Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszczelnianie gniazd wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak uszczelnić gniazdo wtrysku?
Jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?

Na szczelność gniazda wtryskiwacza składają się dwie ważne czynności: czyszczenie gniazda za pomocą frezarki oraz wymiana podkładek wtryskiwacza. W pierwszej kolejności nakładamy na frez odpowiedni smar, po czym umieszczamy go w gnieździe i obracamy po powierzchni. Odpowiednie efekty czyszczenia uzyskamy, dobierając odpowiedni rozmiar szczotek, których jakość powinna być na tyle dobra, aby poradziły sobie z uciążliwymi zanieczyszczeniami. Czyszczenie gniazd wtryskiwaczy pozwoli przywrócić powierzchni odpowiedni stan techniczny. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w momencie styczności głowicy z podkładką termiczną, ponieważ to właśnie w tym miejscu może dojść do braku szczelności. Podsumowując, umiejętne i rzetelne wyczyszczenie gniazd wtryskiwaczy zapewni całkowitą szczelność, przez co uniemożliwi zanieczyszczeniom przedostawanie się i osiadanie na elementach wtrysku.

Nieszczelne gniazdo wtryskiwacza – Pasta do uszczelniania wtryskiwaczy

Nieszczelne gniazdo może być jedną z przyczyn awarii wtryskiwaczy. Problem braku szczelności w gnieździe zaczyna pojawiać się w momencie gromadzenia się w nim rdzy, nagary i innego rodzaju zanieczyszczeń. Niestety jest to naturalna kolej rzeczy i wynika z długotrwałego eksploatowania pojazdu. Przed instalacją wtrysków konieczne jest więc wyczyszczenie gniazd. Dodatkowym zabezpieczeniem elementów wtryskiwacza jest posmarowanie ich pastą do wtryskiwaczy. Chroni ona przez między innymi przed wilgocią i rdzą części wtrysku osadzone w głowicy silnika.

1. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – Jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy?

Każda wymiana wtryskiwaczy powinna wiązać się z odpowiednim przygotowaniem gniazd, w których obsadzane są wtryski. Po demontażu zużytych wtryskiwaczy z pewnością zauważymy, że na dnie i na ściankach gniazd zalegają złogi nagaru oraz innego typu osady. Często dochodzi także do skorodowania powierzchni gniazd. Dlatego też, aby montaż nowych wtrysków przebiegł należycie, konieczne jest wyczyszczenie gniazd za pomocą odpowiednich szczotek. Rzetelnie przygotowane gniazda gwarantują właściwą instalację wtryskiwaczy, a to z kolei pozwala wykonywać im swoją funkcję w sposób prawidłowy.

2. Frezowanie gniazda wtrysku przy okazji wymiany podkładek – Frez do gniazd wtryskiwaczy 1.6 HDI

Frezowanie gniazd oraz wymiana podkładek są czynnościami zapewniającymi szczelność zarówno gniazda, jak i konstrukcji wtrysku. Wymiana podkładek jest konieczna z racji tego, że raz zamontowane, dostosowują się do powierzchni, a więc odkształcają się, co jest jednym z najczęstszych powodów braku szczelności. Wysokiej jakości frezy będą w stanie zedrzeć nawet duże ilości uporczywych zabrudzeń. Trzeba pamiętać, że rozmiary szczotek są różne, dlatego trzeba dopasować je do gniazd znajdujących się w naszym pojeździe (należy wziąć pod uwagę typ silnika oraz rodzaj wtryskiwaczy).

Frezowanie gniazda wtrysku i wymiana podkładek
Frezowanie gniazda wtrysku przy okazji wymiany podkładek

3. Gniazdo wtryskiwacza naprawa – Czyszczenie gniazd wtryskiwaczy Forum

Gniazdo, które jest mocno zabrudzone, jego powierzchnia jest zardzewiała i posiada bruzdy, można łatwo naprawić. Metodą naprawy jest wówczas frezowanie, które jest w stanie przywrócić odpowiedni stan techniczny nawierzchni. Jednak w przypadku, kiedy gniazdo wtrysku jest wypalone, konieczna będzie wymiana całej głowicy. Zaopatrując się w szczotki do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy, warto zajrzeć najpierw na forum motoryzacyjne, gdzie znajdziemy polecenia najlepszych jakościowo produktów. Najlepiej jednak czyszczenie gniazd powierzyć fachowcom, którzy wiedzą, jak uszczelnić wtryskiwacz.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Gniazdo wtryskiwacza można uszczelnić za pomocą specjalnej uszczelki lub pianki poliuretanowej. Aby to zrobić, należy: Odłączyć wtryskiwacz od listwy paliwowej i odłączyć kabel zasilający od wtryskiwacza. Oczyścić gniazdo wtryskiwacza z ewentualnych zanieczyszczeń i zabrudzeń. Nałożyć odpowiednią ilość pianki poliuretanowej lub umieścić uszczelkę w gnieździe wtryskiwacza. Zainstalować wtryskiwacz z powrotem w gnieździe i dokonać odpowiednich sprawdzeń i regulacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Hubert

Wystawiono 2 lata temu

Myślałem o uszczelnieniu gniazda wtryskiwacza sam, więc dobrze że mogłem przeczytać ten artykuł.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartłomiej

Wystawiono 2 lata temu

Jak zamontujesz wtrysk w brudnym gnieździe, to szykuj się na wizytę w warsztacie. Nie będzie to chodziło dobrze, bo jak gniazdo brudne to i nieszczelne, a wiadomo, że w układzie paliwowym wszystko musi być szczelne.

Czy ta opinia była pomocna?

Kubek_0987

Wystawiono 2 lata temu

Nigdy nie podejmowałem się uszczelnienia gniazd wtryskiwacza, ale może to i dobrze. Nie zabierajmy pracy fachowcom :D

Czy ta opinia była pomocna?

mariola_95

Wystawiono 2 lata temu

Raczej nigdy się nie podejmę uszczelniania gniazda wtrysków, ale dobrze było o tym poczytać!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki