Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak samodzielnie wykonać test przelewowy wtryskiwaczy Common Rail? – rady dla właścicieli Diesla

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Test przelewowy wtryskiwaczy Common Rail to diagnostyczna procedura, która pozwala ustalić, czy wszystkie wtryski w silniku pracują poprawnie. Badanie może być przeprowadzone zarówno w serwisach samochodowych, jak i przez kierowców w warunkach domowych. Aby samodzielnie wykonać test przelewowy wtryskiwaczy w Dieslu, potrzebujesz specjalne urządzenie składające się z przezroczystych rurek i menzurek, które są podłączane do przewodów przelewowych wtryskiwaczy. W kolejnym kroku silnik należy rozgrzać przynajmniej do temperatury roboczej (zazwyczaj około 80°C), ponieważ tylko wtedy możesz uzyskać wiarygodne wyniki. Po chwili pracy jednostki napędowej, do menzurek zacznie spływać paliwo. Jeśli ilość oleju napędowego w którymś z pojemników przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, prawdopodobnie oznacza to awarię podzespołu. Przeprowadzenie testu na rozgrzanym silniku pozwala określić, który z wtryskiwaczy może być uszkodzony i wymaga naprawy, ponieważ może nieprawidłowo dawkować paliwo.

Pamiętaj, że test przelewowy ma jedynie charakter poglądowy. W celu dokładnej diagnostyki i regeneracji zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem.

Menzurki do testu przelewowego
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Komplet wtrysków do diesla

Test przelewowy wtryskiwaczy jak interpretować

Oczytanie wyników testu przelewowego wtryskiwaczy polega na analizie ilości paliwa, które wraca do układu paliwowego z poszczególnych elementów. Oto sposób interpretacji:

  • Odpowiednia ilość paliwa- jeśli ilość oleju napędowego, która wraca do układu paliwowego z danego wtryskiwacza, mieści się w ustalonym zakresie dopuszczalnych wartości, oznacza to, że ten wtryskiwacz prawdopodobnie działa prawidłowo.
  • Niedostateczna lub nadmierna ilość paliwa- jeśli ilość oleju napędowego, która wraca do układu z danego podzespołu, jest mniejsza lub większa niż dopuszczalna wartość, może to oznaczać problem z działaniem tego wtryskiwacza. Niedostateczne lub nadmierne dawkowanie paliwa może być spowodowane uszkodzeniem komponentu, zanieczyszczeniem w jego wnętrzu lub awarią pompy paliwowej.

Profesjonalna diagnostyka wtrysków w serwisie – czy warto?

Diagnostyka samochodowa

Profesjonalna diagnostyka wtrysków w serwisie to zdecydowanie warta rozważenia opcja, jeśli podejrzewasz problemy z układem wtryskowym swojego samochodu. Korzyści ze sprawdzenia wtryskiwaczy przez specjalistów:

  • Szybkie oraz dokładne zidentyfikowanie problemu i jego pozbycie się,
  • Uniknięcie częstych, niepotrzebnych napraw,
  • Przywrócenie prawidłowej pracy jednostki napędowej,
  • Oszczędność paliwa,
  • Poprawa osiągów i zwiększona żywotność silnika.

Test przelewowy wtryskiwaczy - ile trwa?

Test przelewowy wtryskiwaczy trwa około kilkunastu minut. Badanie może zająć różny czas, ponieważ zależy od kilku czynników, w tym od liczby wtryskiwaczy w silniku oraz od wykorzystanej metody przeprowadzenia testu. Ogólnie rzecz biorąc, samo wykonanie testu nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Proces ten obejmuje podłączenie specjalnego urządzenia do przewodów przelewowych wtryskiwaczy, uruchomienie silnika i obserwację ilości oleju napędowego, który powraca do układu paliwowego z każdego podzespołu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki