowe uszczelnienia w konstrukcji wtryskiwacza. Po tego typu naprawie zalecane jest dodatkowo regularne stosowanie preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy np. TEC2000, aby zminimalizować ryzyko zapchania końcówki wtrysku osadami i różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Trzeba wiedzieć, że to właśnie zabrudzenia są częstą przyczyną tzw. lejących wtrysków, więc warto świadomie dbać o układ wtryskowy w Dieslach, aby uniknąć takich awarii.
Czym posmarować wtryski?
Przed montażem wtrysków, warto posmarować je smarem o właściwościach antykorozyjnych, co pozwoli zapobiec rdzewieniu elementów, a w przyszłości znacznie ułatwi demontaż części. W profesjonalnych serwisach często stosowana jest pasta ceramiczna, która najlepiej chroni wtryski przed wysoką temperaturą i obciążeniem związanym z wysokim ciśnieniem. Podsumowując, smarowanie wtrysków przed ich włożeniem do gniazd, zapobiegnie szybszemu zużywaniu się części. Z kolei, aby przedłużyć żywotność wtrysków w czasie użytkowania samochodu, warto zaopatrzyć się w preparat do czyszczenia wtryskiwaczy w Dieslu, który wystarczy w odpowiednich proporcjach dolewać do paliwa.
Co daje Liqui Moly do wtryskiwaczy?

Liqui Moly usuwa z układu wtryskowego zanieczyszczenia, które osadzają się na elementach wtrysków, więc w konsekwencji poprawia ich pracę. Liqui Moly to jeden z popularniejszych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy, który ma dobre opinie, gdyż często już po pierwszym użyciu praca silnika jest zauważalnie lepsza. Regularne stosowanie tego typu środków pomoże przywrócić odpowiednią moc i osiągi, a także poprawią spalanie.
Czy opłaca się regenerować wtryski?
Jeśli tylko stopień uszkodzeń nie jest zbyt duży, to jak najbardziej opłaca się regenerować wtryski. Kompleksowa regeneracja przywraca pełną sprawność nawet mocno zużytym wtryskiwaczom, wystarczy tylko oddać je do naprawy w odpowiednim momencie, tzn. zanim uszkodzenia wykluczą opcję regeneracji. Wtryski poddane regeneracji wykazują parametry podobne do fabrycznie nowych części, a poświadczeniem tego są wydruki ze stanowiska probierczego. Co więcej, regenerując wtryski w profesjonalnym serwisie, otrzymamy na nie gwarancję.