Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK WYCZYŚCIĆ WTRYSKIWACZE DIESLA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Przede wszystkim, to jak wyczyścić wtryskiwacze diesla, wymaga odpowiednich środków, specjalistycznej wiedzy z zakresu działania układu zasilania oraz sporej rozwagi. Dokładne wyczyszczenie tych elementów jest możliwe jedynie po uprzednim ich demontażu. Podczas tego zabiegu trzeba być bardzo ostrożnym i operować specjalistycznymi zestawami narzędzi hydraulicznych, by nie uszkodzić wrażliwych części, które stosunkowo często z powodu nagromadzonych zanieczyszczeń i rdzy się zapiekają i dotyczy to nie tylko silników o oznaczeniu 1.9 TDI. Dalej możemy przejść do zabiegu, jakim jest czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI i innych, które w profesjonalnych serwisach jest wykonywane za pomocą wysoce skutecznej myjki ultradźwiękowej. Ten sposób jest bardzo precyzyjny i pozwala uzyskać najlepszy efekt czyszczenia. Chociaż istnieje też szereg preparatów, które nie najgorzej radzą sobie z zadaniem wyczyszczenia wtryskiwaczy diesla i w przypadku benzyny też bywają pomocne.

Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla
Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla

Czyszczenie wtryskiwaczy

Zanieczyszczenia w układzie zasilania, są bardzo częstym zjawiskiem, które z biegiem czasu postępują i powodują jego uszkodzenia. Żeby temu zapobiegać, można używać specjalnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy. Jednym z takich środków jest K2 Diesel Dictum, który dodawany sukcesywnie zgodnie z zaleceniami do baku z paliwem. Takie działanie pozwala zachować czystość układu zasilania za pomocą usuwania drobinek brudu znajdujących się w niedokładnie przefiltrowanym oleju napędowym. Istnieje także bardziej intensywny sposób, gdzie Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy wykonuje, a jest to środek renomowany i cieszący się dużą popularnością. Robi się to przez wprowadzenie tego preparatu bezpośrednio do komory spalania w zamian za paliwo lub wlanie do naczynia z filtrem paliwa. W wypadku takiego czyszczenia trzeba się wykazać dużą ostrożnością. Mimo że sposób wydaję się atrakcyjny to tylko profesjonalne wyczyszczenie wtryskiwaczy diesla lub benzyny, gwarantuje przywrócenie układu wtryskowego do pełnej sprawności. Z uwagi na to lepiej wybrać autoryzowany serwis.

Czyszczenie wtryskiwaczy
Czyszczenie wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 3 tygodnie temu, 2023-01-16

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel jest konieczne, gdy zaczynają one działać nieprawidłowo, np. gdy silnik traci moc, dymi lub ma problemy z odpalaniem. Sposób czyszczenia zależy od przebiegu i stopnia zabrudzenia wtrysków. Profilaktycznie i przy niewielkich zabrudzeniach można użyć dodatków do paliwa, natomiast trudne do usunięcia osady wyeliminujemy, korzystając z profesjonalnego czyszczenia ultradźwiękami dostępnego w serwisach samochodowych.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki