Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak kodować wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak kodować wtryski?
Jak kodować wtryskiwacze?

Aby zakodować wtryskiwacze, należy podpiąć się do sterownika silnika za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego. Następnie na monitorze komputera wybieramy moduł odpowiadający za kodowanie wtrysków. Kolejną czynnością jest wprowadzenie właściwego kodu IMA, który zapisany jest w technologii naprawy producenta danego modelu wtryskiwacza. Natomiast jeśli mamy do czynienia z regenerowanymi wtryskiwaczami, w pierwszej kolejności trzeba wyliczyć nowy kod IMA. Tę czynność automatycznie wykonuje program do kodowania wtryskiwaczy, porównując otrzymane w czasie testów parametry z tak zwanymi dawkami zadanymi. Z racji tego, że każdy wtryskiwacz posiada inne odchyłki od dawki zadanej, to każdy z nich należy zakodować osobno. Trzeba wiedzieć, że każda wymiana wtryskiwaczy wiąże się z przeprowadzeniem obowiązkowej adaptacji, najpierw jednak konieczne jest skasowanie poprzednich kodów.

Dlaczego należy zakodować wtryskiwacze? – wymiana wtryskiwaczy bez zakodowania

Kodowanie służy wyrównaniu dawki wtrysku i jest niezbędne do uzyskania równomiernej pracy jednostki napędowej. Prawidłowe wartości dawki paliwa odgrywają także kluczową rolę w odpowiedniej ilości emitowanych do powietrza spalin. Norma emisji toksycznych cząstek jest uregulowana w europejskiej dyrektywie EURO i każdy producent wtryskiwaczy ma obowiązek jej przestrzegać. Wymiana wtrysków bez kodowania będzie skutkowała bardzo niskim komfortem jazdy. Taka wymiana może nawet nie przynieść żadnych efektów, ponieważ sprawne wtryski będą pracowały według nieodpowiednich parametrów. Możemy się więc spodziewać, że objawy niezakodowanych wtrysków Common Rail będą takie same, jak w przypadku uszkodzonych wtryskiwaczy. 

Dlaczego należy zakodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy zakodować wtryskiwacze?

1. Kod IMA – co trzeba wiedzieć? – objawy rozkodowanych wtryskiwaczy

W kodzie IMA zaszyfrowane są wszelkie informacje na temat charakteru dawki danego wtrysku. Kody te są unikatowe dla każdego numeru katalogowego wtryskiwacza. Dzięki wprowadzeniu kodu do sterownika silnika możemy monitorować i kontrolować parametry dawki, czas wysterowania i inne właściwości determinujące pracę wtrysku. Rozkodowane wtryski będą pracowały analogicznie do uszkodzonych części. Silnik będzie szarpał, a uruchomienie samochodu sprawi niemałą trudność. Możemy też mieć do czynienia ze znacznym spadkiem mocy oraz gorszymi niż zwykle osiągami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono 8 miesiecy temu

Kodowanie wtryskiwaczy polega na zaprogramowaniu ich tak, aby dostosowywały ilość wtryskiwanego paliwa do aktualnych potrzeb silnika. Może być to konieczne w przypadku wymiany wtryskiwaczy lub wymiany całego układu wtryskowego w samochodzie. Proces kodowania wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego lub serwisu. W niektórych przypadkach kodowanie wtryskiwaczy może być wymagane przez producenta samochodu po wymianie lub naprawie układu wtryskowego. W takim przypadku koszt kodowania może być już zawarty w cenie naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki