Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak samodzielnie przeczyścić wtryski? - czy to bezpieczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Czy wiesz, jak samodzielnie wyczyścić wtryskiwacze? Aby zadbać we własnym zakresie o stan techniczny wtrysków, można zakupić preparat do czyszczenia wtryskiwaczy, który jest powszechnie dostępny w sklepach motoryzacyjnych. Wystarczy dodać ten preparat do baku przed tankowaniem samochodu. W przypadku bardziej zanieczyszczonych wtryskiwaczy można użyć specjalnego detergentu, który należy dodać bezpośrednio do filtra paliwa lub przepłukać przewody paliwowe przez podłączenie ich do pojemnika z odpowiednim preparatem. Te metody nie wymagają demontażu wtryskiwaczy, ale ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji producenta, aby uniknąć poważniejszych problemów, takich jak zapowietrzenie układu paliwowego. Jednakże należy pamiętać, że środki chemiczne mogą być nieskuteczne w przypadku wtryskiwaczy, które są skrajnie zużyte lub mocno zablokowane.

Płyn do demontażu wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Jednostka napędowa pojazdu osobowego

Czy czyszczenie wtryskiwaczy jest bezpieczne?

Z reguły tak, natomiast jeśli zostanie wykorzystana nieodpowiednia technika oraz niewłaściwy preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla, może to potencjalnie spowodować usterkę tych komponentów. Wtryski powinny zostać wyczyszczone w myjce ultradźwiękowej i najlepiej, aby usługa została wykonana przez specjalistę w serwisie. Jeżeli jednak decydujesz się na użycie płynu np. TEC2000 do czyszczenia wtrysków, zapoznaj się w pierwszej kolejności z instrukcją od producenta.

Co niszczy wtryskiwacze Common Rail?

Zanieczyszczony wtryskiwacz Diesla

Wtryskiwacze Common Rail są podatne na różne rodzaje uszkodzeń i awarii. Oto kilka czynników, które mogą przyczynić się do uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail:

• Zanieczyszczenia w paliwie – wszelkie brudy mogą osadzać się na wtryskach, przez co utracą możliwość długotrwałego działania.
• Niewłaściwe smarowanie - w konsekwencji doprowadzi do zwiększonego zużycia części wtrysków i automatycznie do skrócenia ich żywotności.
• Niewłaściwe ciśnienie paliwa - nadmierne lub niewystarczające ciśnienie paliwa może prowadzić do nieprawidłowego działania wtryskiwaczy, co w efekcie może uszkodzić ich mechanizmy.
• Uszkodzenia mechaniczne - uderzenia, wstrząsy lub inne uszkodzenia mechaniczne mogą również spowodować problemy z wtryskiwaczami.
• Niska jakość części zamiennych – zastosowanie niskiej jakości części zamiennych lub niewłaściwa instalacja mogą również przyczynić się do szybszego zużycia / uszkodzenia wtryskiwaczy.

Czy warto kupić wtryskiwacze po regeneracji?

Jak najbardziej warto kupić wtryski po regeneracji zwłaszcza, jeśli została ona wykonana profesjonalnie. Ponadto należy pamiętać, że odnowione wtryski są znacznie tańsze od nowych, a niczym nie różnią się w działaniu. Zanim jednak podejmiesz się zakupu zregenerowanych wtrysków, upewnij się, że są one całkowicie sprawne i jest na nie udzielona gwarancja. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i uchronisz się przed ponowną wymianą wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki