Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak uszkodzić wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Powody niesprawnych wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak uszkodzić wtryskiwacze?
Jak uszkodzić wtryski?

- Do uszkodzenia i szybszego zużycia się wtrysków doprowadzimy, tankując nieodpowiednie paliwo. Mamy tu na myśli olej napędowy, który nie posiada właściwości smarnych, zawiera zanieczyszczenia i wykazuje niewłaściwy skład biochemiczny.

- Wtryskiwacz można zniszczyć także w czasie naprawy, stosując niewłaściwe narzędzia. Wówczas można doprowadzić do trwałego uszkodzenia precyzyjnej konstrukcji wtrysku, co będzie wiązało się z koniecznością zakupu nowych części.

- Nieumiejętny montaż/demontaż i niezastosowanie się do technologii naprawy producenta będzie skutkowało tym, iż wtryskiwacze zwyczajnie nie będą w stanie pracować w pełni wydajnie i równomiernie.

- Źle przygotowane stanowisko pracy może spowodować uszkodzenie wtrysku. Warto bowiem wiedzieć, że miejsce naprawy powinno być sterylnie czyste, ponieważ znajdujące się na nim osady, mogą przedostać się do wtrysku, przez co jego parametry będą nadal nieprawidłowe.

Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują? – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Wtryskiwacze psują się przede wszystkim w momencie, w którym ich środowisko pracy staje się niekorzystne i zostają przymuszone do funkcjonowania w nieodpowiednich warunkach. Pozostawienie wtrysków przed długi czas w takim stanie, ma destrukcyjny wpływ na ich stan techniczny i znacznie skraca ich żywotność. Jeśli mamy podejrzenia, że usterka w naszym Dieslu dotyczy wtryskiwaczy, warto sprawdzić je nawet domowym sposobem. Za pomocą menzurek podłączonych do przewodów przelewowych upewnimy się, czy sposób dawkowania jest poprawny.

1. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów. Mogą narastać lawinowo – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Niestety zużyte wtryski nie wrócą samoistnie do pełnej sprawności, a wprost przeciwnie – będą powodowały większy poziom uszkodzeń. Awaria może objąć nie tylko podzespoły układu wtryskowego, ale także strategiczne części samochodu, jak turbosprężarka czy silnik. Nie należy więc długo jeździć z niesprawnymi wtryskami, tylko usunąć usterkę, jak tylko samochód zacznie wykazywać pierwsze objawy zabrudzonych wtryskiwaczy czy też oznaki zużytych elementów wtrysku. Warto bowiem pamiętać, że uszkodzone wtryskiwacze mogą nie tylko utrudnić jazdę, ale całkiem unieruchomić pojazd.

2. Najczęstsze uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail – Uszkodzone wtryski objawy

Najbardziej narażonym na usterkę elementem jest iglica wtryskiwacza, ponieważ jest ona narażona na ciągłe obciążenia. Wpływ bardzo wysokiego ciśnienia, wysoka temperatura w komorze spalania czy osady dostające się do układu mogą zaburzyć pracę iglicy, a nawet ją uszkodzić. Częstą usterką jest także brak szczelności w konstrukcji wtrysku spowodowana naturalnym wycieraniem, odkształcaniem i zużywaniem się uszczelek. Gniazdo wtrysku to również element, który z biegiem czasu ulega uszkodzeniu. Warto wówczas zdecydować się na regenerację wtrysków oraz gniazd, dzięki której problematyczne objawy uszkodzonych wtrysków powinny zostać wyeliminowane.

Uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail
Najczęstsze uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail

3. Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? – Sposób na lejące wtryski

Dbałość o wtryskiwacze polega przede wszystkim na stosowaniu preparatów do czyszczenia wtrysków, które pozwolą zachować im odpowiedni stan techniczny jak najdłużej. To właśnie zanieczyszczenia osiadające na wtrysku są głównym powodem ich nieprawidłowej pracy, dlatego warto profilaktycznie stosować tego typu środki, aby sukcesywnie pozbywać się zabrudzeń z układu paliwowego. Osady są także przyczyną tak zwanych lejących wtrysków, dlatego czyszczenie wtryskiwaczy jest bardzo ważne, ponieważ eliminuje wiele możliwych usterek.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze są wrażliwymi elementami silnika, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku różnych czynników. Oto kilka sposobów, które mogą prowadzić do uszkodzenia wtrysków: Zanieczyszczenie paliwa lub oleju silnikowego - Zanieczyszczenia mogą osadzać się w wtryskach i prowadzić do ich zablokowania lub uszkodzenia. Niedostateczna konserwacja lub brak wymiany filtrów paliwa - Filtr paliwa ma za zadanie odfiltrowywać zanieczyszczenia, dlatego ważne jest, aby był regularnie wymieniany. Nieodpowiednie użytkowanie samochodu - Szybka jazda lub nagłe przyspieszenia mogą prowadzić do przeciążenia silnika i uszkodzenia wtrysków. Zużycie eksploatacyjne - Wtryskiwacze są elementami, które ulegają zużyciu w wyniku długotrwałego użytkowania samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Jaro_78

Wystawiono 2 lata temu

Przyczyn uszkodzenia wtrysków jest wiele, więc najlepiej dbać o układ paliwowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Ja postanowiłem oszczędzić i dać wtryski do znajomego. Okazało się, że zamontował je na niedokładnie wyczyszczonych gniazdach no i samochód jak szarpał tak szarpał.

Czy ta opinia była pomocna?

Łysy_9873

Wystawiono 2 lata temu

Niestety wtryski bardzo łatwo jest uszkodzić, nie bez powodu tak wiele osób na to narzeka. Ja swoje uszkodziłem pierwszy raz jak jeszcze się za małolata jeździło i nie zwracało na nic uwagi.

Czy ta opinia była pomocna?

Kawa

Wystawiono 2 lata temu

Co to za pytanie... Wystarczy, że będziesz tankować paliwo z nieodpowiednich stacji xd

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki