Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy nasze wtryski są zużyte? - Najlepsze sposoby!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak sprawdzić, czy nasze wtryskiwacze są zużyte?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Najszybszym sposobem określenia tego, czy nasze wtryski są zużyte, jest podpięcie testera diagnostycznego do sterownika silnika. Odczyt korekt czy ewentualnych kodów błędów pozwoli ustalić potencjalne źródło usterki. Natomiast, aby dokładnie określić stan techniczny wtryskiwaczy, najlepiej jest je wymontować i dokonać oględzin wizualnych pod mikroskopem optycznym. Profesjonalną metodą sprawdzania parametrów wtryskiwaczy jest przeprowadzenie testów na stanowisku probierczym. Wówczas możemy zweryfikować parametry wtrysków na każdym etapie pracy silnika.

Warto też wiedzieć, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, jednak najbardziej rzetelną odpowiedź na temat zużycia wtrysków da nam diagnoza postawiona przez specjalistę do ds. układów wtryskowych Diesla. Jeśli więc zastanawiasz się, jak sprawdzić, który wtrysk stuka, oddaj wtryskiwacze na fachową diagnostykę.

Po czym poznać, że wtryski są do wymiany?

Wtryski należy wymienić na nowe, jeśli:
- elementy wtrysku są uszkodzone mechanicznie,
- cewka wtryskiwacza jest spalona,
- stopień zużycia części jest zbyt duży.

W tej sytuacji, aby przywrócić równomierne i stabilne działanie silnika, należy wymienić wtryski (najlepiej cały komplet) na nowe, lub zregenerowane. Podzespoły najlepiej kupić w autoryzowanym serwisie lub innym zaufanym miejscu, które poświadczy protokołami pełną sprawność wtryskiwaczy. Czasem wystarczy wymienić tylko jeden uszkodzony wtrysk, wówczas wystarczy tylko sprawdzić, który wtrysk nie działa.

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku w dieslu?

Jakie są objawy uszkodzonego wtryskiwacza w dieslu?

Uszkodzony wtrysk powoduje przede wszystkim problemy z równą pracą silnika, utratę mocy i osiągów, jak też wzmożone kopcenie z wydechu. Typowym objawem awarii wtrysków jest też trudność odpalenia pojazdu (zwłaszcza w zimie), falowanie obrotów i szarpanie auta na biegu jałowym. W takich przypadkach należy udać się do specjalisty od układu paliwowego w Dieslu, który wie, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail. Profesjonalne oględziny pozwolą określić źródło usterki i ustalić odpowiedni sposób np. na lejące wtryski.

Od czego psują się wtryskiwacze?

Wtryski mogą psuć się głównie od zanieczyszczeń i złej jakości paliwa. Jednak najczęstszym powodem utraty odpowiednich parametrów wtrysków jest ich naturalne zużywanie się. Wtryskiwacze pracują pod bardzo dużymi obciążeniami i mają określony okres eksploatacyjny, który wynosi około 150 tys. Km. Oczywiście można przedłużyć wtryskom żywotność poprzez odpowiednie użytkowanie auta, czy też kompleksową regenerację, jednak w konsekwencji nadejdzie konieczność wymiany wtrysków w Dieslu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki