Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić czy dochodzi prąd do wtrysku CR?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić czy dochodzi prąd do wtrysku CR?
Jak sprawdzić czy dochodzi prąd do wtrysku CR?

Sposobem na sprawdzenie, czy do wtryskiwacza CR dochodzi prąd, jest badanie diagnostyczne, które jest wykonywane przy pomocy testera diagnostycznego, szczypiec prądowych i oscyloskopu. Badanie to pozwala na uzyskanie szybkiego i rzetelnego pomiaru prądu, który płynie w tym podzespole. W układach common rail prąd mierzony jest poprzez przewód pośredni na wtryskiwaczu lub na sterowniku. Natomiast pomiar ten wykonywany jest na pracującym silniku, a przebieg prądu operującego zaworem elektromagnetycznym widoczny jest na ekranie oscyloskopu. Ponadto należy wiedzieć, że w pierwszej fazie wtrysku przez cewkę przepływa prąd przyciągania ok. 20 A, który sprawia, że następuje szybkie otwarcie zaworu elektromagnetycznego. Z kolei w drugiej fazie wtrysku prąd płynący przez cewkę wynosi około 12 A, przez co zamknięcie zaworu elektromagnetycznego jest łatwiejsze. Oczywiście, za uszkodzony wtryskiwacz odpowiedzialny może być nieprawidłowy przebieg prądu. Aby upewnić się co do przyczyny uszkodzenia wtryskiwacza, należy udać się do autoryzowanego serwisu samochodowego.

Jak sprawdzić miernikiem sygnał na wtrysku? - Brak napięcia na wtryskiwaczach

W serwisach samochodowych sprawdzenie sygnału napięcia na wtryskiwaczach CR odbywa się przy pomocy oscyloskopu. Jest to urządzenie, które znajduje się na wyposażeniu każdego profesjonalnego serwisu. Badanie to, zazwyczaj zostaje wykonane w wyniku wystąpienia poważnej awarii wtryskiwaczy. Polega to na tym, że fachowiec przy użyciu oscyloskopu sprawdza napięcie podczas pracy silnika, przy czym używa do tego cęgów prądowych, które są podłączone do przewodów zasilających lub sterujących tych wtryskiwaczy. Po podpięciu następuje zapis sygnału prądu, na którym można zauważyć wartości napięcia oraz czas trwania impulsu w trakcie przebiegu prądu sterującego wtryskiem. W przypadku braku napięcia na wtryskiwaczu możemy się liczyć z dysfunkcją sterownika lub uszkodzeniem wiązki elektrycznej.

1.Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail - Jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza CR

Jednym z etapów diagnostyki wtryskiwaczy elektromagnetycznych Common Rail jest wykonanie pomiaru rezystancji w obrębie cewki tego podzespołu. Pomiar ten wykonywany jest za pomocą oscyloskopu, który ukazuje parametry prądu płynącego z sygnału wtryskiwacza. Natomiast do analizy wyniku potrzebny jest doświadczony mechanik, który prawidłowo oceni sprawność cewki wtryskiwacza. Pamiętaj, że jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy z zakresu diagnostyki wtrysków, to lepszym rozwiązaniem będzie oddać wtryski do specjalistycznego serwisu, który dokładnie oceni ich stan.

Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail
Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail

2.Ile wynosi napięcie na wtryskiwaczach common rail? - Jakie napięcie na wtryskiwaczach Common Rail

Wartość napięcia na wtryskiwaczach elektromagnetycznych wynosi około 70 V. Natomiast jeśli, chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne przyjmuje się, że wartość ta jest znacznie wyższa i wynosi około 160 V. Oczywiście, warto wiedzieć, że wartości te nie są takie same dla wszystkich samochodów. W przypadku aut ciężarowych wartości napięcia na wtryskach są znacznie wyższe niż w autach osobowych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Vlad

Wystawiono rok temu

Aby sprawdzić, czy dochodzi prąd do wtryskiwaczy Common Rail, należy zastosować pewne metody diagnostyczne. Oto kilka pomysłów: Zastosuj multimeter lub tester napięcia, aby sprawdzić, czy prąd dochodzi do wtryskiwaczy. Zmierz napięcie na złączu wtryskiwacza. Powinno być takie samo, jak napięcie na akumulatorze samochodu. Podłącz tester do komponentów elektrycznych w samochodzie, takich jak akumulator, alternator, bezpieczniki itp. Może to pomóc w zdiagnozowaniu problemu z prądem. Sprawdź kable elektryczne w samochodzie pod kątem uszkodzeń lub złączy, które mogą być przyczyną braku prądu. Jeśli nadal masz trudności z zdiagnozowaniem problemu z prądem, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub serwisem samochodowym, aby uzyskać pomoc w jego rozwiązaniu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki