25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK WYCZYŚCIĆ WTRYSKIWACZE DIESLA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Przede wszystkim, to jak wyczyścić wtryskiwacze diesla, wymaga odpowiednich środków, specjalistycznej wiedzy z zakresu działania układu zasilania oraz sporej rozwagi. Dokładne wyczyszczenie tych elementów jest możliwe jedynie po uprzednim ich demontażu. Podczas tego zabiegu trzeba być bardzo ostrożnym i operować specjalistycznymi zestawami narzędzi hydraulicznych, by nie uszkodzić wrażliwych części, które stosunkowo często z powodu nagromadzonych zanieczyszczeń i rdzy się zapiekają i dotyczy to nie tylko silników o oznaczeniu 1.9 TDI. Dalej możemy przejść do zabiegu, jakim jest czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI i innych, które w profesjonalnych serwisach jest wykonywane za pomocą wysoce skutecznej myjki ultradźwiękowej. Ten sposób jest bardzo precyzyjny i pozwala uzyskać najlepszy efekt czyszczenia. Chociaż istnieje też szereg preparatów, które nie najgorzej radzą sobie z zadaniem wyczyszczenia wtryskiwaczy diesla i w przypadku benzyny też bywają pomocne.

 

Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla
Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla

Czyszczenie wtryskiwaczy

 

Zanieczyszczenia w układzie zasilania, są bardzo częstym zjawiskiem, które z biegiem czasu postępują i powodują jego uszkodzenia. Żeby temu zapobiegać, można używać specjalnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy. Jednym z takich środków jest K2 Diesel Dictum, który dodawany sukcesywnie zgodnie z zaleceniami do baku z paliwem. Takie działanie pozwala zachować czystość układu zasilania za pomocą usuwania drobinek brudu znajdujących się w niedokładnie przefiltrowanym oleju napędowym. Istnieje także bardziej intensywny sposób, gdzie Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy wykonuje, a jest to środek renomowany i cieszący się dużą popularnością. Robi się to przez wprowadzenie tego preparatu bezpośrednio do komory spalania w zamian za paliwo lub wlanie do naczynia z filtrem paliwa. W wypadku takiego czyszczenia trzeba się wykazać dużą ostrożnością. Mimo że sposób wydaję się atrakcyjny to tylko profesjonalne wyczyszczenie wtryskiwaczy diesla lub benzyny, gwarantuje przywrócenie układu wtryskowego do pełnej sprawności. Z uwagi na to lepiej wybrać autoryzowany serwis.

 

Czyszczenie wtryskiwaczy
Czyszczenie wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO