Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak samemu sprawdzić pompowtryski 1.9 tdi?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak samemu sprawdzić pompowtryski 1.9 tdi?
Jak samemu sprawdzić pompowtryski 1.9 tdi?

Sprawdzenie działania pompowtrysków w silniku 1.9 TDI powinniśmy zacząć od użycia testera diagnostycznego, wówczas na podstawie BIP-ów oraz korekt określimy wstępnie ich stan techniczny. W takim przypadku podpinamy urządzenie diagnostyczne do gniazda w pojeździe i wybieramy program do diagnostyki pompowtryskiwaczy. Następnie uruchamiamy samochód i czekamy, aż silnik osiągnie temperaturę roboczą. Pamiętajmy, że parametry pompowtrysków należy sprawdzać na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym, ponieważ tym sposobem otrzymamy najbardziej rzetelne dane. Po zakończeniu testu odczytujemy korekty dawki paliwa, a jeśli odchyłki od norm są duże, to świadczą o sporym zużyciu lub nawet uszkodzeniu pompowtrysków.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Jak sprawdzić pompowtryski 1.9 TDI

Oprócz odczuwalnych objawów, które świadczą o uszkodzeniu pompowtryskiwaczy – nierówna praca silnika, szarpanie, brak pracy na wszystkich cylindrach, możemy wstępnie ocenić stan tych podzespołów za pomocą komputera, kabla diagnostycznego i oprogramowania. Korekcje dawek paliwa, stan elektrozaworu pompowtrysku oraz BIPy możemy bardzo łatwo ocenić za pomoc kabla za kilkanaście złotych i laptopa. Bardzo często problemy może sprawić wiązka elektryczna – w takim wypadku wystarczy ściągnąć pokrywę zaworów, odpiąć wtyczki od pompowtryskiwaczy i delikatnie podoginać w nich konektorki. To działanie zapewni poprawny kontakt elektryczny i zakończy problem z szarpaniem oraz nierówną pracą silnika.

1. Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI - Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony

Jeżeli mamy do czynienia z objawami awarii pompowtrysków, ważna jest bardzo szybka diagnostyka tych podzespołów, aby nie doprowadzić do zwiększenia poziomu uszkodzeń. W tym celu podłączany jest odpowiedni tester do sterownika silnika, co pozwoli określić stan techniczny pompowtryskiwaczy. Podczas sprawdzania tych elementów, ważne jest także określenie rezystancji, co zmierzymy za pomocą odpowiedniego miernika – oscyloskopu. Zdarza się czasem tak, że powodem niesprawności pompowtryskiwaczy jest zanik rezystancji na cewce. Aby dokładnie sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony, powinniśmy podłączyć się do sterownika silnika za pomocą urządzenia testującego i wybieramy odpowiedni program na interfejsie komputera diagnostycznego.

Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI
Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI

2. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy - Uszkodzone gumki na pompowtryskach objawy

Do najczęściej występujących symptomów, które wskazują na uszkodzone pompowtryskiwacze zaliczymy: zauważalnie większe dymienie z rury wydechowej, generowanie większego hałasu, nietypowe szarpanie silnika, problemy z rozruchem zimnego lub rozgrzanego silnika, falowanie obrotów, a także spadek parametrów użytkowych. Podłoże każdego z tych objawów jest inne, jednakże w celu poznania konkretnej przyczyny usterki, niezbędna jest profesjonalna diagnostyka pompowtrysków. Polega to na przetestowaniu podzespołów za pomocą dedykowanego urządzenia, a następnie rozłożeniu pompowtrysków na części pierwsze. Profesjonalne oględziny pozwolą ustalić tok naprawy oraz konkretnie wycenić usługę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono 2 lata temu

Sprawdzenie pompowtrysków w silniku 1.9 TDI może pomóc w zdiagnozowaniu problemów z wtryskiem paliwa i zapobiec poważniejszym awariom silnika. Oto kroki, które należy wykonać, aby samodzielnie sprawdzić pompowtryski 1.9 TDI: Przygotuj narzędzia i sprzęt potrzebne do sprawdzenia pompowtrysków. Będziesz potrzebować klucza dynamometrycznego, śrubokrętu, młotka, przecinaka, klucza nasadowego i innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz akumulator i odłącz kable zasilające pompowtryskiwacze. Odkręć śruby mocujące pompowtryskiwacze do głowicy silnika i wyjmij pompowtryskiwacze z silnika. Możesz potrzebować do tego klucza nasadowego lub innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz węże paliwowe od pompowtryskiwaczy i zdejmij osłonę ochronną z pompowtryskiwaczy. Odkręć śruby mocujące pompowtryskiwacze do osłony ochronnej i zdejmij pompowtryskiwacze z osłony. Wyczyść pompowtryskiwacze i osłonę ochronną z resztek paliwa i oleju, a następnie wymień uszczelki i uszczelniacze, jeśli to konieczne. Zdemontuj gniazda pompowtryskiwaczy z osłony ochronnej i sprawdź, czy są one uszkodzone lub zużyte - jeśli tak, musisz je wymienić. Możesz także potrzebować wymienić tuleje, koła zębate i inne elementy gniazd. Przeprowadź visual inspection, czyli wizualną kontrolę pompowtrysków. Sprawdź, czy nie ma na nich widocznych uszkodzeń lub zużycia. Upewnij się, że koła zębate są w dobrym stanie, a tłoki i zawory działają płynnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki