25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKU

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Zastanawiając się nad tym, jak sprawdzić cewkę wtrysku, należy mieć na uwadze, że działanie to jest niełatwe, ponieważ wymaga odpowiedniej aparatury, umiejętności i nierzadko doświadczenia. W celu sprawdzenia cewki wtrysku dokonuje się pomiaru jej rezystancji, przez określenie pomiaru na stykach cewki zaworu. Ponadto sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze obejmuje również działania w obrębie cewki. Zwykle jej oględziny mają na celu uzyskanie informacji, co do sprawności układu zasilania, ale ze względu na to, że wymagają specjalistycznej aparatury, stają się niemożliwe dla przeciętnego użytkownika. Inaczej sytuacja ma miejsce w sprawie wtrysków, ponieważ ich sprawność zwykle można określić samodzielnie.

Jak sprawdzić cewkę wtrysku
Jak sprawdzić cewkę wtrysku

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Najczęściej sprawdzanie wtryskiwaczy w domowych warunkach obejmuje zewnętrzne oględziny elementów oraz ogólną obserwację pracy silnika i płynności jazdy pojazdem. Zwłaszcza że czy to niesprawny wtryskiwacz, czy uszkodzona cewka wtryskiwacza objawy zwykle są łatwe do odgadnięcia. Problemy z układem zasilania i wtryskami najczęściej obejmują zmniejszoną moc silnika, jego trudny rozruch zwłaszcza przy zimny silniku oraz nierówną i zaburzoną prace jednostki napędowej. Często to jak sprawdzić który wtrysk stuka, wymaga jedynie skrupulatnej obserwacji po uruchomieniu silnika. Dodatkowo pojawić się może ciemny dym wydobywający się z rury wydechowej. Ponadto, jeżeli w ostatnim czasie odczuwamy pewnego stopnia dyskomfort w jeździe samochodem oraz obserwujemy zapalające się kontrolki, możemy mieć pewność, że układ wtryskowy nie działa w pełni sprawnie. W takim wypadku należy natychmiast zgłosić się do specjalistycznego serwisu diagnostycznego, jak nasz, gdzie doskonale wiemy nie tylko jak sprawdzić cewkę wtrysku, ale także jak odwiesić wtryskiwacz. Ponadto zaproponujemy wdrożenie najkorzystniejszych cenowo i jakościowo napraw. Zazwyczaj zalecamy regenerację wtryskiwaczy, która pozwala osiągnąć pełną sprawność podzespołów wtryskowych bez konieczności ich całkowitej wymiany, która bywa kosztowna.

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem
Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA