Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony?
Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony?

Sprawdzanie wtryskiwaczy jest kilkuetapowe; początkowo tester diagnostyczny podpinany jest do sterownika jednostki napędowej i analizuje się parametry. Niestety nie jest to wystarczające, więc następnym etapem jest wykonanie testu przelewowego na włączonym silniku. Jeśli zauważy się, że w jednej z menzurek jest więcej oleju napędowego, to ten wtrysk jest niesprawny. Ten test możesz zrobić nawet sam w domu, ale trzeba pamiętać o zaopatrzeniu się w potrzebne narzędzia. Ostatnią możliwością weryfikacji stanu wtryskiwaczy jest zdemontowanie ich, rozebranie na części, przemycie brudnych elementów oraz wymiana na nowe. Później przeprowadza się test na stole probierczym. Dzięki temu bez problemu fachowiec jest w stanie znaleźć przyczynę problemu z wtryskiwaczami.

Uszkodzone wtryski objawy - jak rozpoznać? - Sposób na lejące wtryski

Uszkodzone wtryskiwacze będą wykazywać niepokojące objawy, więc jeśli zauważysz, że silnik znacznie stracił moc, z układu wydechowego wydostaje się zbyt dużo dymu, wyświetla się kontrolka „check engine” i ogólnie jednostka napędowa gaśnie na biegu jałowym, to jak najszybciej powinieneś umówić się na wizytę do serwisu w celu zdiagnozowania i odnalezienia przyczyny problemu. Jeśli chodzi o kłopoty z lejącymi wtryskami, to w tej sytuacji pomoże dogłębna regeneracja.

1. Sprawdzenie uszkodzonego wtryskiwacza - Jak sprawdzić wtryskiwacze diesel?

Wtryskiwacze można sprawdzić różnymi metodami, o których zresztą napisaliśmy w pierwszym akapicie. Najrzetelniejszym i najdokładniejszym sposobem jest demontaż wtryskiwaczy i przeprowadzenie oględzin poszczególnych części wtrysków. Następnie wyrzucenie tych, które nie nadają się do niczego i wyczyszczenie brudnych elementów. Analiza stanu wtrysków jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób dowiadujesz się, który wtryskiwacz wymaga albo regeneracji, albo wymiany.

Sprawdzenie uszkodzonego wtryskiwacza - Jak sprawdzić wtryskiwacze diesel?
Sprawdzenie uszkodzonego wtryskiwacza - Jak sprawdzić wtryskiwacze diesel?

2. Wtryskiwacze: objawy, praca - Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

Wtryskiwacze będą sprawne, dopóki będziesz tankować dobrej jakości paliwo i na bieżąco wymieniał filtr paliwa. One mają za zadanie dostarczać olej napędowy w odpowiednich dawkach i pod wysokim ciśnieniem. Elementy te są bardzo drogie przez wzgląd na skomplikowaną konstrukcję, małe części, które wykonane są z dobrej jakości materiałów. Niestety, ale są też podatne na awarię właśnie przez uzupełnianie nieodpowiedniego rodzaju oleju napędowego. Jak sprawdzić wtryski oraz jakie objawy towarzyszą w przypadku niesprawnych wtrysków, omawialiśmy już w poprzednich akapitach.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marcin

Wystawiono 2 lata temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, który wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo. Oto kilka możliwych metod: Diagnoza komputerowa: Można skorzystać z komputera diagnostycznego, aby sprawdzić działanie wtryskiwaczy i upewnić się, że działają prawidłowo. W przypadku wykrycia problemów komputer może pokazać, który wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Można sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie paliwowym, aby upewnić się, że jest ono odpowiednie dla danego silnika. Niskie ciśnienie paliwa może świadczyć o problemach z wtryskiwaczami. Sprawdzenie spalania paliwa: Można sprawdzić stosunek mieszanki paliwowo-powietrznej, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla danego silnika. Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna może świadczyć o problemach z wtryskiwaczami. Sprawdzenie mocy silnika: Można sprawdzić moc silnika, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla danego silnika. Obniżona moc silnika może być objawem problemów z wtryskiwaczami. Sprawdzenie emisji spalin: Można sprawdzić emisję spalin, aby upewnić się, że są one prawidłowe dla danego silnika. Nieprawidłowa emisja spalin może być objawem problemów z wtryskiwaczami. Zalecane jest skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące sposobów sprawdzenia działania wtryskiwaczy w konkretnym pojeździe.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojtek

Wystawiono 2 lata temu

W domu ciężko to sprawdzić, bo zobaczymy ewentualnie dawkowanie na testach przelewowych (o ile ktoś potrafi samodzielnie je przeprowadzić). Jak samochód szarpie i nie odpala to już lepiej dokładnie sprawdzić układ paliwowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Julek

Wystawiono 2 lata temu

Mam chyba niesprawne wtryski, bo silnik pracuje mi nie równo i czasami nie mogę go uruchomić. Jednak nie mam pojęcia jak je sprawdzić, więc sprawę przekaże odpowiednim fachowcom.

Czy ta opinia była pomocna?

Uwelek

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej jest od razu podjechać do serwisu. Tam kompleksowo sprawdzą, który wtryskiwacz jest uszkodzony:)

Czy ta opinia była pomocna?

martin98_06

Wystawiono 2 lata temu

Zrobiłem sam taki test przelewowy i wykrył mi niesprawny wtryskiwacz.. Musiałem pojechać do serwisu na dokładniejszą diagnostykę i teraz mam wszystkie sprawne wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki