Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak się koduje wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak się koduje wtryskiwacze?
Jak się koduje wtryskiwacze?

Nowe wtryskiwacze posiadają kod IMA nadany przez producenta, więc wystarczy wprowadzić go do sterownika za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego. Tester podpinamy do sterownika, uruchamiamy dedykowany kodowaniu program i wpisujemy kod IMA znajdujący się na korpusie wtrysku. Jeśli jednak instalujemy wtryskiwacze poddane regeneracji, takowy kod należy wyliczyć od nowa, ponieważ stary staje się nieaktualny. W tym celu umieszczamy wtryski na stole probierczym i poddajemy je testom, podczas których sprawdzane są parametry wtryskiwaczy przy każdym obciążeniu silnika. Komputer porównuje wówczas wartości uzyskane w czasie pomiarów z wartościami określonymi przez producenta i na tej podstawie automatycznie wylicza nowy kod. W dalszym kroku ponownie korzystamy z testera, za pomocą którego usuwamy stare kody i wprowadzamy nowe. Warto więc pamiętać o tym, że naprawa wtryskiwaczy to nie wszystko, konieczne jest jeszcze przekazanie sterownikowi wytycznych odnoszących się do parametrów dawki i pracy samego wtryskiwacza, dlatego dobrze wiedzieć, jak kodować wtryskiwacze.

Kodowanie wtryskiwaczy – nadawanie indywidualnych kodów – Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy?

Każdy wtryskiwacz posiada swój własny, unikalny kod IMA, który dokładnie określa parametry dawki paliwa. Aby spełniać wszelkie wymogi dotyczące emisji spalin oraz by wyrównać pracę jednostki napędowej, konieczne jest wprowadzenie do sterownika kodów IMA. Jest to dla sterownika informacja o wszystkich wytycznych pracy wtryskiwacza. W kodzie zawarte są więc wytyczne określające wielkość dawki, czas reakcji na impuls elektryczny oraz wydajność. Dzięki wprowadzeniu kodów możemy realnie kontrolować dawkę, czas wysterowania, a także ogólną pracę wtrysków.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

Poprzednie rozwiązania wtryskowe nie wymagały czynności kodowania, jednak odkąd wprowadzono restrykcyjne limity dotyczące poziomu spalania, kodowanie stało się obowiązkowe. Kodowanie pozwala dokładnie sprecyzować parametry dawki oleju napędowego, dzięki czemu udało się znacznie zmniejszyć emisję spalin, zużywanie paliwa, poprawiając przy tym parametry użytkowe pojazdu. Niezakodowane wtryski nie będą dawkowały równomiernie, przez co samochód będzie szarpał, gasł na luzie, więcej palił, czy głośniej pracował. Brak kodowania może więc spowodować wystąpienie objawów analogicznych do awarii wtryskiwaczy.

2. Programowanie wtryskiwacza układu Common Rail – Samoadaptacja wtryskiwaczy

Zainstalowanie w układzie nowych wtryskiwaczy, wiąże się z koniecznością ich zaprogramowania w sterowniku, co realizuje się poprzez wprowadzenie odpowiednich kodów IMA. Często jednak bywa też tak, że pomimo samodzielnego kodowania, samochód posiada funkcję tak zwanej samoadaptacji. Polega ona na automatycznym wyrównywaniu parametrów dawki paliwa we wszystkich wtryskiwaczach. Jest realizowana elektronicznie bez udziału mechanika, jednak aby doszło do samoadaptacji, należy udać się samochodem na krótką przejażdżkę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Alex

Wystawiono 2 lata temu

Kodowanie wtryskiwaczy jest procesem, w którym wtryskiwacze są skalibrowane tak, aby dostarczać odpowiednią ilość paliwa do silnika. Kodowanie wtryskiwaczy jest często wymagane po ich wymianie, regeneracji lub modyfikacji, ponieważ zmiana parametrów wtryskiwaczy może wpływać na sposób ich działania. Kodowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej wiedzy. Zazwyczaj proces kodowania wtryskiwaczy wymaga podłączenia silnika do specjalnego komputera diagnostycznego, który pozwala na odczyt i wprowadzenie odpowiednich parametrów do wtryskiwaczy. Jeśli nie jesteś pewien, jak kodować wtryskiwacze lub czy jest to konieczne, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie prawidłowo skalibrować wtryskiwacze i upewnić się, że są one odpowiednio dobrane do silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Florian

Wystawiono 2 lata temu

Kodowanie wtryskiwaczy polega na przypisaniu wtryskiwaczy do odpowiednich cylindrów silnika i ustawieniu ich w taki sposób, aby dostarczały paliwo w odpowiedniej ilości i momencie. Kodowanie wtryskiwaczy jest istotne, ponieważ prawidłowe działanie wtryskiwaczy ma wpływ na pracę silnika i jego osiągi. Kodowanie wtryskiwaczy jest zazwyczaj wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę lub serwis samochodowy, który posiada odpowiednie narzędzia i oprogramowanie diagnostyczne. W celu kodowania wtryskiwaczy należy podłączyć komputer diagnostyczny do samochodu i wykonać odpowiednie procedury, zgodnie z instrukcjami producenta samochodu lub dostawcy wtrysków. Warto pamiętać, że nieodpowiednie kodowanie wtryskiwaczy może prowadzić do problemów z pracą silnika lub innych elementów układu zasilania, dlatego należy zlecić kodowanie wtryskiwaczy wyłącznie wykwalifikowanej osobie lub serwisowi samochodowemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki