Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym smarować wtryski przed włożeniem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czym smarować wtryskiwacze przed włożeniem?
Czym smarować wtryski przed włożeniem?

Zanim zainstalujemy wtryskiwacze w gniazdach, należy posmarować je odpowiednim smarem, najlepiej takim, który posiada właściwości antykorozyjne. Doświadczeni mechanicy stosują najczęściej pastę ceramiczną, która zachowuje swoje właściwości smarne nawet przy ogromnych wartościach ciśnienia i temperatury. Nie wszyscy decydują się na smarowanie wtrysków przed montażem, jednak warto wiedzieć, że tego typu praktyka zdecydowanie ułatwi demontaż tych podzespołów w przyszłości. Podsumowując, przez włożeniem wtrysku do gniazda warto posmarować go pastą ceramiczną, ponieważ:
- chronimy części przez korodowaniem,
- zabezpieczamy elementy wtrysku przed działaniem wysokiej temperatury oraz wysokiego ciśnienia,
- przeciwdziałamy szybszemu zużywaniu się części,
- przede wszystkim smarowanie wtrysków ułatwi nam jego demontaż na poszczególne elementy.

Jak zabezpieczyć wtryskiwacze? – Czym smarować wtryskiwacze?

Najczęściej stosowanym smarem jest pasta ceramiczna, która dzięki swoim właściwościom, chroni części przed szybszym zużywaniem się i rdzewieniem. Z tego względu warto zabezpieczyć wtryski w czasie montażu i instalacji w gnieździe. Z kolei trzeba też wiedzieć, że tak popularny smar miedziany, nie do końca sprawdza się w przypadku wtryskiwaczy, ponieważ w zetknięciu z aluminiowym gniazdem wytwarza warunki do powstania tak zwanej korozji galwanicznej.

1. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – Jaki smar do montażu wtryskiwaczy?

W trakcie użytkowania samochodu zużyciu ulegają nie tylko wtryskiwacze, ale także gniazda, w których są one osadzone. Nagromadzony brud, nagar i inne osady sprawiają, że nierówna powierzchnia gniazda jest główną przyczyną nieszczelności. Przed montażem wtrysków konieczne jest więc gruntowne wyczyszczenia gniazda. Do tej czynności często używa się odpowiednich frezarek i szczotek, które w połączeniu z dedykowanym preparatem skutecznie usuwają z gniazda zanieczyszczenia.

2. Naprawa układu wtryskowego silników Diesla – Czym spryskać zapieczone wtryski?

Naprawa układu paliwowego może nas dużo kosztować, jeśli zignorujemy objawy uszkodzenia poszczególnych jego podzespołów. W przypadku awarii warto skorzystać z pomocy mechanika, który specjalizuje się w serwisowaniu części układu wtryskowego, zwłaszcza wtryskiwaczy, bo to te elementy układu zużywają się najszybciej. Wówczas bardzo ważna jest wiedza na temat demontażu zapieczonych wtrysków, parametrów ich pracy oraz prawidłowej instalacji w gnieździe.

Naprawa układu paliwowego silników Diesla
Naprawa układu wtryskowego silników Diesla

3. Demontaż wtrysków – Smar do wtryskiwaczy

Demontaż wtrysków bardzo często sprawia wiele problemów, zwłaszcza wtedy, gdy są bardzo zużyte i zabrudzone. Wówczas osady i rdza sprawiają, że części zaciskają się, przez co ich wyciągnięcie staje się niemożliwe. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wtrysków w czasie montażu, o czym wspominaliśmy wcześniej. Do dezinstalacji takich podzespołów konieczne są specjalistyczne narzędzia, choć niekiedy i one nie są w stanie wyciągnąć zapieczonego wtrysku, wówczas z pomocą przychodzą metody szlifierskie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Edek

Wystawiono Rok temu

Przed włożeniem wtryskiwaczy do układu paliwowego należy je dokładnie wyczyścić i sprawdzić, czy nie są uszkodzone. Następnie warto zaaplikować specjalny smar do wtryskiwaczy, aby zapobiec ich zacieraniu się i zwiększyć trwałość. Smar do wtryskiwaczy jest dostępny w sklepach motoryzacyjnych lub u producentów wtryskiwaczy. Przed aplikacją smaru należy umyć ręce oraz miejsce pracy, aby uniknąć zanieczyszczenia smarem. Następnie należy nałożyć niewielką ilość smaru na tłoczek wtryskiwacza oraz na o-ringi i inne elementy, które mogą się dotykać podczas pracy wtryskiwacza. Smar należy aplikować cienką warstwą, aby nie zaburzać pracy wtryskiwacza. Pamiętaj, że nadmiar smaru może zaburzyć pracę wtryskiwaczy i prowadzić do nieprawidłowego działania układu paliwowego. Dlatego należy używać go oszczędnie i dokładnie wyczyścić wszystkie elementy po jego aplikacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Ferdek82

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie, że ktoś opisał czym można smarować wtryski i że w ogóle trzeba to zrobić, ja np. tego nie wiedziałem. Dzięki za inf.

Czy ta opinia była pomocna?

Tryk

Wystawiono 2 lata temu

Warto kupić dobry i sprawdzony smar, bo później przy demontażu nie są tak zapieczone, więc lepiej pomyśleć o tym za wczasu.

Czy ta opinia była pomocna?

Ilona

Wystawiono 2 lata temu

Tak, raz była u mnie taka sytuacja, że nie wysmarowali mi wtrysków w serwisie no i później miałam problem. Teraz zawsze pytam, czy zostało to zrobione.

Czy ta opinia była pomocna?

marian_67

Wystawiono 2 lata temu

Potwierdzam, smarowanie wtrysków jest bardzo istotne, jeśli nie chcemy problemów!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki