Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić czy wtryski leją TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Lejące wtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić czy wtryski leją?
Jak sprawdzić czy wtryski leją TDI?

Aby sprawdzić, czy przyczyną awarii w naszym pojeździe są lejące wtryski, należy przeprowadzić próby przelewowe. Próba przelewowa polega na podłączeniu specjalnych naczyń z miarką do przewodów przelewowych wtryskiwaczy. Następnie należy uruchomić silnik i czekać, aż paliwo zacznie ściekać do menzurek. Opierając się na parametrach zadanych przez producenta, analizujemy, który wtryskiwacz niepoprawnie dawkuje olej napędowy. Tego rodzaju testy można zrealizować zarówno w przydomowym garażu, jak i w warsztacie. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że zostały przeprowadzone zgodnie z procedurami producenta i przy użyciu profesjonalnych narzędzi, należy udać się do rzetelnego serwisu samochodowego. Niewątpliwą zaletą testów jest brak konieczności demontowania wtryskiwaczy oraz korzystna cena, dlatego nie warto zwlekać ze sprawdzaniem stanu wtrysków.

Jak sprawdzić wtryskiwacze w 1.9 TDI – Diesel

Oprócz testów przelewowych wtryskiwacze w Dieslu można sprawdzić za pomocą komputera diagnostycznego, którym dysponują serwisy zajmujące się częściami układu paliwowego. Sprawdzanie takie polega kolejno na: podłączeniu komputera do sterownika silnika, włączeniu odpowiedniego programu oraz uruchomieniu silnika. Tego typu badanie umożliwi weryfikację wszystkich parametrów wtryskiwaczy w różnych fazach wtrysku. Oprócz sprawdzania wtrysków na komputerze bardzo ważna jest także diagnostyka wizualna oraz oględziny wszystkich pojedynczych elementów wtryskiwacza.

1. Jak sprawdzić, który wtryskiwacz leje – Co to znaczy że wtryski leją?

Wiemy już, że lejący wtryskiwacz wskażemy za pomocą testów przelewowych, jednak czy każdy posiadacz Diesla wie, co oznaczają tak zwane lejące wtryski? Otóż problem rozpoczyna się wtedy, gdy na iglicy gromadzą się różnego typu osady. Ich duża ilość doprowadza do zablokowania się iglicy, która może stale pozostawać w pozycji otwartej lub zamkniętej. Jeśli zatnie się w pozycji otwartej, wówczas cały czas dawkuje paliwo, nawet wtedy, gdy silnik tego nie potrzebuje.

2. Lejące wtryski jak rozpoznać? – Lejące wtryski objawy 1.9 TDI

Kiedy przy wciśnięciu pedału gazu z rury wydechowej zacznie kopcić, przyczyn można doszukiwać się właśnie w lejących wtryskiwaczach. Ponadto uszkodzone wtryski mogą powodować częste spadki mocy oraz szarpanie silnika, z racji tego, iż parametry dawki nie są prawidłowe. Objawem lejących wtryskiwaczy będzie też wzrost spalania oraz drgania na wolnych obrotach. Jednak, aby upewnić się, czy przyczyną problematycznych objawów są lejące wtryski, należy sprawdzić sposób dawkowania za pomocą testów przelewowych.

Lejące wtryski
Lejące wtryski jak rozpoznać?

3. Uszkodzone wtryski objawy – Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Dysfunkcja wtryskiwaczy jednoznacznie wiąże się z mało komfortową jazdą, ponieważ silnik przestaje pracować równo, osiągi są znacznie mniejsze, a w czasie podróży dokuczają częste spadki mocy. Bardzo częstym objawem uszkodzonych wtrysków jest problem z rozruchem samochodu nie tylko na zimnym, ale i na ciepłym silniku. Aby sprawdzić, który z wtryskiwaczy jest uszkodzony, należy skorzystać z profesjonalnych urządzeń diagnostycznych dostępnych w solidnych warsztatach samochodowych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów, które pozwalają sprawdzić czy wtryski leją w silniku TDI: Przy pomocy specjalistycznego urządzenia diagnostycznego, ale w takim przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty z odpowiednim sprzętem. Poprzez weryfikację poziomu oleju. Jeśli poziom oleju jest wyższy niż normalnie, może to wskazywać na lejące wtryski. Przez sprawdzenie stanu filtra paliwa. Jeśli jest on zanieczyszczony lub zawilgocony, może to również świadczyć o lejących wtryskach. Poprzez analizę spalania paliwa. Jeśli samochód pali więcej paliwa niż zwykle, a także emituje nieprawidłowy dym, może to być spowodowane przez lejące wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil

Wystawiono 2 lata temu

Ja bym nie ryzykował sprawdzania lejących wtrysków w domu, jednak fachowcy mają większą wiedzę i lepsze umiejętności.

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 2 lata temu

Niby można spróbować sprawdzić to w domu, ale czy taka metoda będzie wiarygodna? W każdym razie u mnie zaczęło dymić jak z komina, więc tak czy siak muszę podjechać na serwis.

Czy ta opinia była pomocna?

Kumik_skp44463

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej jest sprawdzać czy wtryski faktycznie leją w ASO, ale w sumie test można wykonać u siebie, także są różne rozwiązania.

Czy ta opinia była pomocna?

Marian.Kowal123

Wystawiono 2 lata temu

Miałem kiedyś problem z lejącymi wtryskami i pamiętam, że wykonywano ten test przelewowy. Ostatecznie specjaliście dobrze wyczyścili uszkodzone wtryskiwacze i teraz działają jak nowe

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki