Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryski 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić wtryski?
Jak sprawdzić wtryski 1.9 TDI?

Jedną z metod sprawdzania wtrysków 1.9 TDI jest przeprowadzenie testów przelewowych, za pomocą których zweryfikujemy dawki paliwa. Polega na podłączeniu naczynek z miarką do przewodów przelewowych i odpaleniu samochodu. Po chwili na podstawie odchyłek dawki od wartości zadanej możliwe jest wskazanie uszkodzonego wtryskiwacza. Kolejną możliwością sprawdzenia wtrysków jest diagnostyka komputerowa polegająca na podłączeniu urządzenia testującego do sterownika. Wówczas na interfejsie komputera możliwy jest odczyt wszystkich parametrów wtryskiwacza, jakie wykazuje w trakcie pracy. Powyższe metody nie poinformują nas jednak o wszystkich możliwych usterkach, dlatego obowiązkowym etapem naprawy są także oględziny wszystkich elementów składowych wtrysku.

Sprawdzenie wtrysków oraz kątu wtrysku – wtryski 1.9 TDI 110KM

Aby sprawdzić parametry pracy wtryskiwaczy – między innymi kąt wtrysku, konieczne jest podpięcie komputera diagnostycznego, który oblicza odpowiedni kąt na podstawie informacji, jakie otrzymuje od czujników umieszczonych w silniku. Kąt wyprzedzenia wtrysku jest tak naprawdę jednym z głównych parametrów determinujących pracę silnika wysokoprężnego. Wtryski 1.9 TDI najlepiej sprawdzać za pomocą odpowiednich narzędzi testujących, które mają do dyspozycji profesjonalne serwisy samochodowe.

1. Jak sprawdzić wtryskiwacze VAG-iem – uszkodzone wtryski 1.9 TDI objawy

Do sprawdzenia wtrysków VAG-iem potrzebujemy laptopa, przejściówki, za pomocą której połączymy się ze sterownikiem i oczywiście samego oprogramowania VAG. Dzięki zainstalowanemu na komputerze oprogramowaniu VAG przeprowadzimy profesjonalną diagnostykę pojazdów marki Audi, Volkswagen, Seat, Skoda. Program jest dedykowany samochodom z grupy Volkswagena, nie sprawdzi się w przypadku innych marek. Dzięki programowi VAG odnajdziemy źródło awarii wtryskiwaczy, choć precyzyjna diagnoza możliwa jest dopiero po oględzinach wszystkich elementów wtrysku.

2. Jak sprawdzić, czy wtryski nie leją? – lejące wtryski objawy 1.9 TDI

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy wtryski nie leją, jest przeprowadzenie testów przelewowych. Polegają one na podłączeniu do przewodów przelewowych zwykłych menzurek. Następie należy uruchomić silnik i obserwować napływające do naczynek paliwo. Przekroczenie standardowych wartości dawki paliwa przez dany wtrysk, będzie świadczyło o jego uszkodzeniu. Warto szybko usunąć taką usterkę, ponieważ wiąże się ona z szarpaniem silnika, większym wydobywaniem spalin i szybszym zużyciem paliwa.

Jak sprawdzić lejące wtryski?
Jak sprawdzić, czy wtryski nie leją?

3. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – wtryski 1.9 TDI tuning

Uszkodzone wtryski rozpoznamy w momencie zaglądnięcia pod maskę, bowiem gniazdo, jak i same wtryski mogą być mokre, a wokół nich będzie znajdował się olej paliwowy lub silnikowy. W trakcie jazdy awarię wtrysków poznamy po nierównej pracy silnika, falowaniu obrotów i utracie mocy. Warto wiedzieć, jakie są objawy uszkodzonego wtrysku, ponieważ utrudniają one uruchomienie pojazdu, który także niespodziewanie gaśnie na luzie. Trzeba wiedzieć, że to źle przeprowadzona naprawa czy zmiana parametrów wtrysków w sterowniku (tuning) są częstą przyczyną usterek.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie wtryskiwaczy w samochodzie z silnikiem 1.9 TDI: Metoda słuchowa: Możesz wsłuchać, czy w wtryskiwaczach są jakieś nieszczelności. Natomiast podczas pracy silnika, słuchaj, czy słychać jakieś dziwne, nietypowe dźwięki, takie jak stuki, piski, które mogą wskazywać na nieszczelności w wtryskiwaczach. Metoda wizualna: Możesz również sprawdzić, czy wtryski leją, poprzez wizualne sprawdzenie elementów układu paliwowego, takich jak przewody paliwowe, złącza i zawory. Sprawdź, czy nie ma na nich widocznych uszkodzeń lub innych oznak nieszczelności. Metoda sprawdzenia ciśnienia: Możesz również sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym za pomocą manometru lub testera diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 2 lata temu

Ja tam sprawdzam wtryski w garażu i jest mi tak najwygodniej :D czasem zdarzy się też podjechać do serwisu, ale to rzadko ;p

Czy ta opinia była pomocna?

rob_czer@#

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie, że są podane metody sprawdzania stanu wtryskiwaczy w konkretnym silniku

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki