Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak się sprawdza pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak się sprawdza pompowtryskiwacze?
Jak się sprawdza pompowtryski?

Stan techniczny pompowtryskiwaczy sprawdzimy za pomocą komputera diagnostycznego, który należy połączyć ze sterownikiem silnika i wybraniu odpowiedniego programy na interfejsie urządzenia. Wówczas to korekty pompowtryskiwaczy odczytane na biegu jałowym, informują nas o ich teoretycznym stopniu zużycia. Ważne, by nie sprawdzać pompowtrysków na zimnym silniku, ponieważ wyniki testu będą nieadekwatne. Teoretycznym, ponieważ dopiero dokładne oględziny wszystkich elementów zdemontowanych pompowtryskiwaczy umożliwią dokładne określenie ich rzeczywistego stanu. Jeśli zależy nam na zlokalizowaniu przyczyny usterki, należy rozłożyć pompowtrysk na części pierwsze i poddać go badaniu wizualnemu. Cenną informacją dla kierowców Diesli jest to, iż naprawiane pompowtryski zawsze są testowane na koniec naprawy na tak zwanym stole probierczym, z którego otrzymujemy indywidualny wydruk potwierdzający parametry pompowtrysków.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – Jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Wstępny stan techniczny pompowtrysków ocenimy za pomocą sprawdzenia parametrów pracy na profesjonalnym urządzeniu testującym podłączonym do sterownika silnika. Jednym z parametrów, jakie należy sprawdzić podczas diagnostyki, jest napięcie pompowtryskiwacza. Może się bowiem zdarzyć, że przyczyną niesprawnych pompowtrysków jest utrata albo zupełny brak rezystancji na cewce. Aby się o tym przekonać konieczne jest użycie odpowiedniego miernika, który fachowo nazywa się oscyloskopem.

1. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy – Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Uszkodzone pompowtryskiwacze rozpoznamy po niecodziennych zachowaniach naszego samochodu, np. zacznie niespodziewanie gasnąć, silnik przestaje pracować równo, z wydechu bardziej kopci, a uruchomienie auta sprawia coraz większy problem. Zużyte części i uszkodzenia znajdujące się na pompowtryskiwaczach znacznie obniżają parametry ich pracy, więc by przywrócić je do pełnej sprawności, konieczna jest kompleksowa regeneracja.

2. Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI – Jak sprawdzić pompowtryski 1.9 TDI?

Kiedy mamy podejrzenia, że przyczyna problematycznych objawów usterki leży po stronie pompowtryskiwaczy, warto poddać je profesjonalnej diagnostyce. Mamy tu na myśli specjalistyczne urządzenia testujące oraz pomiarowe. Diagnozę najlepiej przeprowadzić w serwisie, który specjalizuje się w podzespołach układu wtryskowego i posiada niezbędną wiedzę na temat tego, jak sprawdzić pompowtryski w 1.9 TDI i innych silnikach Diesel. Rzetelna diagnostyka umożliwi szybką lokalizacją źródła usterki oraz pozwoli ustalić odpowiedni tok naprawy.

Diagnostyka pompowtrysków w 1.9 TDI
Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI

3. Jakie dane na pompowtryskach? – Regulacja dawki paliwa pompowtryski

W czasie serwisowania pompowtryskiwaczy niezwykle ważne jest zastosowanie się do technologii naprawy określonej przez producenta tych podzespołów. Dlatego też warto wybrać warsztat, w którym doświadczona kadra mechaników będzie w stanie odpowiednio wyregulować pompowtryski, ponieważ to determinuje równą i wydajną pracę pompowtrysków. Warto jednak wiedzieć, że to ilość kanalików, kształt i średnica rozpylacza decydują o ostatecznym wydatku. Niewłaściwa kalibracja wiąże się nie tylko z niepoprawnym działaniem pompowtrysków, ale i szybszym zużyciem się części.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryski to rodzaj wtryskiwaczy paliwa, które są stosowane w niektórych samochodach z silnikami diesel. Aby sprawdzić pompowtryski, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: Test przelewowy: Można wykonać test przelewowy, który polega na odłączeniu pompowtrysków od listwy wtryskowej i sprawdzeniu, czy paliwo swobodnie przelewa się przez pompowtryski. Test szczelności: Można wykonać test szczelności, który polega na podaniu ciśnienia powietrza do pompowtrysków i sprawdzeniu, czy nie ma wycieków. Test ciśnienia: Można sprawdzić ciśnienie w układzie za pomocą specjalnego manometru lub komputera diagnostycznego. Test elektryczny: Można sprawdzić działanie pompowtrysków za pomocą specjalnego testera elektrycznego lub komputera diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Karolak

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem jak się sprawdza pompowtryski, ale czytając ten artykuł, widzę że najlepiej zlecić to serwisowi.

Czy ta opinia była pomocna?

Karol.P

Wystawiono 2 lata temu

Ja się nie zastanawiam jak sprawdzić, tylko podjeżdżam do warsztatu i weryfikują testerem diagnostycznym. Jakbym umiał sam, to bym majsterkował.

Czy ta opinia była pomocna?

Witold90

Wystawiono 2 lata temu

Ostatnio znajomy mówił, że najlepiej jest sprawdzić pompowtryski w serwisie, żeby podłączyli komputer. No ale też druga kwestia - oględziny - też mega ważne, to prawda!

Czy ta opinia była pomocna?

mark--zaw@34

Wystawiono 2 lata temu

Popieram, rozebranie pompowtryskiwacza na części będzie najlepszą opcją!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki