Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak uniknąć kosztownych awarii generowanych przez niesprawne wtryskiwacze? - specjaliści radzą

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Zdaniem specjalistów z zakresu silników Diesla, jedyną możliwością uniknięcia kosztownych problemów powstałych w wyniku usterki wtryskiwaczy paliwa jest ich wnikliwa kontrola po przebiegu około 150-200 tysięcy kilometrów. Wtryskiwacze są jednymi z najistotniejszych elementów silnika, dlatego ich sprawność jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Fachowo przeprowadzona diagnostyka komputerowa w serwisie pozwala określić aktualną kondycję każdego z podzespołów.
Aby uniknąć kosztownych awarii generowanych przez niesprawne wtryskiwacze paliwa, zaleca się przestrzeganie kilku kluczowych praktyk utrzymania pojazdu:

  • regularne przeglądy i konserwacja,
  • stosowanie wysokiej jakości paliwa,
  • unikanie przeciążania silnika,
  • szybka naprawa występujących usterek.
Pojazd w serwisie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtryskiwaczy paliwa

Co zwiastuje awarię wtryskiwaczy?

Jednym ze zwiastunów usterki wtrysków paliwa jest donośna, metaliczna praca jednostki napędowej, problemy z jej rozruchem, a także dymienie podczas odpalania oraz dynamicznego przyspieszania. Każdy z wymienionych aspektów może sygnalizować o usterce jednego z wtryskiwaczy. Utrudniony rozruch odbija się bezpośrednio na żywotności akumulatora i rozrusznika.
Niewłaściwe działanie nawet jednego wtrysku paliwa może powodować nierówną pracę silnika. Pozornie niewielkie wahania obrotów silnika tłumione są przez dwumasowe koło zamachowe. Kierowca praktycznie nie odczuwa różnicy w zachowaniu auta, niestety, bardzo kosztowna dwumasa zużywa się o wiele szybciej, ponieważ jest narażona na dodatkowe wibracje.

Lejące wtryski

Charakterystyczną cechą uszkodzonych lub zużytych wtryskiwaczy paliwa jest podawanie zbyt dużej dawki paliwa do komór spalania. Tak zwane „lejące” wtryskiwacze doprowadzają do błyskawicznego zapychania się filtra cząstek stałych.
Lejący wtryskiwacz doprowadzić może również do przegrzewania jednostki napędowej. Zbyt duża dawka oleju napędowego dostarczana do cylindra powoduje zbyt wysoką temperaturę we wnętrzu komory spalania. Efektem czego może być stopienie się tłoków, co z kolei wiąże się z koniecznością dokonania kapitalnego remontu bądź wymiany całego silnika.

Zregenerowany w serwisiewtrysk

Do czego prowadzi lekceważenie problematycznych wtryskiwaczy?

Bagatelizowanie nieprawidłowego stanu technicznego wtryskiwaczy paliwa w dłuższym okresie użytkowania pojazdu, prędzej czy później doprowadzi do przyspieszonej degradacji innych, kluczowych elementów samochodu. Jeśli po drodze uszkodzeniu ulegnie dwumasowe koło zamachowe, filtr cząstek stałych i rozrusznik, naprawa może stać się po prostu nieopłacalna, ponieważ może przewyższy wartość starszego już samochodu. Warto więc na czas usuwać wszelkie występujące usterki i uchronić się przed poważnymi, jak i kosztownymi awariami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki