Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy wtryski leją?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Sprawdzenie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz leje?
Jak sprawdzić, czy wtryski leją?

Chcąc sprawdzić, czy awaria w układzie paliwowym dotyczy lejących wtrysków, należy przeprowadzić test przelewowy, polegający na podłączeniu do przewodów przelewowych przeznaczonych do tego menzurek. Jeśli w którymś naczynku pojawi się więcej paliwa, niż jest to określone przez producenta, wówczas mamy do czynienia z lejącym wtryskiwaczem. Uszkodzony w ten sposób wtrysk dawkuje o wiele więcej paliwa, niż jest to konieczne, a na dodatek robi to w cały czas. Przyczyną takiej usterki jest zacięta iglica, która stale pozostaje w pozycji otwartej. Z kolei zablokowanie się wtrysku spowodowane jest przez różnego rodzaju zabrudzenia, które osiadają na drobnych elementach wtryskiwacza. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail, skorzystaj  pomocy serwisu, który posiada fachowy sprzęt diagnostyczny. 

Jak sprawdzić, czy wtryski nie leją? – lejące wtryski, objawy w Dieslu

W takim przypadku najlepiej udać się do mechanika, który dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym. Można podjąć się sprawdzania wtrysków domowym sposobem, jednak samodzielnie już nie usuniemy objawów związanych z awarią. Warto wiedzieć, że w przypadku lejących wtrysków, profesjonalne czyszczenie z użyciem skutecznej chemii, odgrywa kluczową rolę. Czyszczenie wyeliminuje takie objawy, jak gasnący silnik, kopcenie z rury wydechowej, utratę mocy czy większe zużywanie paliwa.

1. Lejące wtryski, jak rozpoznać? – co to znaczy, że wtryski leją?

Lejące wtryski rozpoznamy po zdecydowanie gorszej pracy silnika. Nieprawidłowe dawki spowodują jego szarpanie, o wiele słabsze osiągi oraz utratę mocy. Z samochodu zacznie także kopcić, przez co spalanie paliwa będzie niepoprawne. Lejące wtryskiwacze oznaczają nic innego, jak zaciętą iglicę, która stale rozpyla paliwo. Taką sytuację powodują osady, które stopniowo osadzając się na wtrysku, w konsekwencji uniemożliwiają prawidłowe poruszanie się iglicy.

2. Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony? – uszkodzona cewka wtryskiwacza, objawy

Uszkodzony wtrysk wskażemy za pomocą testów przelewowych, jak i poprzez sprawdzenie parametrów ich pracy na testerze diagnostycznym. Oba sposoby nie wymagają demontażu części, jednak najbardziej rzetelne informacje uzyskamy, rozkładając wtrysk na pojedyncze części. Powyższe testy nie powiadomią nas o wszystkich uszkodzeniach. W przypadku, kiedy wtrysk zaczyna niepoprawnie rozpylać paliwo, a więc uruchomienie samochodu sprawia problem, warto sprawdzić cewkę wtrysku.

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?
Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony?

3. Jak sprawdzić, czy wtryski CR wymagają czyszczenia? – jak sprawdzić wtryski CR domowym sposobem?

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy wtryski wymagają czyszczenia, jest poddanie ich diagnostyce w odpowiednim warsztacie samochodowym. Zanim jednak wtryskiwacze zostaną zdemontowane, można sprawdzić parametry ich pracy na komputerze. Nieprawidłowe wartości mogą świadczyć o potrzebie czyszczenia. Możliwe jednak, że mamy do czynienia z innymi uszkodzeniami, które najlepiej sprawdzić poprzez rozbiórkę wtrysku. W domu możemy przeprowadzić testy przelewowe z wykorzystaniem plastikowych rurek oraz naczyń z miarką.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Podczas pracy silnika, słuchaj, czy słychać jakieś dziwne dźwięki, takie jak szumy lub piski, które mogą wskazywać na nieszczelności w wtryskiwaczach. Metoda wizualna: Możesz również sprawdzić, czy wtryski leją, poprzez wizualne sprawdzenie elementów układu paliwowego, takich jak przewody paliwowe, złącza i zawory. Sprawdź, czy nie ma na nich widocznych uszkodzeń lub innych oznak nieszczelności.

Czy ta opinia była pomocna?

Libuś

Wystawiono 2 lata temu

Próbowałem sam z tymi rurkami, ale nie mam cierpliwości. Oddam do warsztatu niech się męczą :) Mają do tego odpowiednie menzurki i z pewnością zrobią to szybciej niż ja.

Czy ta opinia była pomocna?

kamcia@vp

Wystawiono 2 lata temu

W celu sprawdzenia czy wtryski leją ja jeżdżę co jakiś czas na diagnostykę. Tam mi wszystko elegancko sprawdzą i nie muszę się niczym martwić :D

Czy ta opinia była pomocna?

Sylwek-

Wystawiono 2 lata temu

Test przelewowy jest fajną opcją na wstępną diagnostykę stanu wtryskiwaczy!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki