Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak ustawić pompowtryski 2.0 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ustawienie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak ustawić pompowtryski 2.0 TDI
Jak ustawić pompowtryski 2.0 TDI?

Prawidłowe ustawienie pompowtryskiwacza polega na ustawieniu właściwej odległości krawędzi głowicy od zaokrąglonej części pompowtrysku. Ważne jest również ustawienie regulacji nacisku dźwigienki, które bardzo łatwo przeprowadzić. Niezbędna do tego jest jednak odpowiednia wiedza i narzędzia, którymi nie każdy dysponuje. Kalibrację pompowtrysków warto powierzyć wyspecjalizowanemu serwisowi – doświadczeni mechanicy i nowoczesne narzędzia pozwolą na bezbłędne ustawienie pompowtryskiwaczy w Twoim aucie, dzięki czemu jazda nim przebiegać będzie bez żadnych utrudnień czy dyskomfortu. Cena za regulację pompowtryskiwaczy w silniku 2.0 TDI jest niewielka i nie powinna w żaden sposób obciążyć budżetu kierowcy.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SD - Regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Przystępując do montażu pompowtrysków, należy zapewnić sobie sterylne miejsce pracy – wszelkie zabrudzenia mogą osiąść na podzespołach i zakłócić ich działanie. Gniazdo w głowicy musi być dokładnie wyczyszczone. Przed włożeniem pompowtryskiwacza warto sprawdzić jeszcze oringi, sworzeń kulisty i podkładkę termiczną – warto upewnić się, że są nieuszkodzone. Pompowtrysk następnie wkładamy do jego gniazda i dociskamy do oporu. Nową śrubą dokręcamy element napinający, jednakże nasz pompowtrysk musi się nadal obracać. Suwmiarką ustawiamy wymagany wymiar „A”, a potem dokręcamy śrubę mocującą na ¾ obrotu i z siłą 12 Nm. Proces powtarzamy ze wszystkimi pompowtryskiwaczami, a następnie montujemy dźwigienki, których śruby dokręcamy z siłą 20 NM i na ¼ obrotu.

1. Wymiana pompowtryskiwacza 2.0 TDI - Serwis krok po kroku - Wymiana pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Wymianę pompowtryskiwaczy rozpoczynamy od wymontowania wału, a następnie wyjęcia pompowtrysków z ich gniazd. W tym celu należy odkręcić nakrętki, śruby oraz odpiąć złącza elektryczne. W trakcie wyjmowania podzespołów z ich gniazd możemy napotkać jednak pierwsze problemy. Specyficzne środowisko pracy i zaniedbanie czyszczenia mogą powodować, że pompowtrysk będzie zapieczony. Konieczne wtedy będzie zastosowanie specjalistycznego sprzętu, który pozwoli je zdemontować bez obaw, że uszkodzone zostanie gniazdo lub pompowtrysk. Mechanicy w takich wypadkach korzystają ze ściągaczy pneumatycznych i hydraulicznych. Jeżeli natrafimy na taką sytuację lub boimy się przeprowadzić demontaż podzespołów, zalecana jest wizyta w specjalistycznym serwisie, który wykona tę usługę szybko i skutecznie. Serwis jednocześnie przeprowadzi dla nas regenerację pompowtryskiwaczy polegającą na czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej oraz wymianie niektórych elementów, np. cewy, dyszy i zaworków. Później przeprowadza się testy mające na celu zbadanie parametrów podzespołu. Wymianę kończy ponowny montaż i ustawienie pompowtrysków.

Wymiana pompowtryskiwacza 2.0 TDI
Wymiana pompowtryskiwacza 2.0 TDI

2. Prawidłowe ustawienie pompowtrysków Audi A4 B7 2.0 TDI – ustawienie pompowtryskiwaczy

Prawidłowe ustawienie pompowtrysków w Audi A4 B7 wygląda identycznie jak w przypadku innych pojazdów z silnikiem 2.0 TDi. Konieczne przy tej procedurze będą suwmiarka, czujnik zegarowy oraz klucze. Suwmiarką ustawimy wymiar A, czujnik posłuży nam przy określeniu pozycji wału w stosunku do pompowtryskiwaczy. Klucze imbus i torx pomogą wyregulować napięcie paska zębatego rozrządu i skok pompowtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysztof

Wystawiono 2 lata temu

Ustawienie pompowtryskiwaczy w silniku 2.0 TDI wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy oraz dokładnej procedury, którą należy przestrzegać. W związku z tym ustawienie pompowtryskiwaczy nie jest zadaniem, które można wykonać samodzielnie w domu lub w warsztacie. Aby ustawić pompowtryskiwacze w silniku 2.0 TDI, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub mechanikiem, który posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę do tego celu. Serwis lub mechanik podejmie odpowiednie kroki, aby ustawić pompowtryskiwacze zgodnie z zaleceniami producenta i zapewnić prawidłowe działanie układu paliwowego i silnika. Ustawienie pompowtryskiwaczy może być konieczne w przypadku awarii lub uszkodzenia tych urządzeń, a także po ich wymianie lub regeneracji. Jest to ważne, ponieważ prawidłowe ustawienie pompowtryskiwaczy ma bezpośredni wpływ na pracę silnika i sprawność układu paliwowego. Nieprawidłowe ustawienie może prowadzić do nieprawidłowej pracy silnika i problemów z jego działaniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki