Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wyczyścić gniazda wtrysków w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak wyczyścić gniazda wtrysków w dieslu?
Jak wyczyścić gniazda wtrysków w dieslu?

Aby wyczyścić gniazda wtrysków, należy skorzystać ze specjalnych, metalowych szczotek oraz frezów. Frez o odpowiednim kształcie pokrywamy smarem i umieszczamy na prowadniku. Następnie umieszczamy go w gnieździe i obracamy po powierzchni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Warto co jakiś czas wygarnąć / odkurzyć oderwany nagar, rdzę i osady, aby nie przedostały się do silnika. Czynność tą należy powtarzać, aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów i dopiero wtedy zainstalować w nich nowe wtryskiwacze. Warto wiedzieć, że wszelkie nierówności, brud i rdza nagromadzone w gniazdach mogą spowodować nieszczelności w miejscu styku gniazda z wtryskiem, co przełoży się w konsekwencji na nierównomierne działanie silnika. Czystość gniazd jest więc niezwykle ważna dla prawidłowej i wydajnej pracy wtrysków oraz samej jednostki napędowej. W związku z tym dobrze powierzyć samochód mechanikowi, który wie, jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy i dysponuje odpowiednimi narzędziami.

Gruntowne czyszczenie gniazda wtryskiwaczy – Czy trzeba frezować gniazda wtryskiwaczy?

Każda naprawa wtryskiwacza wiąże się także z koniecznością czyszczenia gniazd. Jeśli umieścimy sprawny wtrysk w brudnym i odkształconym gnieździe, może dojść do nieszczelności, które uniemożliwią wtryskom prawidłową pracę. Dlatego też należy rzetelnie wyczyścić powierzchnie gniazd, aby przywrócić im prawidłową strukturę i poprawnie osadzić w nich wtryskiwacze. W tym celu najlepiej użyć odpowiednich frezów, szczotek i preparatów ułatwiających czyszczenie gniazda.

1. Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy – Frez do gniazd wtryskiwaczy HDI

Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy
Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy

Odpowiedni zestaw do czyszczenia gniazd wtrysków pozwoli skutecznie usunąć zabrudzenia z ich powierzchni, jednak należy uważać, by resztki powstałe podczas obróbki nie dostały się do komory silnika. Przykładowy zestaw składa się z metalowych szczotek do czyszczenia ścianek gniazd, dwóch czołowych szczotek z tulejami i adaptera do papieru ściernego. Rozmiar frezu należy dobrać do średnicy otworu wtryskiwacza i czyścić gniazdo zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Szczotki załączone w zestawie można napędzać wkrętarką akumulatorową, co znacznie przyspieszy i ułatwi czyszczenie.

2. Jak wyczyścić wtryskiwacze w silniku 1.6 HDI – Jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?

Najlepszym sposobem czyszczenia wtrysków jest skorzystanie z myjki ultradźwiękowej, w której umieszczamy zdemontowane wtryskiwacze i dodajemy odpowiednie preparaty czyszczące i odrdzewiające. Można oczywiście czyścić samodzielnie, ale nie uzyskamy takich rezultatów, jak w przypadku profesjonalnego czyszczenia serwisowego. Sprawność wtryskiwacza zależy też w dużej mierze od stanu technicznego gniazda, w którym jest montowany. Aby nie dopuścić do powstania nieszczelności w miejscu styku wtrysku z gniazdem, należy bardzo dokładnie oczyścić je z nagaru i zabrudzeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Wicek

Wystawiono 2 lata temu

Aby wyczyścić gniazda wtrysków w silnikach diesel, należy: Odłączyć wtryskiwacze od układu paliwowego i upewnić się, że są one całkowicie otwarte. Ostrożnie wyjąć wtryskiwacze z gniazd i osuszyć je, aby usunąć nadmiar paliwa. Użyć specjalnego narzędzia lub szczotki do usuwania osadów i zanieczyszczeń z gniazd wtrysków. Można również użyć rozpuszczalników, takich jak np. aceton lub benzyna ekstrakcyjna, aby rozpuszczać osady i zanieczyszczenia. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje rozpuszczalników mogą uszkodzić elementy gumowe lub plastikowe wtryskiwaczy, dlatego należy stosować je ostrożnie i zgodnie z instrukcją producenta. Po umyciu gniazd wtrysków należy je dokładnie osuszyć i sprawdzić, czy nie ma na nich żadnych pozostałości osadów lub zanieczyszczeń. Włożyć wtryskiwacze z powrotem do gniazd i upewnić się, że są one prawidłowo zamontowane i zablokowane. Podłączyć wtryskiwacze do układu paliwowego i sprawdzić, czy działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki