Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy pompowtryski są dobre?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić pompowtryski?
Jak sprawdzić, czy pompowtryski są dobre?

Sprawność pompowtryskiwaczy najlepiej sprawdzić za pomocą urządzenia diagnostycznego, które podłączamy do sterownika silnika. Następnym krokiem jest wybranie dedykowanego pompowtryskom programu na interfejsie komputera. Po tym uruchamiamy silnik i rozgrzewamy go do temperatury roboczej (70°C). Należy pamiętać, aby parametry pompowtrysków sprawdzać na biegu jałowym, wówczas uzyskamy najbardziej rzetelne dane. Sprawdzanie pompowtrysków na zimnym silniku nie da informacji o ich parametrach. Na koniec pozostaje już tylko odczyt korekt dawki paliwa, gdzie duże odchyłki od normy poinformują nas o stanie technicznym pompowtryskiwaczy. Diagnostykę powinno dopełnić wizualne sprawdzenie zdemontowanych pompowtrysków oraz oględziny wszystkich pojedynczych części. Zrealizowanie powyższych czynności powinno dać nam pełen obraz tego, czy pompowtryski są w pełni funkcjonalne.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

W momencie awarii bardzo ważna jest diagnostyka, a więc rzetelne sprawdzenie wszystkich elementów pompowtryskiwacza, w celu ustalenia przyczyny usterki. Aby było to możliwe, konieczny jest demontaż pompowtrysków i rozebranie ich na części pierwsze. Jedną z przyczyn awarii może być uszkodzona cewka i utrata rezystancji. Ważnym punktem oględzin jest więc pomiar napięcia na cewce, które sprawdzamy za pomocą oscyloskopu. Profesjonalne sprawdzanie pompowtrysków możliwe jest dzięki specjalistycznym narzędziom mierniczym oraz diagnostycznym.

1. Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI – korekty pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Diagnoza przeprowadzana w autoryzowanym serwisie rozpoczyna się od wstępnej oceny stanu technicznego pompowtrysków na podstawie korekt. Wartości uzyskane podczas sprawdzania pompowtryskiwaczy na komputerze wskażą nam uszkodzoną część. Jednak tym sposobem nie uzyskamy wszystkich informacji na temat ewentualnych uszkodzeń. Dopełnieniem testów są więc rzetelne oględziny wszystkich elementów składowych pompowtrysków.

2. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy – parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Uszkodzone pompowtryski wiążą się z większą ilością dymu z rury wydechowej oraz z brakiem komfortu jazdy (słaba moc, gorsze osiągi). Właściciele Diesli wskazują także na nierówną pracę silnika, jego częste gaśnięcie (głównie na luzie) oraz problem w uruchomieniu auta. Objawy te powinny skłonić kierowcę do wizyty w warsztacie. Zastosowanie parametrów zadanych przez producenta oraz prawidłowa regulacja pompowtryskiwaczy są najistotniejszym punktem naprawy, gwarantują bowiem ich wydajną pracę oraz równomierne działanie silnika.

Objawy uszkodzonych pompowtrysków
Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

3. Ile kosztuje profesjonalne sprawdzenie pompowtrysków – regulacja dawki paliwa pompowtryski

Orientacyjna cena sprawdzania pompowtrysków, które polega demontażu i weryfikacji ich stanu technicznego, oscyluje w granicy 150 zł za sztukę. Koszt usługi wzrasta, jeśli konieczne jest czyszczenie części oraz przeprowadzenie testów na stole probierczym. Niewątpliwie diagnostykę warto przeprowadzić w warsztacie zajmującym się podzespołami układu paliwowego, ponieważ posiada on wszystkie niezbędne narzędzia pomiarowe i urządzenia testujące. Dodatkowo dzięki umiejętnej regulacji pompowtrysków będą mogły one pracować w pełni wydajnie. Pamiętajmy jednak, że o ostatecznym charakterze dawki decyduje rozpylacz.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Istnieją różne sposoby sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy, w zależności od ich typu i rodzaju usterki. Poniżej wymieniono kilka metod, które mogą być stosowane do sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy: 1. Ocena wizualna – oglądanie pompowtryskiwaczy i sprawdzenie, czy są one czyste i bez widocznych uszkodzeń lub zanieczyszczeń. 2. Sprawdzenie ciśnienia paliwa – pomiar ciśnienia paliwa w układzie wtryskowym za pomocą specjalistycznego sprzętu. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa może świadczyć o problemach z pompowtryskiwaczami. 3. Podłączenie specjalistycznego sprzętu do układu wtryskowego i sprawdzenie, czy pompowtryskiwacze pracują prawidłowo. 4. Test diagnostyczny – podłączenie samochodu do specjalistycznego komputera diagnostycznego i przeprowadzenie testu diagnostycznego, który pozwoli zidentyfikować ewentualne usterki w układzie wtryskowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Kazek

Wystawiono 2 lata temu

Ja nie znam się na mechanice, więc moje pompowtryski sprawdzi serwis.

Czy ta opinia była pomocna?

Klusek

Wystawiono 2 lata temu

Niech mechanik sprawdza, czy pompowtryski są dobre xD A tak serio, to korzystam z ASO, bo na potwierdzenie dają specyfikację z parametrami i gwarancję na regenerowane części.

Czy ta opinia była pomocna?

Bolo2309

Wystawiono 2 lata temu

Ja zawsze sprawdzam czy pompowtryski są sprawne w serwisie u mojego ojca. Najlepsza dla mnie opcja, bo mam po prostu taką możliwość, a to jest super ułatwieniem ^^

Czy ta opinia była pomocna?

nik_445

Wystawiono 2 lata temu

Jak inaczej sprawdzić stan pompowtrysków... tylko diagnostyka w serwisie!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki