Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać zużyte uszczelniacze pompowtryskiwacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak rozpoznać zużyte uszczelniacze pompowtryskiwacza?
Jak rozpoznać zużyte uszczelniacze pompowtryskiwacza?

Zużyte uszczelki najprościej rozpoznamy wizualnie, gdyż ich powierzchnia powinna być jednolita i gładka. Dlatego, jeśli zauważymy jakiekolwiek uszczerbki, żłobienia, czy pęcherzyki, a dodatkowo uszczelka będzie okopcona lub nawet spalona, to znaczy, że trzeba ją koniecznie wymienić. Aby móc ocenić, czy uszczelniacze są zużyte, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności wyjąć pompowtryskiwacz z układu oraz rozłożyć go na poszczególne elementy składowe. Tego typu usterka nie stanowi większego problemu, z uwagi dużej dostępności zestawów naprawczych, w skład których wchodzą między innymi także podkładki uszczelniające. Chcąc podjąć się wymiany tychże elementów, warto wiedzieć, że jedna uszczelka znajduje się w dolnej części między końcówką wtryskiwacza a korpusem, natomiast druga pomiędzy korpusem pompowtrysku a pompą.

Jakie są objawy zużytego pompowtryskiwacza? ‒ Uszkodzone gumki na pompowtryskach objawy

Zużyty pompowtrysk dawkuje paliwo w sposób nieodpowiedni, co ma znaczny wpływ na pracę silnika. Podczas awarii pompowtryskiwaczy samochód zaczyna nieprzyjemnie szarpać, a problem z jego odpaleniem i gaśnięciem występuje coraz częściej. Usterka idzie w parze również z utratą mocy i osiągów. Obowiązkowym elementem każdej naprawy pompowtryskiwaczy jest więc wymiana uszczelek i innych zużytych części, co pozwala przywrócić odpowiednie wartości pracy pompowtrysków. Co prawda te części układu paliwowego są dość trwałe, ale w przypadku usterki regeneracja może im przedłużyć żywotność na kolejne tysiące kilometrów.

1. Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza?

Elementy pompowtrysku są częściami eksploatacyjnymi, w związku z czym po przekroczeniu pewnego przebiegu zwyczajnie się zużywają. Po upływie około 150 tysięcy kilometrów można sprawdzić stan techniczny pompowtryskiwaczy, choć większość kierowców decyduje się na to, dopiero gdy mają do czynienia z pierwszymi objawami awarii. Niemniej poddanie pompowtrysków regeneracji, w zakres której wchodzi także wymiana wszystkich uszczelek, pozwala przywrócić tymże podzespołom pełną sprawność. Jak wiadomo, poprawnie działające pompowtryski przełożą się także na lepszą pracę silnika oraz moc i osiągi.

Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza?
Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza?

2. Uszczelniacze pompowtrysków - Rola uszczelnień w budowie pompowtryskiwaczy

Uszczelniacze, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie utrzymać szczelność w konstrukcji pompowtrysku. Kiedy uszczelki się zużywają mamy do czynienia ze spadkiem ciśnienia, co przekłada się na obniżenie parametrów dawki paliwa, a w konsekwencji nierówną pracę silnika i wiele innych niedogodności związane z objawami uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy. Utrzymanie stałego ciśnienia w komorze spalania jest niezwykle ważne dla poprawnej pracy całego układu. Stąd też dbałość o odpowiedni stan techniczny uszczelnień, powinna być jednym z podstawowych elementów właściwej higieny eksploatacji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Antek

Wystawiono 2 lata temu

Uszczelniacze pompowtryskiwacza są ważnym elementem układu zasilania, które chronią gniazda wtryskiwaczy przed uszkodzeniem i utratą ciśnienia paliwa. Aby sprawdzić, czy uszczelniacze są zużyte lub uszkodzone, należy wykonać następujące czynności: Odłącz akumulator i zdemontuj pokrywę silnika. Zlokalizuj gniazda wtryskiwaczy i sprawdź, czy są one zabrudzone lub zużyte. Zdemontuj wtryskiwacze i sprawdź stan uszczelniaczy. Jeśli są one zużyte lub uszkodzone, mogą być wybrzuszone lub pokryte zabrudzeniami. Jeśli uszczelniacze są zużyte lub uszkodzone, należy je wymienić na nowe. Jeśli nie jesteś pewien, czy uszczelniacze są zużyte lub uszkodzone, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie pomóc ci w ocenie stanu uszczelniaczy i zalecić odpowiednie działania.

Czy ta opinia była pomocna?

Grzesiek

Wystawiono 2 lata temu

Uszczelniacze w pompowtryskiwaczach są elementami, które zapobiegają przeciekaniu paliwa podczas pracy silnika. Uszczelniacze mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu z różnych powodów, takich jak zużycie mechaniczne, wysoka temperatura lub działanie chemikaliów. Oto kilka objawów, które mogą świadczyć o zużyciu lub uszkodzeniu uszczelniaczy pompowtryskiwacza: Przeciekanie paliwa: Jeśli występuje przeciekanie paliwa z pompowtryskiwacza, może to świadczyć o zużyciu lub uszkodzeniu uszczelniaczy. Wzrost poziomu paliwa w zbiorniku: Jeśli poziom paliwa w zbiorniku stale wzrasta, może to oznaczać przeciekanie paliwa z pompowtryskiwacza. Spadek mocy silnika: Jeśli silnik traci moc lub jest słabszy niż zwykle, może to być spowodowane przeciekaniem paliwa z pompowtryskiwacza. Wzrost zużycia paliwa: Jeśli samochód zużywa więcej paliwa niż zwykle, może to być spowodowane przeciekaniem paliwa z pompowtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki