Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryski w Dieslu? - Tego Twój mechanik Ci nie powie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze możemy sprawdzić, wykonując test przelewowy. Nie każdy mechanik samochodowy podpowie, że możemy wykonać taki test samodzielnie, w przydomowym garażu. Test przelewowy nie jest skomplikowany, wymaga użycia jedynie plastikowych rurek oraz pojemniczków, do których trafiać będzie paliwo. Proces odbywa się na włączonym silniku. Jeżeli zaobserwujemy różnicę w zapełnieniu menzurek paliwem, to tam, gdzie poziom znacznie przekracza standardowe normy, oznacza, że dany wtryskiwacz nie pracuje właściwie. Ta metoda samodzielnej weryfikacji wtrysków nie jest aż tak dokładna, żebyśmy mogli zdiagnozować przyczynę problemu. Zalecana jest wizyta w serwisie, aby jeszcze raz, o wiele dokładniej przeanalizować wtryskiwacze.
Podsumowując, możemy wykonać test przelewowy samodzielnie i spróbować samodzielnie zdiagnozować stan wtryskiwaczy, jednak to w serwisie uzyskamy rzetelne informacje o ich stanie, a następnie zostaną podjęte w tym kierunku odpowiednie kroki, jak na przykład ich regeneracja lub wymiana uszkodzonych części.

Serwis regeneracji wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja wtryskiwacza w serwisie

Test przelewowy wtryskiwaczy

Test przelewowy jest badaniem diagnostycznym wtryskiwaczy przeprowadzanym w serwisach samochodowych, jak również samodzielnie, w warunkach domowych. Taki test pozwala na określenie poprawności dawkowania paliwa przez każdy z wtrysków. Dzięki przeanalizowaniu korekt, które otrzymamy w wyniku przeprowadzanego testu, możliwe jest wskazanie uszkodzonego wtryskiwacza. Do wykonania testu wykorzystywane są rurki połączone z menzurkami wraz z miarką. Na własną potrzebę można samodzielnie skonstruować tester i sprawdzić wtryski w domowym garażu. Trzeba jednak znać prawidłowe wartości wtryskiwaczy, by odpowiednio zinterpretować wyniki testu.

Uszkodzone wtryskiwacze - objawy lejących wtrysków

Jedną z częstych awarii wtryskiwaczy są tak zwane lejące wtryski, które rozpoznamy w momencie znaczącego pogorszenia pracy silnika. Niewłaściwe dawki paliwa powodują jego szarpanie, utratę mocy oraz o wiele słabsze osiągi. Lejące wtryski oznaczają zaciętą iglicę, która stale rozpyla paliwo, co doprowadza do rozrzedzenia oleju silnikowego. Traci on swoje właściwości ochronne i przestaje zabezpieczać najważniejsze podzespoły w aucie, czyli turbosprężarkę oraz silnik. Taką sytuację powodują osady, które stopniowo gromadzą się na wtryskiwaczu, w efekcie uniemożliwiając prawidłowe poruszanie się iglicy. Lejące wtryski powodują niewłaściwe spalanie się paliwa oraz zwiększoną emisją spalin. Zwiększone zadymienie z wydechu jest oznaką, że powinniśmy udać się na wizytę do serwisu samochodowego. Wczesna reakcja jest w stanie uchronić nas przed poważniejszymi, jak również znacznie kosztowniejszymi naprawami.

Nowe wtryskiwacze

Na co wskazuje głośna praca wtrysków?

Głośna praca wtryskiwaczy może wskazywać na kilka różnych problemów, w tym:

Zanieczyszczenie wtrysków. Jest to najczęstsza przyczyna głośnej pracy wtryskiwaczy. Osady, które gromadzą się wewnątrz wtryskiwaczy, mogą utrudniać ich prawidłowe działanie, a co za tym idzie, mogą prowadzić do nierównomiernego wtrysku paliwa i zwiększonej emisji hałasu.
Usterka mechaniczna wtrysków. Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu w wyniku niewłaściwej eksploatacji, np. w wyniku braku regularnej wymiany filtra paliwa lub stosowania niskiej jakości paliwa. Uszkodzenie wtryskiwaczy może prowadzić do nierównomiernego wtrysku paliwa, a co za tym idzie, do głośniejszej pracy.
Zakłócenia w działaniu układu paliwowego. Głośna praca wtrysków może być spowodowana problemami z układem paliwowym, np. niskim ciśnieniem paliwa, nieszczelnościami w przewodach paliwowych lub nieprawidłowo działającą pompą paliwa.

W przypadku wystąpienia głośnego działania wtryskiwaczy należy jak najszybciej udać się do serwisu w celu przeprowadzenia diagnostyki. Profesjonalnie wykonana diagnostyka pozwoli ustalić źródło problemu oraz wdrożyć odpowiednie działania naprawcze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki