Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak dobrać odpowiednie wtryskiwacze?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić jakie mam wtryskiwacze?
Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

Informacje na temat numeru wtryskiwacza przeznaczonego do konkretnego modelu pojazdu zawarte są w numerze VIN. Przy zakupie wystarczy podać sprzedawcy 17-znakowy ciąg alfanumeryczny, który znajdziemy między innymi w dowodzie rejestracyjnym naszego samochodu. W numerze VIN zakodowana jest bowiem cała specyfikacja pojazdu, dlatego posługując się nim, dobierzemy odpowiedni rodzaj wtryskiwacza.

Do sprawdzenia wtryskiwaczy dedykowanych naszemu pojazdowi można posłużyć się także numerem seryjnym, który w zdecydowanej większości przypadków znajdziemy na cewce wtryskiwacza. Numer seryjny wtrysku z kolei składa się z 10 cyfr zaczynających się zazwyczaj od 0445.

Zaopatrując się we wtryskiwacze, zawsze warto skonsultować się z serwisantem w autoryzowanym serwisie naprawy. Mechanik, posługując się tabelą wtryskiwaczy Bosch lub innego producenta, szybko dobierze właściwe podzespoły na podstawie numeru wtrysku bądź numeru VIN.

1. Dobór niewłaściwych wtrysków - skutki 

Montaż nieodpowiednich wtryskiwaczy może się zwyczajnie nie powieść, jeżeli jednak jakimś sposobem zainstalujemy je w głowicy, będzie się to wiązało z niewłaściwym wstrzykiwaniem paliwa. Źle dobrane wtryskiwacze będą wykazywały objawy tożsame z uszkodzonymi wtryskami.

Dlatego więc skutkiem zakupu złych wtryskiwaczy będzie po pierwsze strata pieniędzy, ale i awaria, która może być powodem wielu problematycznych zdarzeń w czasie jazdy.

Czemu służy sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze?

Sprawdzanie wtrysków na komputerze pomaga w określeniu stanu technicznego wtryskiwaczy, a parametry uzyskane w czasie testów pozwolą na wskazanie uszkodzonego wtrysku. Do przeprowadzenia badania wtrysków konieczne jest użycie specjalistycznych urządzeń diagnostycznych, w które są zaopatrzone profesjonalne serwisy samochodowe. Natomiast doświadczeni mechanicy wiedzą, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail w sposób rzetelny i skuteczny.

Czemu służy sprawdzenie wtrysków na komputerze?
Czemu służy sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze?

Jednak wszelkie testy komputerowe obrazują poziom uszkodzeń wtrysków tylko w pewnym stopniu. Do rzetelnej oceny konieczny jest demontaż wtrysku na poszczególne części. Tylko wtedy możliwe będzie zlokalizowanie uszkodzeń znajdujących się na elementach zainstalowanych wewnątrz wtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić, jakie masz wtryski, najlepiej skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą od samochodów. On powinien być w stanie dokładnie określić, jakiego rodzaju wtryski są zainstalowane w twoim samochodzie. Może to zrobić, oglądając wtryski lub poprzez podłączenie komputera diagnostycznego do samochodu. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie sprawdzić rodzaj wtryskiwaczy, jednym ze sposobów jest przejrzenie dokumentacji technicznej lub instrukcji obsługi swojego samochodu. Możesz też poszukać na niektórych częściach wtryskiwaczy oznaczenie lub numer katalogowy, który będzie informacją jakiego producenta jest część, czy też jakiej serii.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki