Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtrysków Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby dokładnie sprawdzić stan wtryskiwaczy, warto w tym celu udać się do ASO, w którym specjaliści użyją odpowiednich narzędzi. Pierwszą możliwością ocenienia sprawności wtrysków jest podłączenie komputera diagnostycznego do sterownika jednostki napędowej. Innym sposobem zaś jest zdemontowanie wtryskiwaczy, rozebranie ich na części i weryfikacja każdego elementu pod mikroskopem. Ponadto, aby poznać parametry wtryskiwaczy, można wykonać również test przelewowy, który polega na podpięciu do przewodów przelewowych przezroczystych rurek, które znów połączone są z menzurkami. Ilość spływającego do menzurek paliwa, pozwoli wskazać nieprawidłowo działający wtryskiwacz.

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail
Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

Jak sprawdzić, czy wtryski leją?

Żeby sprawdzić, czy wtryskiwacze leją, można wykonać test przelewowy. W tym celu wymagana jest odpowiednia aparatura oraz umiejętność wnikliwej analizy. Polega ona na poprawnym odczycie uzyskanych efektów, w postaci wypełnienia menzurek testera. Test przelewowy jest w stanie jedynie ujawnić, który z wtryskiwaczy leje, ale nie pomoże w niwelowaniu uporczywych objawów. Tymczasem lejące wtryski objawy diesel ma charakterystyczne i możemy je określić jako zmniejszona wydajność silnika. Występuję także utrudniony rozruch i charakterystyczne szarpanie jednostki napędowej. Zauważa się nierzadko ciemny dym z rury wydechowej oraz nieswoiste dźwięki, które określa się jako stukanie wtryskiwaczy Common Rail.

W takim wypadku konieczne jest profesjonalne sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail w autoryzowanym serwisie, które nie tylko precyzyjnie wskażę winowajcę problemów, ale i pomoże w efektywnej eliminacji problemów. Wykonywane naprawy w obrębie części wtryskowych zawsze wpływają na poprawienie wydajności silnika, co przekłada się na lepsze osiągi. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja w autoryzowanym serwisie, pozwala uwolnić silnik diesla, od wszelkich objawów za sprawą przywrócenia wtryskiwaczy do stanu fabrycznego. Takie są też w skrócie pozytywne skutki po wymianie wtryskiwaczy, która z uwagi na cenę jest mniej atrakcyjnym rozwiązaniem. Jednak jest to wyłącznie przyporządkowane regeneracji prowadzonej w profesjonalnej pracowni, jak nasza.

Jak sprawdzić czy wtryski leją
Jak sprawdzić czy wtryski leją

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail: Diagnostyka komputerowa: Można podłączyć specjalne urządzenie diagnostyczne do samochodu, aby zdiagnozować stan wtryskiwaczy. Sprawdzenie przepływu paliwa: Można użyć manometru, aby sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, może to oznaczać problem z wtryskiwaczem. Sprawdzenie szczelności: Można użyć specjalnego narzędzia do przeprowadzenia testu szczelności wtryskiwaczy. Jeśli narzędzie wykryje nieszczelność, oznacza to, że wtryskiwacz jest uszkodzony i trzeba go wymienić. 4.Sprawdzenie przez mechanika : Mechanik może przeprowadzić szereg testów, takich jak odczytanie parametrów pracy wtryskiwacza podczas pracy silnika, przepłukanie układu i sprawdzenie zaworów pozycjonujących, czy też określenie jakości przepływu paliwa. Należy pamiętać, że w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, należy skontaktować się z mechanikiem, aby ustalić przyczynę problemu i podjąć odpowiednie działania naprawcze.

Czy ta opinia była pomocna?

leon-1002_2@onet.pl

Wystawiono 3 lata temu

Szukałem po forach jak sprawdzić jakie mam wtryski ale ostatecznie pojechałem na diagnostykę do serwisu. Od razu dobrali zamienniki po regeneracji, zawsze to taniej

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki