Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić czy wtryski leją diesel?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić czy wtryskiwacze leją diesel?
Jak sprawdzić czy wtryski leją diesel?

Aby sprawdzić, czy wtryskiwacze „leją”, należy przede wszystkim sprawdzić stan techniczny końcówki rozpylacza, ponieważ to uszkodzenie tego elementu powoduje nieodpowiednie rozpylanie paliwa. W przypadku samochodów z silnikiem Diesla mylnie określa się mianem lejących wtrysków nieodpowiedni sposób dawkowania paliwa. Co prawda, kiedy iglica jest zabrudzona, często się zacina, jednak nadal mamy do czynienia z rozpylaniem paliwa w postaci mgiełki. Co więc musi się stać, aby stwierdzić, że wtryskiwacze „leją”? Otóż rozpylacz musi zostać uszkodzony mechanicznie, czyli końcówka będzie złamana bądź stopiona. W takim przypadku olej napędowy będzie dostawał się do komory spalania w o wiele większej ilości, niż jest na to zapotrzebowanie. Taka sytuacja wiąże się początkowo z większą mocą silnika, ponieważ dostaje on większą dawkę paliwa, jednak ostatecznie tego typu usterka wpływa destrukcyjnie na układ paliwowy. Nadmiar paliwa jest niespożytkowany, co więcej, dostaje się do oleju silnikowego, co powoduje utratę jego właściwości smarnych. Idąc dalej, uszkodzone wtryskiwacze będą powodowały nierównomierną pracę silnika, który w trakcie jazdy zacznie szarpać, a my odniesiemy wrażenie, jakoby dławił się paliwem.

Lejące wtryski, jak rozpoznać? – Co to znaczy, że wtryski leją?

Uszkodzone wtryskiwacze nie będą rozpylały oleju napędowego w sposób prawidłowy. Zaobserwujemy to z pewnością w czasie jazdy, a nawet już przy uruchamianiu silnika, ponieważ sprawi nam to trudność. Aby upewnić się, czy usterka spowodowana jest lejącymi wtryskami, należy sprawdzić sposób dawkowania poszczególnych wtryskiwaczy podczas testów przelewowych. Jeśli w którejś menzurce ilość paliwa będzie znacznie większa, niż powinna, oznacza to, że dany wtrysk jest niesprawny. Konieczne jest także zweryfikowanie stanu technicznego końcówki rozpylacza, bo to ten element odpowiedzialny jest dostarczenie paliwa do komory spalania.

1. Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony? – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Aby sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony, możemy skorzystać z kilku sposobów. Pierwszym z nich, który możemy nawet przeprowadzić w domu, są tak zwane testy przelewowe, dzięki którym zweryfikujemy poprawność dawki paliwa. Kolejny sposób wymaga już wizyty w warsztacie, który dysponuje testerem diagnostyczny. Po podłączeniu go do sterownika silnika i wybraniu odpowiedniego programu, mamy możliwość wskazania niesprawnego wtryskiwacza na podstawie analizy korekt. Kolejną metodą jest demontaż wtrysków i oględziny każdego elementu pod mikroskopem. Po zrealizowanej naprawie sprawdzamy parametry pracy wtryskiwaczy w każdej fazie pracy silnika na stole probierczym.

2. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Uszkodzone wtryski objawy

Kiedy wtryskiwacze ulegną uszkodzeniu, poinformuje nas o tym problematyczne uruchomienie samochodu. Silnik przestanie pracować równo i stabilnie, a wręcz zacznie szarpać i gasnąć na postoju. Jazda stanie się mało komfortowa, ponieważ osiągi będą o wiele gorsze niż zazwyczaj, a moc znacznie mniejsza. Awaria wtryskiwaczy może wiązać się także z większym zużywaniem paliwa oraz z dymieniem z rury wydechowej. Kolejną niedogodnością będą uciążliwe hałasy spod maski i nietypowe falowanie obrotów. W takim przypadku nie należy zwlekać z naprawą, tylko udać się do serwisu, który wie, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail i posiada do tego odpowiednie urządzenia testujące.

Uszkodzone wtryskiwacze objawy – jak rozpoznać?
Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać?

3. Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia? – Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

O zabrudzonych wtryskiwaczach mogą świadczyć objawy wymienione powyżej, jednak by upewnić się, że usługa ta jest niezbędna, warto skorzystać z profesjonalnej diagnostyki. Taką możemy zrealizować w warsztacie, gdzie przy pomocy testera diagnostycznego przeanalizujemy korekty poszczególnych podzespołów. Jeśli któryś z wtryskiwaczy wykazuje znaczne odstępstwa od prawidłowych parametrów, z pewnością jest uszkodzony lub zwyczajnie zużyty. Stopień zużycia, jak i stan techniczny wszystkich elementów potwierdzimy, sprawdzając je pod mikroskopem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 2 lata temu

Aby sprawdzić, czy wtryski leją diesel, należy wykonać kilka prostych czynności, takich jak: 1. Zlokalizować wtryskiwacze: Wtryskiwacze znajdują się zazwyczaj w głowicy silnika lub pod kolektorem dolotowym. Ich położenie zależy od marki i modelu samochodu. Aby zlokalizować wtryskiwacze, należy zajrzeć pod maskę i poszukać metalowych rur lub cylinderków z końcówkami wtryskiwaczy. 2. Odłączyć wtryski od układu paliwowego: Aby sprawdzić, czy wtryski leją diesel, należy odłączyć je od układu paliwowego, np. odkręcając rurki paliwowe lub zdejmując klemę zasilającą. 3. Odpalić silnik: Po odłączeniu wtryskiwaczy od układu paliwowego należy odpalić silnik i poobserwować, czy z wtryskiwaczy nie wycieka diesel. Jeśli wtryski leją diesel, paliwo będzie wyciekać z nich podczas pracy silnika. 4. Zatrzymać silnik: Po sprawdzeniu, czy wtryski leją diesel, należy zatrzymać silnik i sprawdzić, czy diesel nie gromadzi się wokół wtryskiwaczy. Jeśli wtryski leją diesel, może to oznaczać awarię lub uszkodzenie tych urządzeń i konieczność ich wymiany. Warto skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub mechanikiem, który oceni stan wtryskiwaczy

Czy ta opinia była pomocna?

Tomasz

Wystawiono 2 lata temu

Można samemu, jasne, jeśli ma się pojęcie o mechanice samochodowej. Ja wolałbym jednak skorzystać z kompleksowych usług. Niech sprawdzą, naprawią, ja płacę i wymagam.

Czy ta opinia była pomocna?

Kindziulek83

Wystawiono 2 lata temu

Świetne informacje, moje auto sprawdza fachowiec i wczoraj mnie poinformował, że moje wtryski leją. Teraz przynamniej mam pojęcie co to znaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Władek

Wystawiono 2 lata temu

W moim przypadku to, że wtryski leją zostało zweryfikowane w serwisie na badaniach. Dobrze, że za wczasu

Czy ta opinia była pomocna?

lukasz_821

Wystawiono 2 lata temu

Przyczynę lejących wtrysków poznałem dzięki fachowcom. Dobrze, że piszecie o takich rzeczach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki