Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wyczyścić szynę common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak wyczyścić szynę common rail?
Jak wyczyścić szynę common rail?

Zabrudzoną szynę common rail możemy wyczyścić za pomocą odpowiedniego detergentu, który w postaci cieczy jest podgrzewany do wysokiej temperatury. Niestety często zdarza się tak, że ten sposób nie przynosi pożądanych efektów, ponieważ na szynie nagromadzone są namagnesowane opiłki, które mocno do niej przywarły. Dlatego też zwykła metoda czyszczenia tego elementu, ich nie usunie i w tym przypadku większość fachowców zaleci wymianę szyny na nową. Z uwagi na to, że nie jest to dość wysoki koszt wymiany tego elementu na nowy, to dodatkowo pozwoli uzyskać lepsze parametry układu paliwowego w porównaniu do starego podzespołu CR. Kolejnym sposobem na wyczyszczenie szyny CR, jest podłączenie jej do specjalnego urządzenia czyszczącego układ paliwowy. Po włączeniu silnika, preparat zostaje wprowadzony do przewodów pod dużym ciśnieniem, przez co powstałe zanieczyszczenia są usuwane. Jest to bardzo skuteczna metoda, która nie wymaga demontażu podzespołu z układu paliwowego, niestety nie należy do tanich i nie uda się nią oczyścić powierzchni szyny. Pamiętajmy, że nie mając stosownej wiedzy, jak wymontować listwę i czym ją wyczyścić, dużo lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w warsztacie samochodowym, który przy użyciu stosownych narzędzi i umiejętności w odpowiedni sposób ją wykona.

Czyszczenie układu paliwowego Common Rail - Czyszczenie układu paliwowego Diesel

Jednym z dość popularnych sposobów czyszczenia układu paliwowego jest dolewanie środka czyszczącego do zbiornika paliwa, który powinno się stosować co 15 tyś. przejechanych km. Preparat ten pozwoli na usunięcie zabrudzeń, zaczynając od zbiornika paliwa, aż po układ wydechowy pojazdu. Ponadto środek ten pozwoli na usunięcie wody z układu paliwowego oraz ma właściwości smarujące, które konserwują i chronią poszczególne elementy układu przed zanieczyszczeniami. W przypadku wystąpienia problemów z układem paliwowym, należy wykonać gruntowne czyszczenie układu przy pomocy urządzenia czyszczącego, które polega na podpięciu przez mechanika urządzenia w układ paliwowy, a następnie uruchamiany jest silnik. Z kolei podczas pracy silnika dochodzi do wypalenia się nierozcieńczonego preparatu i efektem tego działania jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z układu paliwowego oraz przywrócenie pierwotnej dynamiki pojazdu wraz z optymalnym zużyciem paliwa. Wśród metod czyszczenia układu paliwowego jest operacja polegająca na czyszczeniu elementów układu w specjalnej myjce za pomocą fal ultradźwiękowych.

1.Mycie podzespołów układów Common Rail - Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla

Do najdokładniejszych metod czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail wykorzystywanych w serwisach specjalistycznych należy mycie ultradźwiękowe. W tym procesie odbywa się dokładne umycie wtrysków paliwa pod wpływem fal ultradźwiękowych, które są generowane w przetworniku i przenikają do kąpieli myjącej znajdującej się w zbiorniku oczyszczanej części. Efekt tej metody pozwoli na przywrócenie jak najlepszych parametrów pracy wtryskiwaczy. Z kolei wykorzystanie metody temo-chemicznej wraz z dodaniem odpowiedniego preparatu, pozwoli usunąć z wtryskiwaczy wszelkie zanieczyszczenia. Warto wiedzieć, że decydując się na samodzielne wyczyszczenie wtrysków za pomocą preparatów, które mogą okazać się niebezpieczne dla silnika Diesla, możemy poważnie uszkodzić jednostkę napędową pojazdu. Dlatego pamiętajmy, że czyszcząc wtryski w autoryzowanym serwisie, mamy gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności całego procesu.

Mycie podzespołów układów Common Rail
Mycie podzespołów układów Common Rail

2.Opiłki metalu w układzie Common Rail – co się z tym wiąże? -Jak usunąć opiłki z układu paliwowego

Pojawienie się opiłków metalu w układzie Common Rail może sygnalizować bardzo poważne problemy, które w efekcie mogą doprowadzić do wysokich kosztów naprawy pojazdu. Ten problem pojawia się w wyniku wystąpienia opiłków w paliwie, które powstają poprzez wycieranie się współpracujących ze sobą elementów w pompie wysokiego ciśnienia, prowadząc też do uszkodzenia wtryskiwaczy. Aby usunąć ten rodzaj zanieczyszczeń najlepszym i najbardziej opłacalnym sposobem okaże się usługa profesjonalnego warsztatu, który dokona regeneracji i wyczyszczenia pompy wysokiego ciśnienia. Wówczas, aby problem został całkowicie usunięty, powinno się również wykonać się demontaż filtra paliwa i wymienić go na nowy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kazek

Wystawiono 2 lata temu

Oto kroki, które można podjąć, aby wyczyścić szynę common rail: 1. Zdemontuj szynę common rail z silnika. Może to wymagać użycia specjalistycznych narzędzi i odpowiedniej wiedzy. 2. Oczyść szynę common rail za pomocą specjalnego rozpuszczalnika lub innego środka czyszczącego. Można również użyć sprężonego powietrza lub strumienia wody pod ciśnieniem do usunięcia większych zanieczyszczeń. 3. Sprawdź stan szyny common rail pod kątem uszkodzeń lub zużycia. Jeśli szyna jest uszkodzona lub zużyta, konieczna może być jej wymiana. 4. Złóż szynę common rail zgodnie z instrukcją montażu. Upewnij się, że wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane i zabezpieczone. 5. Po zamontowaniu szyny common rail należy sprawdzić jej działanie i ewentualnie dokonać korekty ustawień, jeśli to konieczne. Jeśli nie jesteś pewien, jak wyczyścić szynę common rail lub masz wątpliwości co do stanu tego elementu, zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą z dziedziny motoryzacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 2 lata temu

Z tego co wiem, to szyna psuje się bardzo rzadko. A zamiast czyścić to lepiej wymienić na nową, bo mycie nie zawsze przynosi dobre rezultaty.

Czy ta opinia była pomocna?

Norbert

Wystawiono 2 lata temu

Czytając ten artykuł, wiem że sam sobie z tym nie poradzę. Dobrze, że ktoś to opisał. Lepiej zrobię jak zlecę to fachowcom.

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 2 lata temu

Raz pamiętam, że oddawałem auto do czyszczenia. Wyczyścili wszystko dokładnie, włącznie z szyną CR także byłem bardzo zadowolony

Czy ta opinia była pomocna?

MAGDA#1243

Wystawiono 2 lata temu

Fajny artykuł o czyszczeniu szyny CR!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki