Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak ustawić pompę CR?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak ustawić pompę CR?
Jak ustawić pompę CR?

Poprawne ustawienie pompy wtryskowej Common Rail jest procesem skomplikowanym i wymagającym czasu, który powinien zostać wykonany przez doświadczonego fachowca. W zależności od modelu samochodu przebieg wymiany i ustawienia tego podzespołu może być przeprowadzony w inny sposób. Wynika to z tego, że pompa może być napędzana łańcuchem rozrządu lub paskiem, a więc konieczne będzie rozpięcie układu rozrządu. Natomiast aby zdemontować pompę, należy wiedzieć, że trzeba zdjąć również przewody paliwowe prowadzące do i z pompy oraz połączenia elektryczne (jeśli takie są). Następnie można odkręcić śruby mocujące tego podzespołu i wymontować ją z samochodu. Jeśli chodzi o montaż pompy, trzeba pamiętać o odpowiednim ustawieniu wałka w pozycji wtrysku pierwszego cylindra, a po zamontowaniu przed dokręceniem wszystkich śrub mocujących ustawić kąt wtrysku. Po wykonaniu tych czynności należy podłączyć wszystkie przewody paliwowe i elektryczne oraz odpowietrzyć układ paliwowy. Warto wiedzieć też, że jeśli montowana pompa była naprawiana lub używana, to lepiej jest ją sprawdzić i wykonać jej kalibrację na stole probierczym w serwisie samochodowym, aby uzyskać pewność co do jej sprawności.

Instrukcja montażu pompy wysokiego ciśnienia Common Rail - Ustawienie pompy CR

Zazwyczaj procedura montażu pompy wtryskowej dzieli się na kilka etapów:
-prawidłowe ustawienie i zablokowanie rozrządu,
-gruntowne czyszczenie i wymiana przewodów paliwowych zasilających pompę na nowe,
-zdjęcie jednorazowych zaślepek otworów paliwowych przed podłączeniem elementów,
-wymiana przewodu wysokiego ciśnienia łączącego pompę CR z szyną wysokiego ciśnienia,
-wymiana filtra paliwa,
-napełnienie czystym olejem napędowym nowego filtru paliwa,
-uzupełnienie układu wtryskowego paliwem zgodnie z instrukcją producenta pojazdu,
-odpowietrzenie układu i uruchomienie silnika.

1.Wymiana pompy CR - Regeneracja pompy CR

W przypadku wymiany pompy CR na oryginalną zregenerowaną poprawnie część możemy spodziewać się, że będzie działała jak nowa, ponieważ wszystkie sekcje pompy zostały zregenerowane i sprawdzone. W ramach usług specjalistycznych serwisów zajmujących się regeneracją pomp wtryskowych wszystkie części, które okazały się niesprawne zostają wymienione na nowe. Dzięki temu zyskujemy niezawodność oraz jak najdłuższą żywotność zregenerowanego podzespołu. Pamiętajmy, że koszt regeneracji pompy wtryskowej jest znacznie niższy niż zakup nowego zamiennika.

Wymiana pompy CR - Regeneracja pompy CR
Wymiana pompy CR - Regeneracja pompy CR

2.Awarie systemu Common Rail - co może się popsuć? - Naprawa pompy wysokiego ciśnienia

Jeśli dojdzie do awarii układu Common Rail, należy dokładnie sprawdzić napęd pompy wysokiego ciśnienia. W przypadku poważnej usterki tego podzespołu najlepiej jest wymienić ją na nową lub zregenerowaną. Oczywiście za nieprawidłową pracę silnika diesla może odpowiadać uszkodzony lub zatkany filtr paliwa. Ze względu na szereg możliwych uszkodzeń w układzie CR, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym warsztacie samochodowym. W takim miejscu fachowiec dokładnie sprawdzi pojazd i wskażę przyczynę usterki oraz kroki, jakie można dalej podjąć w celu naprawy usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Darek

Wystawiono 2 lata temu

Aby ustawić pompę Common Rail w silniku zasilanym tym układem, należy przeprowadzić procedurę synchronizacji i kalibracji. Ta procedura polega na zmierzeniu i ustawieniu odpowiedniego ciśnienia w układzie, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Wymaga to specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, dlatego zaleca się oddanie samochodu do serwisu lub warsztatu, który dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą. Wymiana pompy lub wtryskiwaczy w układzie Common Rail również wymaga specjalistycznych narzędzi i wiedzy, dlatego nie jest to zadanie, które można wykonać samodzielnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki