Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak wyczyścić gniazda wtrysków?
Jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy?

Przystępując do czyszczenia gniazda, należy nałożyć na uchwyt właściwy rozmiar szczotki, na którą aplikujemy np. smar uniwersalny. Następnie umieszczamy frez w gnieździe i obracamy nim po powierzchni. Obowiązkowym etapem, kończącym czyszczenie gniazda, powinno być jeszcze wymienienie podkładki uszczelniającej. Do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy należy użyć dobrych i sprawdzonych frezów, które będą w stanie usunąć zalegający w gnieździe nagar i osady. Można skorzystać z ogólnodostępnych zestawów do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy, które zawierają wszystkie potrzebne akcesoria. Warto wiedzieć, że przywrócenie odpowiedniej struktury gniazda nie tylko umożliwi prawidłowy montaż, ale zapewni pełną szczelność wtrysku, co przełoży się na jego prawidłową pracę.

Gruntowne czyszczenie gniazda wtryskiwaczy – czyszczenie gniazd wtryskiwaczy Forum

Czyszczenie gniazd wtryskiwaczy jest jednym z obowiązkowych elementem naprawy, zapewniającym prawidłowe działanie wtrysków przez długi czas. Zainstalowanie sprawnych wtrysków w brudnym gnieździe nie przyniesie żadnych rezultatów, a co więcej może wywołać objawy tożsame z uszkodzonymi wtryskami. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy polecany na forum, który skutecznie wyrówna powierzchnie styku podkładki termicznej z głowicą.

1. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – gniazdo wtryskiwacza

Niezależnie od tego, czy montujemy wtryskiwacz nowy, czy regenerowany, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym jest on osadzony, a więc gniazda. W wyniku używania samochodu w gnieździe zbiera się zapieczony nagar, który sprawia, że powierzchnia gniazda staje się nierówna. Aby więc wtrysk był w pełni szczelny i prawidłowo zainstalowany w gnieździe, konieczne jest jego wyczyszczenie.

2. Zestaw szczotek do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy – frez do gniazd wtryskiwaczy

Taki zestaw składa się z przyrządu do prowadzenia frezu, uchwytu T oraz kilku frezów, które pasują do większości gniazd wtryskiwaczy. Wystarczy w uchwycie zainstalować właściwy frez, posmarować go dedykowanym smarem i umieścić w gnieździe. Za pomocą odpowiednich frezów pozbędziemy się osadów, które mogą przedostać się do komory spalania i znacznie zaburzyć działanie wtryskiwacza.

Szczotki do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy
Zestaw szczotek do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy

3. Uszczelnienie wtrysku – jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?

Szczelny wtryskiwacz, prawidłowo zamontowany w gnieździe gwarantuje równomierną i wydajną pracę. Dlatego przy każdej naprawie czy wymianie wtrysków należy zadbać także o wyczyszczenie gniazda. W tym celu konieczne jest frezowanie, które usunie wżery i wszelkie nierówności powstałe na powierzchni gniazda. Konieczne jest także wyeliminowanie osadów, które także mogą spowodować nieprawidłowy montaż wtrysku. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładki uszczelniającej o odpowiedniej grubości.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Gniazda wtryskiwaczy są miejscami, w których montowane są wtryskiwacze paliwa w silniku samochodu z silnikiem Diesla. Aby wyczyścić gniazda wtryskiwaczy, należy postępować według następujących kroków: Odłącz akumulator i odłącz wtryskiwacze od kolektora. Ostrożnie oczyść gniazda wtryskiwaczy za pomocą szczotki drucianej lub specjalnego narzędzia do czyszczenia gniazd. Użyj specjalnego preparatu do czyszczenia gniazd lub roztworu chemicznego, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia. Spłucz gniazda wodą i osusz je. Zmontuj wtryskiwacze zgodnie z kolejnością i dokręć je do kolektora. Podłącz akumulator i sprawdź działanie układu zasilania paliwem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki