Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka? Praktyczne porady, których nie znasz

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Sposobem na to, jak sprawdzić, który wtrysk stuka, może być:

Analiza kodów błędów - Podłączenie skanera diagnostycznego do gniazda OBD-II w pojeździe i sprawdzenie ewentualnych kodów błędów. Weryfikacja danego kodu może poinformować nas o konkretnym wtryskiwaczy, jako o źródle problemu.
Testy na stole probierczym - Mechanicy często używają specjalnych urządzeń diagnostycznych, które umożliwiają testowanie poszczególnych wtryskiwaczy podczas pracy silnika. To narzędzie może pomóc zlokalizować stukający wtrysk.
Testy przelewów – mechanik może ocenić, który wtrysk stuka, poprzez obserwację sposobu rozpylania paliwa każdego wtryskiwacza. Ilość paliwa w menzurce niezgodna z zaleceniami producenta wskaże nam uszkodzony wtrysk.

Pamiętaj, że diagnoza stukającego wtrysku może wymagać specjalistycznych narzędzi, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego i doświadczonego mechanika. Stukanie wtrysku może być spowodowane różnymi problemami, takimi jak słabej jakości paliwem, uszkodzeniem i zabrudzeniem wtryskiwacza, zużyciem uszczelnień, dlatego ważne jest dokładne zidentyfikowanie problemu przed podjęciem jakichkolwiek napraw.

Sprawdzanie, który wtryskiwacz stuka
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Stukające wtryski w silniku

Jak wygląda dźwięk stukania wtryskiwacza?

Niektórzy opisują stukanie wtryskiwaczy Common Rail jako klekotanie, cykanie. Dźwięk dochodzi z okolic silnika szczególnie, gdy pojazd jest pod obciążeniem lub gdy silnik jest zimny. Trzeba zaznaczyć, że dźwięk stukania wtryskiwacza może być również podobny do innych problemów związanych z silnikiem, takich jak stukanie zaworów, popychaczy, czy też dźwięków pochodzących z układu napędu. Dlatego też istotne jest dokładne zdiagnozowanie problemu, aby ustalić, czy stukanie jest spowodowane wtryskiwaczem czy też inną częścią silnika.

Jak pozbyć się stukania wtryskiwaczy w dieslu?

Jako że najczęstszą przyczyną stukania wtrysków są zabrudzenia powodujące zawieszanie się wtryskiwaczy, to najlepszym sposobem na usunięcie awarii, jest gruntowne czyszczenie części. Skuteczną metodą usuwania zabrudzeń (nawet z trudno dostępnych miejsc wtrysku) jest czyszczenie ultradźwiękowe. Wraz z czyszczeniem, warto zmienić też swoje przyzwyczajenia dotyczące tankowania i pamiętać, aby zawsze korzystać ze sprawdzonych, zaufanych stacji benzynowych.

Wtryskiwacz Common Rail po czyszczeniu

Czy środek do czyszczenia wtryskiwaczy naprawi stuki wtryskiwaczy?

Niestety mamy złe wiadomości, gdyż środki do czyszczenia wtryskiwaczy nie usuną uporczywych zabrudzeń. Sprawdzą się jedynie w przypadku lekkich zabrudzeń lub mycia profilaktycznego. Trzeba bowiem wiedzieć, że jeśli wtrysk zaczyna stukać, to znaczy, że jest już w dużym stopniu zapchany osadami, w związku z czym, należy skorzystać z bardziej profesjonalnych metod czyszczenia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki