Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić czas wtrysku w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czas wtrysku w dieslu

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić czas wtrysku w dieslu?
Jak sprawdzić czas wtrysku w dieslu?

Sprawdzenie czasu wtrysku w pojeździe z silnikiem diesla jest możliwe po podłączeniu oscyloskopu. Dzięki temu urządzeniu zobaczymy na wykresie czas pracy tych elementów. Z kolei czas otwarcia wyliczany jest przez sterownik silnika, ale nie jest identyczny dla wszystkich wtryskiwaczy w danym silniku pojazdu. Jest to rezultat tego, że silnik nie ma idealnie takiego samego sprężania na wszystkich cylindrach, a wtryskiwacze nie są też tak samo czyste i sprawne mechanicznie. Ponadto, jeśli brakuje właśnie tej doskonałej równości, to udział w pracy każdego z cylindrów nie jest taki sam. Sterownik silnika świetnie o tym wie, obserwując czujnik prędkości obrotowej. W wyniku szybkiego ruchu pracy każdy z cylindrów powoduje przyspieszanie silnika (każdy cylinder inne). Ze względu na bardzo precyzyjne pomiary sterownik jest w stanie wychwycić bardzo małe różnice. Na podstawie tak dokładnych danych wystarczy skorygować czas wtrysku dla każdego z cylindra osobno, aby uzyskać równomierną pracę jednostki napędowej. W ten sposób silnik będzie wykonywał swoją pracę równo, powodując właściwe spalanie i identyczne zużycie jego części mechanicznych.

Co psuje się we wtryskach diesla? - Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Ze względu na delikatną i precyzyjną budowę wtrysków, może dojść do uszkodzeń trzpienia zaworków, uszczelniaczy, otworków rozpylacza, iglicy oraz elementu piezoelektrycznego. Natomiast jedną z metod sprawdzenia tego, który wtryskiwacz się popsuł jest test przelewowy, który można przeprowadzić w warunkach przydomowego garażu. Do tego testu potrzebujemy kilka gumowych wężyków lub przeźroczystych rurek oraz pojemników z miarką, które podepniemy do przewodów przelewowych. Następnie powinniśmy rozgrzać silnik do temperatury ok. 80°C, jest to temperatura, która pozwoli na otrzymanie rzeczywistych parametrów pracy wtryskiwacza. W trakcie wykonywania tego testu zauważymy, że do pojemników zacznie spływać paliwo. Po przekroczeniu ilości 4 mg na jeden cykl pracy cylindra uważa się, że wtrysk został uszkodzony.

1.Jak sprawdzić wtryskiwacze common rail -Sprawdzanie wtryskiwaczy diesel

Aby sprawdzić, czy parametry wtryskiwaczy są prawidłowe, można poddać je wstępnemu badaniu poprzez wykonanie testu przelewowego. Taki test możesz wykonać sam, w warunkach domowych. Natomiast do bardziej szczegółowej analizy pracy wtrysków i poznania przyczyn ich ewentualnej usterki, zaleca się skorzystanie ze specjalistycznego serwisu samochodowego. Tego rodzaju serwisy poddają wtryski rzetelnej diagnostyce przy użyciu specjalistycznych urządzeń komputerowych i narzędzi diagnostycznych. Ponadto uzyskamy stosowne informacje, co do stanu technicznego wtrysków, jak i podjęcia dalszych kroków naprawczych.

Jak sprawdzić wtryskiwacze common rail
Jak sprawdzić wtryskiwacze common rail

2.Nieprawidłowa praca wtryskiwaczy common rail - Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

W związku z występowaniem nieprawidłowej pracy wtrysków Common Rail powinniśmy wiedzieć, że za prawidłowe parametry pracy przyjmuje się odchylenia wartości wtrysków mogące mieścić się w granicach 1,5-2,5 mg/suw. W przypadku przekroczenia tego przedziału wtryskiwacze powinny zostać poddane kompleksowej diagnostyce w warsztacie samochodowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Mikołaj

Wystawiono 2 lata temu

Aby sprawdzić czas wtrysku w dieselu, najlepiej skorzystać z specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, takiego jak komputer diagnostyczny. Można również skorzystać z multimetru i sprawdzić rezystancję uzwojenia cewki wtryskiwacza. Wartość rezystancji powinna mieścić się w granicach podanych przez producenta. Można również sprawdzić czas wtrysku poprzez pomiar ciśnienia w układzie zasilania paliwem. W celu dokładnego pomiaru należy zamontować manometry i zmierzyć ciśnienie podczas pracy silnika. Jeśli ciśnienie nie jest odpowiednie, może to świadczyć o problemach z wtryskiem lub innymi elementami układu zasilania. Warto pamiętać, że samodzielne sprawdzenie wtryskiwaczy wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego zalecane jest skorzystanie z pomocy specjalisty lub warsztatu samochodowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Igor

Wystawiono 2 lata temu

U mnie był problem z pojazdem przez niesprawne 2 wtryski, na szczęście pomógł mi warsztat który je sprawdził i zregenerował.

Czy ta opinia była pomocna?

Grek

Wystawiono 2 lata temu

Czas wtrysku sprawdzają podczas diagnostyki w serwisach zajmujących się układami paliwowymi.

Czy ta opinia była pomocna?

Bronek

Wystawiono 2 lata temu

Czas wtrysku to najlepiej właśnie sprawdzić na maszynach diagnostycznych, polecam znaleźć sobie sprawdzony serwis

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 2 lata temu

Czyli sam czasu wtrysku paliwa sprawdzić raczej nie mogę... Dobrze wiedzieć !

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki