Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wygląda uszkodzony wtrysk?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone wtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak wygląda uszkodzony wtrysk?
Jak wygląda uszkodzony wtrysk?

Uszkodzony wtrysk wizualnie może charakteryzować się zardzewiałym korpusem, na którym poszczególne elementy są zaciśnięte. Taki wtrysk ciężko zdemontować i rozdzielić na pojedyncze części. Trudność też może sprawić wyciągnięcie wtrysku z gniazda, co wiąże się z koniecznością użycia specjalnego narzędzia. Uszkodzony wtrysk jest też zazwyczaj pokryty różnego rodzaju zabrudzeniami, a jego elementy pokrywają osady, które także znacząco obniżają parametry wtrysku. Niesprawny wtryskiwacz posiada uszkodzenia mechaniczne, które powodują, że wtrysk przestaje poprawnie realizować swoje zadanie. Na szczęście nawet bardzo zużyte wtryski udaje się naprawiać i przywracać im odpowiednie właściwości, więc taka sytuacja nie oznacza jeszcze konieczności całkowitej wymiany wtrysku na nowy egzemplarz.

Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Kiedy wtryski są zużyte, a co gorsze, uszkodzone, nasz samochód zacznie wykazywać kilka nietypowych objawów. Z pewnością będziemy mieli wtedy problem z uruchomieniem silnika, podczas jazdy odczujemy szarpania i drgania. Niesprawne wtryski wiążą się też ze sporym spadkiem mocy oraz utratą osiągów, co znacznie obniża komfort jazdy. Żeby sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony, warto zacząć od weryfikacji jego parametrów za pomocą testera diagnostycznego.

1. Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? – Uszkodzony wtrysk objawy

Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza?
Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza?

Zawieszający się wtryskiwacz powoduje problemy z pracą silnika – zaczyna on szarpać i pracować niestabilnie. Taka usterka oznacza też trudności w uruchomieniu samochodu i większą ilość generowanych spalin. Zawieszony/zablokowany wtryskiwacz może dawkować zbyt dużo albo zbyt mało paliwa, więc wszelkie objawy związane z tą awarią wynikają z nieprawidłowej dawki paliwa. Usterka ta jest spowodowana zabrudzeniami, które zapychają iglice, wówczas ta nie ma możliwości prawidłowo się poruszać i zacina się w pozycji otwartej lub zamkniętej.

2. Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy – Sposób na lejące wtryski

Uszkodzony wtrysk nie zawsze oznacza kosztowną wymianę na nowy, ponieważ często istnieje możliwość naprawy takiego wtryskiwacza. Wtryski instalowane w silnikach wysokoprężnych są demontowalne, więc poszczególne elementy podlegają wymianie. Poddanie wtrysku regeneracji, która polega w głównej mierze właśnie na wymianie zużytych części oraz na gruntownym czyszczeniu całego wtrysku, przywraca mu całkowitą sprawność. Usunięcie zalegających na iglicy osadów i brudów jest skutecznym sposobem na pozbycie się objawów lejących wtrysków. Wtrysk odzyskuje bowiem możliwość dawkowania odpowiedniej dozy paliwa pod postacią mgiełki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Qerno

Wystawiono 2 lata temu

Uszkodzony wtrysk może wyglądać różnie w zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia. Oto kilka przykładów: Wtryskiwacz z zapieczonymi elementami (np. zaworem, tłokiem) może być zablokowany i nie będzie w stanie przeprowadzić procesu wtrysku paliwa. W takim przypadku może być słychać charakterystyczny dźwięk trzaskania lub metalicznego stukania podczas pracy silnika. Uszkodzenie mechaniczne (np. pęknięcie, złamanie) wtryskiwacza może prowadzić do jego braku sprawności lub całkowitej awarii. W takim przypadku wtryskiwacz może być widocznie uszkodzony z zewnątrz, np. z przetarciami, złamanymi elementami lub brakiem niektórych części. Wtryskiwacz zanieczyszczony lub zapchany rdzą, sadzą lub innymi zanieczyszczeniami może spowodować zmniejszenie ciśnienia wtrysku lub brak reakcji na sygnał sterujący. W takim przypadku wtryskiwacz może wyglądać normalnie z zewnątrz, ale nie będzie działać prawidłowo. Uszkodzenie elektryczne (np. przerwa w obwodzie, uszkodzenie styków) wtryskiwacza może spowodować brak reakcji na sygnał sterujący lub całkowite odłączenie wtryskiwacza od układu zasilania. W takim przypadku wtryskiwacz może wyglądać normalnie z zewnątrz, ale nie będzie działać prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki