Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wyciągnąć pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Demontaż pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak wyciągnąć pompowtryski?
Jak wyciągnąć pompowtryski?

Aby wyciągnąć pompowtryski, konieczne jest użycie odpowiednich narzędzi takich, jak pneumatyczne czy hydrauliczne ściągacze do pompowtryskiwaczy. Tego typu narzędzia ułatwią wyjmowanie zapieczonych i zabrudzonych elementów bez zniszczenia konstrukcji pompowtrysku. Stosując ściągacze, trzeba pamiętać, by ciągnąć za część tłoczącą. W przypadku dbałości o czystość układu paliwowego wyjmowanie pompowtrysków nie sprawia problemu. Wówczas do wyciągnięcia wtrysków potrzebny nam będzie tylko młotek bezwładnościowy, za pomocą którego „wybijemy” pompowtryski z gniazda. Wiedza na temat wyciągania pompowtrysków okazuje się niezbędna w przypadku awarii tych podzespołów. Wtedy warto udać się do warsztatu, który zna się na podzespołach układu wtryskowego oraz posiada właściwe narzędzia.

Jak wyjąć pompowtryski? – Silniki Diesla – Jak sprawdzić pompowtryski?

Zużyte pompowtryski nie są w stanie prawidłowo pracować, dlatego konieczne jest ich demontaż, wówczas kierowcy stoją przed dylematem, jak wyjąć pompowtryski, nie uszkadzając części. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy serwisu samochodowego, który dysponuje różnego typu ściągaczami do wyjmowania pompowtrysków. Podczas naprawy pompowtrysków należy je dokładnie wyczyścić, aby móc ocenić zdolność elementów do dalszej eksploatacji. 

1. Pompowtryski PD – demontaż, wymiana, ustawienie – regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Bardzo ważne jest, aby po każdej wymianie/naprawie pompowtrysków prawidłowo je wyregulować. Zastosowanie zalecanych parametrów pracy gwarantuje równomierną pracą całego układu paliwowego. Warto wiedzieć, że każdy pompowtrysk należy ustawić indywidualnie ze względu na różne parametry danego numeru katalogowego pompowtrysku. Pompowtrysków się nie koduje, natomiast reguluje się takie parametry, jak ciśnienie momentu otwarcia iglicy i sterowanie pompy. Na koniec zawsze trzeba jeszcze sprawdzić pracę pompowtrysków na urządzeniu testującym, aby zweryfikować poprawność regulacji.

2. Jak wymienić pompowtrysk? – jak wyjąć wtyczkę z pompowtryskiwacza?

Aby wymienić pompowtrysk, trzeba ostrożnie wyinstalować go z gniazda. Wówczas potrzebny może się okazać motek bezwładnościowy. Jeśli jest to niemożliwe, konieczne jest użycie specjalnych ściągaczy do pompowtryskiwaczy. Z wiedzą na temat tego, jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem trzeba uważać, bowiem tego typu naprawy mogą skończyć się trwale uszkodzonymi częściami. Natomiast aby wyjąć wtyczkę pompowtrysku, należy trzeba rozruszać ją na boki i pociągnąć. Niekiedy trzeba użyć nieco siły, ponieważ jest ona dość mocno wciśnięta. 

Jak wymienić pompowtryski?
Jak wymienić pompowtrysk?

3. Wymiana pompowtryskiwacza 2.0 TDI – pompowtryski nowe?

W przypadku wymiany zużytych pompowtryskiwaczy mamy dwie możliwości: zregenerować własne lub zakupić zregenerowane. Aktualnie produkcja pompowtryskiwaczy została wstrzymana, jednak dzięki odpowiedniej technologii naprawy są one bez problemu przywracane do pełnej sprawności. Wymiana pompowtryskiwaczy powinna zostać zrealizowana w momencie wystąpienia dokuczliwych objawów zwiastujących awarię. Nie możesz uruchomić auta, brakuje mu mocy, pobiera więcej paliwa? Zgłoś się do doświadczonego mechanika!

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Wyciągnięcie pompowtrysków z silnika samochodu wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi oraz doświadczenia w tego typu pracach. Pompowtryski są elementem układu paliwowego, który jest odpowiedzialny za wtryskiwanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania. Aby wyciągnąć pompowtryski, należy najpierw odłączyć akumulator i zdemontować osłony silnika. Następnie należy odkręcić przewody paliwowe oraz śruby mocujące pompowtryski i delikatnie je wyciągnąć. Przed rozpoczęciem prac trzeba też dokładnie przeczytać instrukcję obsługi samochodu i ewentualnymi ograniczeniami dotyczącymi wymiany pompowtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

alladyn%!#

Wystawiono 2 lata temu

Nawet się nie spodziewałem, że wymontowanie wtryskiwaczy może być tak problematyczne...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki