Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKIWACZA?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W diagnostycznych pracowniach zajmujących się naprawą wtryskiwaczy elektromagnetycznych pierwszym krokiem w procesie diagnostyki jest wykonanie pomiarów na cewce wtrysku. Aby tego dokonać, należy najpierw odłączyć wtyczkę elektryczną. Następnie przeprowadza się pomiar na stykach cewki zaworu elektromagnetycznego, aby sprawdzić jej rezystancję. Optymalna wartość powinna wynosić około 0,3 Ω. Ponadto rezystancja między stykami cewki a korpusem wtrysku powinna być bardzo wysoka, niemal nieskończona. W przypadku otrzymania wyników odmiennych od oczekiwanych istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia cewki wtryskiwacza. Zatem diagnostyka wtryskiwaczy wymaga dokładnej analizy cewki, ponieważ pozwala ona na określenie stanu użyteczności wtryskiwacza. Wnioskując, proces sprawdzania cewki wtrysku CR jest skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi diagnostycznych.

Jak sprawdzić cewkę wtrysku
Jak sprawdzić cewkę wtrysku

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Najczęściej sprawdzanie wtryskiwaczy w domowych warunkach obejmuje zewnętrzne oględziny elementów oraz ogólną obserwację pracy silnika i płynności jazdy pojazdem. Zwłaszcza że czy to niesprawny wtryskiwacz, czy uszkodzona cewka wtryskiwacza objawy zwykle są łatwe do odgadnięcia. Problemy z układem zasilania i wtryskami najczęściej obejmują zmniejszoną moc silnika, jego trudny rozruch zwłaszcza przy zimny silniku oraz nierówną i zaburzoną prace jednostki napędowej. Często to jak sprawdzić który wtrysk stuka, wymaga jedynie skrupulatnej obserwacji po uruchomieniu silnika. Dodatkowo pojawić się może ciemny dym wydobywający się z rury wydechowej. Ponadto, jeżeli w ostatnim czasie odczuwamy pewnego stopnia dyskomfort w jeździe samochodem oraz obserwujemy zapalające się kontrolki, możemy mieć pewność, że układ wtryskowy nie działa w pełni sprawnie. W takim wypadku należy natychmiast zgłosić się do specjalistycznego serwisu diagnostycznego, jak nasz, gdzie doskonale wiemy nie tylko jak sprawdzić cewkę wtrysku, ale także jak odwiesić wtryskiwacz. Ponadto zaproponujemy wdrożenie najkorzystniejszych cenowo i jakościowo napraw. Zazwyczaj zalecamy regenerację wtryskiwaczy, która pozwala osiągnąć pełną sprawność podzespołów wtryskowych bez konieczności ich całkowitej wymiany, która bywa kosztowna.

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem
Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie cewki wtryskiwacza: Diagnostyka komputerowa: Można podłączyć specjalne urządzenie diagnostyczne do samochodu, aby zdiagnozować stan cewki wtryskiwacza. Pomiaru rezystancji: Można użyć multimetru do pomiaru rezystancji cewki wtryskiwacza. Jeśli rezystancja jest zbyt wysoka lub zbyt niska, może to oznaczać problem z cewką. Testowanie prądu: Można użyć testera prądu lub oscyloskopu do sprawdzenia prądu, który przepływa przez cewkę wtryskiwacza. Jeśli prąd jest zbyt słaby lub brakuje go całkowicie, może to oznaczać problem z cewką. Prześwietlenie: Cewka wtryskiwacza może być prześwietlona celem znalezienia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Należy pamiętać, że sprawdzanie cewki wtryskiwacza jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Dlatego należy skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem, który będzie miał odpowiednie narzędzia i umiejętności do przeprowadzenia sprawdzenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki