25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Będzie to opracowanie na temat tego, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail, które przebiega w określony sposób i ma na celu ujawnienie przyczyny uszkodzeń w obrębie elementu. Najpierw dokonuje się wzrokowych oględzin wtryskiwacza, które za sprawą użytego w badaniu mikroskopu, dają precyzyjny obraz zniszczeń. Konieczna jest przy tym odpowiednia wiedza, ponieważ tylko prawidłowo sporządzona analiza, umożliwia dobór odpowiednich działań naprawczych. Interpretacji i określonych umiejętności wymagają także przeprowadzane na odpowiednich maszynach diagnostycznych testy. Dlatego tym, jak sprawdzić wtryski komputerem zajmują się profesjonalne serwisy, a trafnie sporządzona diagnostyka, to klucz do sukcesu w naprawie wtryskiwaczy.

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail
Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

Jak sprawdzić czy wtryski leją

Żeby sprawdzić, czy wtryskiwacze leją, można wykonać test przelewowy. W tym celu wymagana jest odpowiednia aparatura oraz umiejętność wnikliwej analizy. Polega ona na poprawnym odczycie uzyskanych efektów, w postaci wypełnienia menzurek testera. Test przelewowy jest w stanie jedynie ujawnić, który z wtryskiwaczy leje, ale nie pomoże w niwelowaniu uporczywych objawów. Tymczasem lejące wtryski objawy diesel ma charakterystyczne i możemy je określić jako zmniejszona wydajność silnika. Występuję także utrudniony rozruch i charakterystyczne szarpanie jednostki napędowej. Zauważa się nierzadko ciemny dym z rury wydechowej oraz nieswoiste dźwięki, które określa się jako stukanie wtryskiwaczy Common Rail.

W takim wypadku konieczne jest profesjonalne sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail w autoryzowanym serwisie, które nie tylko precyzyjnie wskażę winowajcę problemów, ale i pomoże w efektywnej eliminacji problemów. Wykonywane naprawy w obrębie części wtryskowych zawsze wpływają na poprawienie wydajności silnika, co przekłada się na lepsze osiągi. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja w autoryzowanym serwisie, pozwala uwolnić silnik diesla, od wszelkich objawów za sprawą przywrócenia wtryskiwaczy do stanu fabrycznego. Takie są też w skrócie pozytywne skutki po wymianie wtryskiwaczy, która z uwagi na cenę jest mniej atrakcyjnym rozwiązaniem. Jednak jest to wyłącznie przyporządkowane regeneracji prowadzonej w profesjonalnej pracowni, jak nasza.

Jak sprawdzić czy wtryski leją
Jak sprawdzić czy wtryski leją

Komentarze

leon-1002_2@onet.pl 2021-07-09 11:10:43

Szukałem po forach jak sprawdzić jakie mam wtryski ale ostatecznie pojechałem na diagnostykę do serwisu. Od razu dobrali zamienniki po regeneracji, zawsze to taniej

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA