Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać, że wtryski są do wymiany?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak rozpoznać uszkodzone wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak rozpoznać, że wtryski są do wymiany?
Jak rozpoznać, że wtryski są do wymiany?

Wtryskiwacze wymagające wymiany idą w parze z kilkoma specyficznymi objawami, takimi jak szarpanie silnika, spadek mocy i osiągów, trudność lub brak możliwości odpalenia samochodu, większe dymienie z wydechu. Jeśli zaobserwowaliśmy powyższe symptomy, to znaczy, że powinniśmy jak najszybciej sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy. Wizualnie wtryskiwacz wymagający może być pokryty rdzą, jego uszczelki będą sparciałe, a poszczególne elementy uszkodzone mechanicznie. Warto upewnić się, czy wtrysk faktycznie wymaga wymiany na nowy, czy może sprawność przywróci mu regeneracja. Warto wiedzieć, że nawet mocno wyeksploatowane wtryskiwacze można naprawić i nadać im odpowiednie parametry pracy, tylko należy zrobić to w odpowiednim momencie, zanim uszkodzenia mechaniczne uniemożliwią wykonanie regeneracji.

Wtryskiwacze: objawy, praca, sprawdzenie - Zawieszony wtryskiwacz objawy

Spośród usterek wtryskiwaczy możemy wymienić tak zwane zawieszenie się wtrysku. Co oznacza nic innego, jak nieprawidłowy sposób dawkowania paliwa, którego może być albo zbyt dużo albo zbyt mało. Wszystko przez zabrudzenia, które są w stanie zablokować iglice w pozycji otwartej lub zamkniętej, uniemożliwiając jej prawidłową pracę. Objawem takiej awarii będzie z pewnością szarpanie silnika, czy też problem z jego uruchomieniem. Aby wyeliminować objawy usterki, należy wyczyścić wtryski specjalistyczną chemią, która usunie zalegające osady.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Uszkodzony wtrysk diesel objawy

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

Diagnostykę uszkodzonych wtryskiwaczy najlepiej zrealizować w serwisie, który zajmuje się podzespołami układu paliwowego Diesla. Możemy wtedy liczyć na rzetelne sprawdzenie części za pomocą właściwych urządzeń testujących. Wymiana niesprawnych wtrysków może sprawić trudność, z uwagi na zapieczenie się części w gnieździe. Dlatego, jak tylko zaobserwujemy typowe dla tej usterki objawy, to należy sprawdzić stopień zużycia wtrysków, aby zminimalizować problemy podczas naprawy, a tym samym i jej koszty.

2. Jak sprawdzić wtryskiwacze common rail? - Jak – sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Wtryski możemy sprawdzić na wstępie za pomocą testera diagnostycznego, który poprzez kody błędu poinformuje nas o ewentualnych uszkodzeniach. Niesprawne wtryski rozpoznamy też po korektach, które będą znacznie różniły się od wartości zadanych przez producenta. Istnieje też domowy sposób sprawdzania wtrysków, który wymaga plastikowych rurek oraz przezroczystych pojemników. Będziemy potrzebować jeszcze prawidłowych parametrów dawki, po to by, porównać je z otrzymanymi wynikami. Wówczas pojemnik, który zawiera nieodpowiednią ilość paliwa, wskaże nam niesprawny wtryskiwacz.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ula

Wystawiono 9 miesiecy temu

Istnieje kilka oznak, które mogą sugerować, że wtryski wymagają wymiany: Nierówna praca silnika - jeśli silnik pracuje nierównomiernie lub ma problemy z przyspieszaniem, może to być spowodowane nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy. Wzrost zużycia paliwa - jeśli samochód zaczyna palić więcej paliwa niż zwykle, może to być spowodowane uszkodzeniem lub zużyciem wtryskiwaczy. Brak mocy - jeśli samochód traci moc lub ma problemy z przyspieszaniem, może to być spowodowane nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy. Dymienie na czarno - jeśli samochód dymi na czarno lub ma nieprawidłowy kolor spalania, może to być spowodowane uszkodzeniem lub zużyciem wtryskiwaczy. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa - jeśli ciśnienie paliwa jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może to być spowodowane nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki