Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać uszkodzona pompę wtryskową?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Uszkodzona pompa wtryskowa
Jak rozpoznać uszkodzona pompę wtryskową?

Uszkodzoną pompę wtryskową rozpoznamy w pierwszej kolejności po wyciekach – wówczas pompa jest mokra i może z niej kapać. Ta metoda nie wymaga demontowania podzespołu z układu wtryskowego. Z kolei za pomocą badania komputerowego niesprawną pompę zdiagnozujemy poprzez analizę wartości ciśnienia oraz wydatku. Jeśli pompa wytwarza nieodpowiednie ciśnienie, będzie to świadczyło o jej uszkodzeniu. Innym sposobem na sprawdzenie stanu technicznego pompy, jest jej wymontowanie z pojazdu i zweryfikowanie stopnia zużycia wszystkich części składowych, do czego w profesjonalnych serwisach używa się mikroskopu. Zanim stwierdzimy, że to właśnie pompa wtryskowa jest źródłem problematycznych objawów, musimy przeprowadzić szereg czynności diagnostycznych. Na parametry pracy pompy wysokiego ciśnienia mają wpływ między innymi wtryskiwacze, zawory regulacyjny i dolotowy, zapowietrzony układ paliwowy czy brak paliwa w baku. Stąd też tak ważna jest rzetelna diagnostyka, bo to od jej wyników zależy tok przeprowadzonej naprawy.

Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej? – Objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Uszkodzona pompa wtryskowa bardzo często idzie w parze z niesprawnymi wtryskiwaczami lub innymi usterkami obejmującymi układ paliwowy. Wówczas mamy do czynienia ze znacznym spadkiem komfortu jazdy, ponieważ silnik samochodu zaczyna szarpać, pracować nierówno i głośniej. Typowym objawem awarii będzie powtarzająca się trudność z uruchomieniem auta, jak też jego niespodziewane gaśnięcie. Możemy także zaobserwować większe niż zwykle zużycie paliwa, spadek mocy jednostki napędowej oraz dużo gorsze osiągi.

1. Uszkodzona pompa wtryskowa – Zatarta pompa wtryskowa objawy

Jednym z rodzajów usterki pompy wtryskowej może być uszkodzenie mechaniczne, które obejmuje wszystkie ruchome elementu pompy. Brak odpowiedniego smarowania, zła jakość paliwa czy jego mała ilość powoduje, że dochodzi do tak zwanego zatarcia się pompy. Warto więc wiedzieć, że częste uruchamianie auta z minimalną ilością paliwa w baku może spowodować zatarcie pompy. Do takiej awarii możemy doprowadzić także nieodpowietrzając układu paliwowego. Należy więc pamiętać, że po każdej wymianie filtra konieczne jest odpowietrzenie pompy, w innym przypadku możemy ją uszkodzić już przy samym rozruchu. Najbardziej wrażliwe na złe paliwo i niewłaściwe użytkowanie pojazdu są najnowsze pompy CP-4.

2. Jak sprawdzić pompę wtryskową na silniku? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?

Pompę wtryskową sprawdzimy podczas badania całego obwodu wysokiego ciśnienia za pomocą testera. Należy go podłączyć do sterownika, uruchomić silnik i wybrać z menu funkcję testowania układu wysokiego ciśnienia. Po kilku minutach komputer sam dokonuje analizy pracy wszystkich podzespołów tegoż układu, m.in. właśnie pompy. Test wykonujemy na postoju, kiedy to silnik pracuje pod różnymi obciążeniami. Jeśli wyniki testu są poprawne, pompa jest jak najbardziej sprawna, natomiast jeśli test wykazuje nieprawidłowości, przyczyną usterki wcale nie musi być pompa.

Jak sprawdzić pompę wtryskową?
Jak sprawdzić pompę wtryskową na silniku?

3. Jak sprawdzić, czy pompa opiłkuje? – Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia objawy

Opiłkowanie pompy wtryskowej sprawdzimy tylko poprzez demontaż, rozłożenie pompy i oględziny wszystkich części pod mikroskopem. Bruzdy, wżery, chropowatości, wytarty materiał będzie świadczył o tym, iż opiłki powędrowały w układ. Inny sposób niewymagający demontażu polega na sprawdzeniu wkładu/plisów filtra paliwa, w tym miejscu mogą bowiem znajdować się opiłki świadczące o zużytej pompie. Możemy także zaglądnąć do zbiornika – w nim opiłki mogą być widoczne gołym okiem. Przy każdej czynności serwisowej warto więc zajrzeć do filtra paliwa. Początkowo opiłkująca pompa nie daje objawów, auto jeździ prawidłowo. Jednak długotrwałe opiłkowanie może spowodować trudność z uruchomieniem auta, gaśnięcie silnika, jego nierównomierną pracą oraz duże zużycie paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Darek

Wystawiono pół roku temu

Dzień dobry , mam pytanko czy silnik 1.9 dci jest narażony na opiłkowanie choć filtr paliwa był wymieniany doś często i wyświetla mi się taki komunikat Chek Injekton odpala i po upływie srednio 6minut gaśnie i zapala sie STOP gruszka jest twarda także paliwo jest czujnik położenia wału wymieniony, filtr też ,czy to już koniec czy jest jakieś światło w tunelu

Czy ta opinia była pomocna?

Ela

Wystawiono 2 lata temu

Aby rozpoznać uszkodzenie pompy wtryskowej, należy zwrócić uwagę na następujące objawy: 1. Brak mocy: Jeśli silnik traci moc lub pracuje nierównomiernie, może to być spowodowane uszkodzeniem pompy wtryskowej. 2. Nieprawidłowe spalanie paliwa: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa oraz gorszymi osiągami silnika. 3. Niskie ciśnienie paliwa: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do zbyt niskiego ciśnienia paliwa w układzie paliwowym, co może objawiać się brakiem mocy lub nierówną pracą silnika. 4. Wysoki poziom emisji spalin: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co skutkuje wzrostem emisji spalin. 5. Dziwne odgłosy podczas pracy silnika: Uszkodzenie pompy wtryskowej może powodować dziwne odgłosy podczas pracy silnika, takie jak stuki, trzaski lub puknięcia. Występowanie wyżej wymienionych objawów, należy skontaktować się z mechanikiem i zlecić diagnostykę układu paliwowego. Jeśli uszkodzenie pompy wtryskowej zostanie potwierdzone, konieczna może okazać się jej wymiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Mietek70

Wystawiono 2 lata temu

Ja bym nie rozpoznał, że mam uszkodzoną pompę wtryskową, gdybym nie zajechał na serwis diagnostyczny. Wiedziałem, że coś jest nie tak, ale że to pompa to...absolutnie. Nie znam się. Może gdybym więcej czytał takich informacji, to prędzej bym to wykrył.

Czy ta opinia była pomocna?

Lopez005

Wystawiono 2 lata temu

Rozpoznałem pompę właśnie po wyciekach, no ale z naprawą musiałem się już udać do warsztatu, bo sam niestety nie znam się na tym.

Czy ta opinia była pomocna?

Robi243

Wystawiono 2 lata temu

Śmieszne zdaje się być to, że to właściwie moja żona rozpoznała, że pompa wtryskowa jest uszkodzona. A to właśnie dzięki takim artykułom. Dobra robota!

Czy ta opinia była pomocna?

bolek_67

Wystawiono 2 lata temu

Miałem uszkodzą pompę wtryskową i faktycznie wyciekało z niej... Świetnie napisane wszystko

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki