Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Po czym rozpoznamy pompowtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak rozpoznać pompowtryski?
Jak rozpoznać pompowtryskiwacze?

Pompowtryskiwacze rozpoznamy przede wszystkim po budowie, ponieważ w przeciwieństwie do wtryskiwaczy common rail, łączą one w sobie funkcje zarówno pompy, jak i wtryskiwaczy. Pompowtryski poznamy także po charakterystycznej sprężynie tłoczka, która jest prostopadła do głowicy silnika, natomiast na drugim końcu pompowtrysku będzie znajdowała się iglica, która rozpyla paliwo w cylindrze. Pod sprężyną, mniej więcej na wysokości komory wysokiego ciśnienia, znajdziemy elektrozawór pompowtryskiwacza, czyli część odpowiedzialną za sterowanie pracą wtrysku. Innym sposobem określenia, czy w naszym pojeździe znajdują się wtryski czy pompowtryski, jest sprawdzenie numeru VIN. Informacje w nim zawarte uwzględniają całkowitą charakterystykę danego modelu samochodu, a więc: producenta, daty produkcji, danych technicznych, rodzaju nadwozia i silnika. Pomocna będzie więc wiedza na temat tego, w jakich latach i jakich silnikach montowane były pompowtryskiwacze.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? – Usterki pompowtryskiwaczy

W momencie usterki pompowtryskiwaczy w pierwszej kolejności warto poddać je regeneracji. Zużyte części można z powodzeniem przywrócić do pełnej sprawności dzięki nowoczesnej technologii naprawy pompowtrysków. Jedną z najczęstszych usterek pompowtrysków jest niedrożność iglicy spowodowana zabrudzeniami osiadającymi na wtryskiwaczach. Jest to naturalna kolej rzeczy spowodowana eksploatowaniem pojazdu, dlatego warto regularnie dbać o dobry stan techniczny pompowtrysków.

1. Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy? – Jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy?

Posiadając wiedzę na temat budowy i wyglądu poszczególnych podzespołów układu paliwowego, z łatwością rozróżnimy wtryskiwacze od pompowtryskiwaczy. Jeśli jednak nie mamy styczności z tematami motoryzacyjnymi, możemy określić typ układu za pomocą numeru VIN. Warto też wiedzieć, że pompowtryskiwacze instalowane są w starszych modelach pojazdów grupy VAG, czyli Seat, Volkswagen, Audi, Skoda. Znajomość różnic między układami wtryskowymi z pewnością ułatwi to, jak rozpoznać silnik common rail od pompowtryskiwaczy.

2. Jakie są objawy zużytego pompowtryskiwacza? – Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Zużyte pompowtryski będą główną przyczyną problemów z uruchomieniem auta oraz częstego i niespodziewanego gaśnięcia silnika na biegu jałowym. Samochód zaczyna kopcić z wydechu znacznie bardziej, a jazda staje się coraz mniej komfortowa, ponieważ moc spada, a osiągi są o wiele gorsze. Problemy z pompowtryskiwaczami zaczynają się zazwyczaj wtedy, gdy osady zawarte w paliwie gromadzą się na poszczególnych częściach w dużej ilości. Wtedy pompowtryski nie mają możliwości pracować w sposób prawidłowy. Inną przyczyną usterek są naprawy realizowane przy użyciu niewłaściwych narzędzi oraz detergentów.

Jakie są objawy zużytego pompowtrysku?
Jakie są objawy zużytego pompowtryskiwacza?

3. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla – Pompowtryskiwacz 1.9 TDI

Pompowtryskiwacze montowane w wysokoprężnych jednostkach napędowych uznawane są za podzespoły bardzo trwałe, wydajne i stosunkowo mało wrażliwe na różnego rodzaju usterki. Kiepski proces spalania paliwa powodujący niespełnianie norm emisji spalin sprawił, że układ ten został wyparty przez system Common Rail – o wiele bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Pompowtryski zasilają silniki Diesla od 1998 roku, głównie są w nie wyposażone samochody z grupy VAG. Pierwsza instalacja dotyczyła silnika 1.9 TDI.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze to specjalne wtryskiwacze, które służą do wtrysku paliwa do silnika samochodowego. Są one stosowane w silnikach diesel i pozwalają na precyzyjne dozowanie paliwa oraz uzyskanie wysokiej mocy i wydajności silnika. Pompowtryskiwacze są zazwyczaj umieszczone w głowicy silnika lub w specjalnym module wtryskiwaczy. Oto kilka sposobów, dzięki którym można rozpoznać pompowtryskiwacze: Sprawdź instrukcję obsługi samochodu lub kartę pojazdu, które mogą zawierać informacje o typie układu wtrysku paliwa zainstalowanego w samochodzie. Jeśli samochód ma pompowtryskiwacze, powinny być tam wymienione. Skontaktuj się z serwisem samochodowym lub dealerem, który może pomóc w uzyskaniu informacji o typie układu wtrysku paliwa zainstalowanego w samochodzie. Sprawdź wygląd wtryskiwaczy. Pompowtryskiwacze zazwyczaj są większe od zwykłych wtryskiwaczy i mają specjalne przyłącza do podłączenia ciśnienia paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Kinga

Wystawiono 2 lata temu

Nie każdy jest w stanie rozpoznać pompowtryskiwacze, ja np. nie wiedziałam. Dopiero Pan w serwisie mi pokazał jak wyjął je z moje auta i powiedział, że są nie sprawne.

Czy ta opinia była pomocna?

Lucek

Wystawiono 2 lata temu

Jak ktoś ma podstawowe pojęcie o układach wtryskowych, to gołym okiem rozpozna pompowtryskiwacz.

Czy ta opinia była pomocna?

maniak_net

Wystawiono 2 lata temu

Z tego zaobserwowałem to bardzo łatwo jest rozpoznać pompowtryski, sam je widziałem i wiem jak wyglądają. Dobrze, że artykuł jest tak prosto napisany, bo wiele to ułatwia, szczególnie komuś, kto nigdy wcześniej nie widział tej części. Zawsze można się podeprzeć taką wiedzą.

Czy ta opinia była pomocna?

daw_kol!@#$%

Wystawiono 2 lata temu

Widziałem na własne oczy budowę wtrysków diesla i pompowtrysków i faktycznie z łatwością można je od siebie rozróżnić

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki