Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić działanie pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak sprawdzić działanie pompowtryskiwaczy?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak sprawdzić działanie pompowtryskiwaczy?
Jak sprawdzić działanie pompowtryskiwaczy?

Sprawdzanie działania pompowtryskiwaczy można rozpocząć od użycia testera diagnostycznego, wówczas na podstawie BIP-ów oraz korekt można określić wstępnie ich stan techniczny. W takim przypadku należy podpiąć urządzenie diagnostyczne do gniazda w samochodzie i wybrać program do diagnostyki pompowtrysków. Następnie uruchamiamy pojazd i czekamy, aż silnik osiągnie temperaturę roboczą 70°C. Trzeba pamiętać, że parametry pompowtryskiwaczy należy sprawdzać na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym, ponieważ tym sposobem otrzymamy najbardziej rzetelne dane. Po zakończeniu testów odczytujemy korekty dawki paliwa i jeśli odchyłki od norm są duże, to świadczą o sporym zużyciu lub uszkodzeniu pompowtrysków. Jeśli jednak chcemy dokładnie określić stopień zużycia poszczególnych, to należy wymontować pompowtryski z układu paliwowego i rozłożyć je na części pierwsze.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI ‒ Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Zdecydowanie warto sprawdzić stan techniczny pompowtryskiwaczy w momencie, kiedy samochód sugeruje nam ich niesprawność. Jak więc poznać awarię pompowtrysków i w porę skorzystać z pomocy mechanika? Otóż do typowych wskazówek zalicza się gaśnięcie auta na niskich obrotach i trudność z uruchomieniem silnika niezależnie od tego, czy jest rozgrzany, czy zimny. Samochód w czasie jazdy nieprzyjemnie szarpie, a obroty falują. Z pewnością zaobserwujemy także utratę dawnej mocy oraz gorsze niż zazwyczaj osiągi. Jeżeli nie wiemy, jak sprawdzić, czy pompowtryski są dobre, najlepiej ich oględziny powierzyć serwisowi, który specjalizuje się w układach wtryskowych w Dieslach.

1. Jak działają pompowtryskiwacze? ‒ Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Jak działają pompowtryskiwacze?
Jak działają pompowtryskiwacze?

Konstrukcja pompowtrysku łączy w sobie funkcjonalność pompy oraz wtryskiwacza. Paliwo dostarczane jest do nich za pomocą przewodów. W specjalnej komorze pompowtrysku ciśnienie paliwa wzrasta. Dawka paliwa jest podzielona na wtrysk początkowy i właściwy, a o jego rozpoczęciu decyduje sterowanie elektroniczne kierowane na elektrozawór. Takie rozwiązanie gwarantuje dobry poziom spalania mieszanki, dobre parametry użytkowe pojazdu przy stosunkowo niewielkim zużyciu oleju napędowego. Prawidłowe parametry pompowtrysków zostały określone w karcie naprawy producenta, a zastosowanie ich podczas naprawy zapewni wydajną i skuteczną pracę tychże podzespołów.

2. Dlaczego występują usterki, uszkodzenia pompowtryskiwaczy ‒ Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony

Do uszkodzenia pompowtryskiwaczy dochodzi najczęściej wskutek naturalnego zużycia się poszczególnych elementów. Jednak często sami skracamy żywotność pompowtrysków, decydując się na kiepskiej jakości paliwo pochodzące z niesprawdzonej stacji. Wrogiem tychże podzespołów jest brud i osad, który osiadając na powierzchni części, znacznie obniża parametry jego pracy. Bardzo ważne jest więc regularne wymienianie filtrów i olejów, by zminimalizować ryzyko przedostania się do pompowtrysków zanieczyszczeń znajdujących się w układzie paliwowym. Jeśli jednak zauważyliśmy typowe objawy niesprawnych pompowtrysków, warto sprawdzić, który z nich jest uszkodzony, aby nie doprowadził do szybszego zużycia się pozostałych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Radek

Wystawiono 2 lata temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia działania pompowtryskiwaczy, w zależności od rodzaju silnika i dostępnych narzędzi. Oto kilka możliwych metod: Podłączenie do komputera diagnostycznego: Komputer diagnostyczny może pomóc w zdiagnozowaniu problemów z pompowtryskiwaczami, wyświetlając odpowiednie błędy lub kody usterek. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Ciśnienie paliwa jest istotnym parametrem, który może wskazywać na problemy z pompowtryskiwaczami. Należy sprawdzić ciśnienie paliwa na zimnym silniku i podczas jego pracy, porównując wyniki z danymi zawartymi w instrukcji obsługi samochodu. Sprawdzenie kompresji: Sprawdzenie kompresji pozwala ocenić stan pompowtryskiwaczy i innych elementów układu zasilania. Należy pobrać próbkę powietrza z każdego cylindra i porównać wyniki z danymi zawartymi w instrukcji obsługi samochodu. Sprawdzenie działania na stole probierczym: Jeśli pompowtryskiwacze są demontowane z silnika, można je sprawdzić na stole probierczym, gdzie można ocenić ich działanie i ciśnienie wytwarzane podczas pracy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki