Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić cewkę pompowtrysku?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

W jaki sposób sprawdza się cewkę pompowtryskiwacza?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić cewkę pompowtryskiwacza?
Jak sprawdzić cewkę pompowtrysku?

Diagnostyka cewki opiera się na weryfikacji dwóch najważniejszych parametrów, którymi są: rezystancja oraz indukcyjność. Najistotniejsza dla mechanika jest informacja dotycząca rezystancji, ponieważ jej prawidłowe wartości świadczą o sprawności cewki. Kolejnym krokiem sprawdzania pompowtrysku jest weryfikacja komputerowa, dzięki której na podstawie korekt wstępnie ocenimy stan techniczny pompowtryskiwaczy. Jednak aby dokładnie określić poziom zużycia poszczególnych elementów i odnaleźć uszkodzenia znajdujące się w środku pompowtrysku, konieczny jest ich demontaż i rozłożenie na części pierwsze. Sprawdzanie cewki pompowtrysku jest jednym z pierwszych etapów profesjonalnej diagnostyki, której zrealizowanie nie byłoby możliwe bez specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Do sprawdzenia sprawności cewki pompowtryskiwacza należy użyć multimetru, czyli urządzenia mierniczego. 

Cewka pompowtryskiwacza – Rezystancja cewki

Cewka jest bardzo ważnym elementem pompowtryskiwacza, bowiem to właśnie ona po otrzymaniu impulsu elektrycznego rozpoczyna pracę pompowtrysków. Z uwagi na materiał cewki możemy wyróżnić pompowtryskiwacze piezoelektryczne i elektromagnetyczne. Jak już wiemy, sprawdzanie cewki opiera się na pomiarze dwóch parametrów, jakimi są rezystancja i indukcyjność. Indukcyjność wynika z ilości zwojów, natomiast to prawidłowa rezystancja decyduje o sprawności cewki. Naprawiając podzespoły układu paliwowego, warto skorzystać z usług sprawdzonego warsztatu, który wie, jak sprawdzić cewkę wtrysku i posiada nowoczesne urządzenia diagnostyczne.

1. Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – Jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Stan techniczny pompowtrysków możemy sprawdzić za pomocą komputera diagnostycznego. Wówczas badanie przeprowadzamy na biegu jałowym, a o stanie pompowtrysków świadczą korekty dawki paliwa. Jest to jednak wstępna metoda diagnozy, ze względu na to, iż nie poinformuje nas o wszystkich możliwych uszkodzeniach. Dlatego też stopień zużycia pompowtrysku ocenimy, badając je wizualnie z użyciem mikroskopu. Obowiązkowym etapem oględzin jest też sprawdzenie wszystkich zdemontowanych elementów pompowtryskiwacza.

2. Jaki jest objaw padającego pompowtryskiwacza? – Uszkodzona cewka pompowtryskiwacza objawy

Kiedy okres eksploatacyjny pompowtryskiwaczy dobiega końca, z pewnością odczujemy to w czasie jazdy, ponieważ moc pojazdu znacznie spada, a silnik zaczyna drgać przy przyspieszaniu. Uszkodzone pompowtryski spowodują także trudności podczas odpalania samochodu, ale też będzie on niespodziewanie gasł, zwłaszcza na biegu jałowym. Jedną z przyczyn niesprawnego wtrysku może być właśnie uszkodzona cewka, która spowoduje między innymi nierówną pracę silnika. Aby zlokalizować przyczynę awarii, należy poddać pompowtryski profesjonalnej diagnostyce, która polega na sprawdzeniu wszystkich parametrów pompowtryskiwaczy w czasie pracy.

Objawy zużytego pompowtryskiwacza
Jaki jest objaw padającego pompowtryskiwacza?

3. Błędy pompowtryskiwaczy – Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Kiedy podczas badania diagnostycznego komputer wykaże błędy pompowtryskiwaczy, oznacza to, iż rzeczywiste parametry pracy znacznie odbiegają od parametrów zadanych przez producenta. W zależności od usterki i stanu technicznego poszczególnych części można zregenerować pompowtryskiwacze lub wymienić je na nowe. Aby dowiedzieć się, jakie mamy możliwości, konieczne jest zdemontowanie pompowtrysków i przeprowadzenie dokładnych oględzin wszystkich elementów składowych – komputer bowiem nie wykaże wszystkich możliwych usterek.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić cewkę pompowtrysku, należy: Odłączyć kabel zasilający od wtryskiwaczy i odłączyć kabel zapłonu od cewki zapłonowej. Odłączyć wtryskiwacz od listwy paliwowej i zdemontować cewkę pompowtrysku. Sprawdzić cewkę pompowtrysku pod kątem widocznych uszkodzeń lub zużycia. Przeprowadzić test cewki za pomocą specjalnego testera lub miernika. Jeśli cewka jest uszkodzona lub zużyta, należy ją wymienić na nową.

Czy ta opinia była pomocna?

Jan

Wystawiono 2 lata temu

Chce sprawdzić czy cewki moich pompowtrysków są sprawne. Dobrze, że mogę poczytać tutaj czym można to zrobić.

Czy ta opinia była pomocna?

Kuba

Wystawiono 2 lata temu

Myślałem, że sprawdzę samodzielnie, no ale nie mam multimetru. Muszę od tego zacząć, bo jak cewka niesprawna to i czyszczenie będzie bez sensu.

Czy ta opinia była pomocna?

dymeczek_pop

Wystawiono 2 lata temu

Pewnie, że tak, jakbym sam miał sprawdzać cewkę pompowtrysku, co by to było??? Dobrze, że serwis pod ręką

Czy ta opinia była pomocna?

MISIEKKRAS23456

Wystawiono 2 lata temu

Żeby sprawdzić cewkę pompowtrysku trzeba mieć odpowiednie urządzenie, więc ja raczej nigdy się tego nie podejmę. Artykuł bardzo przydatny!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki