Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać uszkodzony wtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak rozpoznać uszkodzony wtryskiwacz?
Jak rozpoznać uszkodzony wtryskiwacz?

Uszkodzony wtryskiwacz jest rozpoznawany po: utracie mocy silnika, zwiększonej emisji spalin, pojawienie się dymu w kolorze białym lub czarnym, nierównej pracy silnika, szarpaniu jednostki napędowej podczas jazdy, stukach pochodzących z wnętrza silnika, problemach z uruchomieniem lub wyłączeniem silnika, zalaniu silnika olejem napędowym. Po pojawieniu się na desce rozdzielczej kontrolki w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. „Check engine” informuje nas o nieprawidłowej pracy silnika i może pojawić się jako pierwszy objaw uszkodzenia wtrysku. Konsekwencją awarii wtryskiwaczy może być uszkodzenie filtra cząstek stałych lub katalizatora, wypalenie się tłoków, zatarcie turbosprężarki, a nawet silnika. Nieudany proces filtracji jest najczęściej wymieniany, jako przyczyna uszkodzenia wtryskiwacza Common Rail.

Uszkodzone wtryski objawy - jak rozpoznać? - Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem? 

Jak każdy kierowca po wystąpieniu charakterystycznych wymienionych powyżej uszkodzeń, jesteśmy w stanie dość szybko zauważyć, że wtryskiwacze uległy awarii. Jeśli chodzi o warunki domowe, nie mamy możliwości rzetelnego sprawdzenia wtryskiwaczy. Dlatego, aby sprawdzić czy to one są przyczyną szwankowania naszego samochodu, należy poddać je gruntownym oględzinom. Jedną z możliwych metod jest sprawdzenie wtryskiwaczy poprzez wykonanie prób przelewowych poprzez wykorzystanie przeźroczystych rurek, wówczas ściekające paliwo może wykazać niesprawność wtrysków.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić który wtrysk stuka? 

Wtryski Common Rail diagnozujemy urządzeniem w postaci testera, który po podpięciu do komputera pokazuje nam kod błędów we wtryskiwaczach i który, z nich ma zaburzone parametry pracy. Podczas pracy silnika, możemy też usłyszeć, który wtryskiwacz wydaje stukot. W momencie wymiany wtryskiwaczy możemy mieć problem z ich wyjęciem, ze względu na to, że często ulegają tzw. zapieczeniu. W takim przypadku demontaż następuje przy wykorzystaniu hydraulicznych ściągaczy. Każdy serwis zajmujący się silnikami diesla posiada tego typu urządzenia. Pamiętajmy, że wymiana jednego wtrysku ma sens, w przypadku gdy pozostałe są w świetnym stanie.

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić który wtrysk stuka? 
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić który wtrysk stuka?

2.Wtryskiwacze: objawy, praca, sprawdzenie. - Zawieszony wtryskiwacz objawy. 

Wśród typowych objawów zawieszonego wtryskiwacza należy wymienić słabe osiągi, nadmierną emisję spalin, zwiększony pobór paliwa, utrudnienia z uruchomieniem i wyłączeniem pojazdu, nierówną pracę silnika czy też dające się usłyszeć charakterystyczne stukanie wtrysków. By ocenić stan wtrysków, należy je wyciągnąć z silnika lub sprawdzić ich stan za pomocą komputera diagnostycznego w warsztacie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Daniel

Wystawiono 2 lata temu

Uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do poważnych problemów z silnikiem i dlatego należy je jak najszybciej wymienić. Ważne jest, aby rozpoznać objawy uszkodzonych wtryskiwaczy i odpowiednio wcześnie zareagować. Oto kilka objawów, które mogą świadczyć o uszkodzonych wtryskiwaczach: 1. Nierówna praca silnika: uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do nierównej pracy silnika, szczególnie podczas rozruchu lub na wolnych obrotach. 2. Brak mocy: uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do spadku mocy silnika i trudności z rozpędzaniem samochodu. 3. Wzrost zużycia paliwa: uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może skutkować wzrostem zużycia paliwa. 4. Błędy komputerowe: uszkodzone wtryskiwacze mogą powodować błędy komputerowe, które są sygnalizowane komunikatami na desce rozdzielczej lub poprzez migające kontrolki. 5. Wzrost emisji spalin: uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa i wzrostu emisji spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Blender00

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem, jak rozpoznać, bo się nie znam. Objawy są wymienione, ok, ale nie zawsze świadczą o konkretnej awarii, więc tak czy siak trzeba sprawdzać.

Czy ta opinia była pomocna?

Czarek

Wystawiono 2 lata temu

U mnie uszkodzony wtryskiwacz podejrzewałem wcześniej, przez nierówne obroty, ale dopiero po pojawieniu się tej kontrolki zareagowałem i dałem je do sprawdzenia w ASO.

Czy ta opinia była pomocna?

Dan888

Wystawiono 2 lata temu

Rozpoznanie uszkodzenia czasem w cale nie jest takie proste. Ja naprawdę dowiedziałem się o tym całkowicie przypadkiem, ale zależy to pewnie od rodzaju eksploatacji auta.

Czy ta opinia była pomocna?

constant#%^

Wystawiono 2 lata temu

Jak moje wtryski były niesprawne, to miałem taki problem z osiągnięciem mocy silnika, że hej! Tylko serwis mi je uratować regeneracją!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki