Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtrysk piezoelektryczny?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak sprawdzić wtrysk piezo?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić wtryskiwacz piezoelektryczny?
Jak sprawdzić wtrysk piezoelektryczny?

W celu zdiagnozowania usterki we wtryskiwaczu piezoelektrycznym można zacząć od przeprowadzenia testów przelewowych, dzięki którym sprawdzimy sposób dawkowania paliwa przez każdy wtrysk. Bardzo ważnym etapem sprawdzania wtryskiwaczy jest także pomiar rezystancji, za pomocą którego dowiemy się, czy przyczyną awarii nie jest zanik rezystancji. Jednak poziom zużycia wtrysków ocenimy najdokładniej, sprawdzając wszystkie poszczególne elementy wtryskiwacza. Mimo powszechnej opinii na temat niemożności regenerowania wtrysków piezoelektrycznych warto wiedzieć, że posiadając części zamienne, doświadczenie i nowoczesne urządzenia diagnostyczne, jak najbardziej można je naprawiać. Trzeba wiedzieć, że w niektórych przypadkach warunkiem naprawy wtrysków piezoelektrycznych jest sprawność cewki.

Piezo-kontrola – rezystancja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Bardzo ważnym etapem sprawdzania wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest zbadanie rezystancji. Tego rodzaju czynność wykonujemy za pomocą omomierza, a w przypadku wtrysków Siemens – przy pomocy miernika rezystancji izolacji. Aby dokonać pomiaru rezystancji, demontaż wtryskiwaczy nie jest konieczny. Należy pamiętać, że urządzenia pracujące w pobliżu mogą wpłynąć na wyniki pomiarów. Diagnostyka części elektrycznej wtryskiwaczy wymaga znajomości prawidłowych parametrów oraz wiedzy na temat tego, w jakich warunkach dokonywać pomiarów.

1. Wtryskiwacze piezoelektryczne i ich uszkodzenia – wtryskiwacze piezoelektryczne objawy

Najbardziej awaryjnym elementem we wtryskiwaczach piezoelektrycznych jest iglica rozpylacza, ze względu ma to, że poddana jest bardzo dużym obciążeniom (ciśnienie, temperatura). Innym awaryjnym elementem jest zawór sterujący, który odpowiada za dawkę powrotną. Większość usterek możliwa jest do zlokalizowania dopiero po demontażu wtryskiwacza na części pierwsze. Jeśli więc problem z odpaleniem auta będzie coraz częstszy, silnik będzie gasł na luzie, a dym z wydechu zwiększy się, należy udać się do serwisu, który wie, jak sprawdzić wtryskiwacze piezoelektryczne.

2. Wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne – zasada działania

Praca wtryskiwaczy elektromagnetycznych rozpoczyna się w momencie przesłania przez sterownik impulsu elektrycznego na cewkę. Wówczas zostaje uruchomiony elektromagnes, który otwiera zawór, umożliwiając tym samym rozpylenie paliwa. Iglica zamykana jest pod wpływem nacisku sprężyny oraz ciśnienia oleju napędowego. Natomiast piezoelektryczne wtryskiwacze uruchamiają się wtedy, gdy impuls elektryczny dociera na tzw. stos piezoelektryczny, wówczas pod jego wpływem materiał piezo zmienia swoją objętość. Wtryskiwacze piezoelektryczne są lżejsze oraz szybsze niż wtryski elektromagnetyczne.

Wtryski elektromagnetyczne i piezoelektryczne
Wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne

3. Badanie i analiza pracy nienaprawialnych wtryskiwaczy paliwa – Jak sprawdzić wtryskiwacze siemens?

Wtryskiwacze Siemens można sprawdzić za pomocą testu wielkości dawek wtrysku wraz z dawkami powrotnymi. Ważnym elementem badania jest określenie czasu zwłoki wtrysku, a także zmierzenie ciśnienia otwarcia rozpylacza. Na podstawie wyżej wymienionych parametrów możliwa jest ocena stanu iglicy oraz wstępna ocena poziomu zużycia samego wtryskiwacza. Jednym z etapów sprawdzania jest także pomiar ciśnienia w układzie common rail oraz pomiar dawki wtrysku w różnych czasach rozpylania paliwa. Wtryskiwacze piezo marki Siemens można regenerować, należy tylko pamiętać, aby diagnozować wtryskiwacze z jednego silnika równocześnie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Piotr

Wystawiono 7 miesiecy temu

Ja mam problem taki że samochód kopci na postoju i jak mu wciśnie się do dechy to czarna chmura dodam że brak jakich kolwiek innych niepokojących parametrów. VW Amarok 18r 3.0v6 163KM

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia wtrysku piezoelektrycznego: Można skorzystać z komputera diagnostycznego, który po podłączeniu do samochodu pozwala na sprawdzenie działania poszczególnych elementów układu paliwowego, w tym wtrysku piezoelektrycznego. Można również sprawdzić wtrysk piezoelektryczny poprzez pomiar rezystancji elektrycznej. W tym celu należy podłączyć specjalny przyrząd do wtryskiwacza i sprawdzić, czy rezystancja jest zgodna z danymi producenta. Kolejnym sposobem jest sprawdzenie działania wtrysku piezoelektrycznego podczas pracy silnika. Można to zrobić poprzez odczytanie danych z komputera samochodu lub poprzez pomiar ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Wreszcie, można sprawdzić wtrysk piezoelektryczny poprzez wymontowanie go i sprawdzenie jego działania w specjalnym stanowisku diagnostycznym.

Czy ta opinia była pomocna?

Cecyl_6x

Wystawiono 2 lata temu

Przyznaje ciekawy artykuł. Jednak wole zdać się na serwis niż sprawdzać piezoelektryki sam.

Czy ta opinia była pomocna?

Bastek

Wystawiono 2 lata temu

Ja oddaje to serwisu i reszta mnie nie interesuje. Mam piezoelektryczne wtryski i niestety wiem, że są dość wrażliwe na różnego rodzaju usterki.

Czy ta opinia była pomocna?

hopek_opek

Wystawiono 2 lata temu

Ja robiłem test przelewowy w swoim garażu, żeby ten wtrysk sprawdzić, więc to też jakaś opcja

Czy ta opinia była pomocna?

Mikołaj

Wystawiono 2 lata temu

Nie chciałoby mi się wykonywać testów przelewowych na własną rękę, skoro mogę oddać je na sprawdzenie do dobrego serwisu!

Czy ta opinia była pomocna?

Alicja

Wystawiono 3 lata temu

Ciekawy artykuł, można się dużo dowiedzieć na temat wtrysków piezo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki