Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak uszczelnić wtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszczelnienie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak uszczelnić wtryskiwacze?
Jak uszczelnić wtryskiwacz?

Aby prawidłowo uszczelnić wtryskiwacz, należy przede wszystkim wymienić zużyte uszczelki oraz odkształcone podkładki. Wraz z wymianą wtrysków w parze powinno iść także czyszczenia gniazd, ponieważ to właśnie złe obsadzenie wtrysków w zabrudzonym gnieździe jest najczęstszą przyczyną braku szczelności. Dla zachowania szczelności niezwykle ważne jest zastosowanie oryginalnych elementów, przeznaczonych do konkretnego modelu wtrysku. Należy zwrócić także uwagę na odpowiedni moment dokręcenia wtryskiwacza. Do wszystkich czynności naprawczych powinny być użyte właściwe, dedykowane wtryskiwaczom narzędzia. O braku szczelności poinformuje nas między innymi mokry wtryskiwacz/gniazdo, trudność rozruchu auta i gasnący silnik.

Przedmuchy spod wtrysków po wymianie – nieszczelna podkładka pod wtryskiem objawy

Trzeba wiedzieć, że każda naprawa wtrysku powinna wiązać się z wymianą podkładek na nowe oraz czyszczeniem gniazda, wówczas objawy nieszczelności mogą zostać wyeliminowane. Przedmuchy spod wtrysków mogą świadczyć właśnie o zużytej podkładce uszczelniającej. Przyczyną takiej usterki może być także nieodpowiednie obsadzenie wtrysków w gnieździe oraz niewłaściwy moment dokręcenia. Przedmuchy pod wtryskiem mogą być spowodowane również użyciem zamienników lub nieprawidłowym przechowywaniem wtryskiwaczy, które po prostu skorodowały.

1. Uszczelnienie wtryskiwacza – czym uszczelnić wtryskiwacz?

Prawidłowe uszczelnienie wtryskiwacza jest bardzo ważne z uwagi na zachowanie właściwych parametrów pracy wtrysku. W tym celu należy zastosować się do wszystkich zaleceń producenta odnoszących się do tematu naprawy i wymiany wtrysków. Przy montażu wtryskiwaczy ogromne znaczenie ma także zabezpieczenie elementów odpowiednim smarem/pastą do uszczelniania wtrysków. Tego typu preparat ochroni części przed skorodowaniem, ale także ułatwi późniejszy demontaż.

2. Wyciek koło wtrysku co teraz z tym? – nieszczelny wtryskiwacz objawy

Wycieki znajdujące się przy wtrysku lub inaczej mokry wtryskiwacz to objaw świadczący o braku szczelności. Nieszczelność może obejmować zarówno konstrukcję wtrysku, jak i gniazdo wtryskiwacza. W przypadku takiej awarii warto sprawdzić stan techniczny nakrętek od przewodów wysokiego ciśnienia, uszczelek i podkładek. Cieczą, która znajduje się przy wtrysku może być albo paliwo, albo olej silnikowy – obydwie sytuacje, podczas gdy zostaną zignorowane, mogą spowodować eskalacje uszkodzeń, a w konsekwencji unieruchomienie auta.

Wyciek koło wtrysku
Wyciek koło wtrysku co teraz z tym?

3. Nieszczelne gniazdo wtryskiwacza – jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?

Oprócz naturalnego zużycia się części kolejną przyczyną nieszczelności gniazda wtrysku jest jego zanieczyszczenie. To poprzez bruzdy i osady nagromadzone w gnieździe, wtryskiwacz nie ma szansy zostać prawidłowo obsadzony. Dlatego konieczne jest wyczyszczenie gniazd za pomocą frezowania. Specjalne szczotki przeznaczone do tej czynności wyrównają powierzchnie gniazda i umożliwią prawidłowy montaż wtryskiwacza. Warto jednak wiedzieć, że wypalone gniazdo wtrysku będzie wiązało się z wymianą całej głowicy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono 2 miesiące temu

Czym uszczelnić króciec wtryskiwacza dopływu (przyłączeniowa) wysokiego cisnienia? Czy daje się jakąś podkładkę czy gwint się czymś smaruje. Króciec dotyczy wtryskiwacza bmw e39 m57 193konie. O nr bosch 0445110047

Czy ta opinia była pomocna?

Janusz

Wystawiono Rok temu

Uszczelnienie wtryskiwacza może być konieczne w przypadku, gdy zostanie zauważona nieszczelność w układzie paliwowym. Aby uszczelnić wtryskiwacz, należy najpierw dokładnie go oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń i sprawdzić, czy nie ma na nim widocznych uszkodzeń. Następnie należy założyć nowe uszczelki i odpowiednio dokręcić wtryskiwacz, aby zapewnić szczelność. Warto pamiętać, że nieprawidłowo założone uszczelki lub niedokręcone wtryskiwacze mogą prowadzić do nieszczelności i awarii układu paliwowego.

Czy ta opinia była pomocna?

ciekawski1@

Wystawiono 2 lata temu

Czyli uszczelnianie wtryskiwacza nie jest takie hop siup, bo po drodze trzeba jeszcze wykonać inne czynności, ciekawe...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki